Windoor Expert

Nowość! Napędy drzwiowe DDS 54/500 – drzwi pod kontrolą


Ilość wyświetleń: 840

fot. D+H

Zobacz również:

OKNO-POL z nową stroną internetową

fot. D+H

Drzwi pełnią ważną funkcję w systemie przeciwpożarowym. Sprawują nie tylko kluczową rolę w czasie ewakuacji zagrożonego budynku, ale również zapewniają dopływ powietrza, konieczny do prawidłowego oddymiania pomieszczeń. System napędów drzwiowych DDS 54/500, nowość w ofercie firmy D+H, pozwoli zintegrować drzwi z ogólnym systemem oddymiania w budynku.

W przypadku alarmu pożarowego, system oddymiający ma zapewnić w pierwszej kolejności jak najszybsze usunięcie dymu oraz trujących gazów z budynku. Nie tylko ułatwia to proces ewakuacji, ale przede wszystkim wpływa na skuteczność oraz sprawność akcji ratunkowej. Nie bez znaczenia pozostaje tutaj również prawidłowe napowietrzenie ogarniętej pożarem strefy. W tym wypadku doprowadzone w dolnych partiach budynków powietrze, poprawia naturalny ciąg tak, że dym uchodzi z budynku przez klapy i okna oddymiające zamontowane na wyższych poziomach. Aby oddymianie przyniosło oczekiwane efekty, w dolnych kondygnacjach budynku powinna być zamontowana odpowiednia ilość okien, tak aby zapewniony był swobodny dostęp powietrza. Jeżeli w budynku brakuje wystarczającej ilości okien w dolnej kondygnacji, ich rolę powinny przejąć drzwi, które automatycznie otworzą się w momencie pożaru.

Sprawne otwarcie
Napędy drzwiowe DDS 54/500 firmy D+H pozwalają na automatyczne otwarcie drzwi w razie pożaru, gwarantując niezbędny dopływ powietrza do zagrożonej strefy. Dzięki możliwości bezpośredniego połączenia napędu z zamontowanym w drzwiach elektrozamkiem oraz innymi elementami ryglującymi, ich odblokowanie przebiegnie szybko i bez zbędnych komplikacji. Dodatkowo, brak sztywnego połączenia ramienia siłownika ze skrzydłem drzwi, pozwala na swobodne korzystanie z nich na co dzień. Dopiero w przypadku alarmu napęd zostaje aktywowany powodując pełne otwarcie drzwi, co udrażnia drogę ewakuacyjną oraz pozwala na swobodny dostęp powietrza. Dzięki pełnej współpracy z centralami oddymiania RZN, napędy DDS 54/500 nie działają samodzielnie, ale jako zsynchronizowany element całego systemu, doskonale uzupełniają resztę instalacji. Mimo, że do zasilania napędów DDS 54/500 wystarczy prąd o napięciu 24 V, umożliwiają one wytworzenie siły pchania 500 N, co wystarcza, by bezproblemowo otworzyć każde drzwi. Co więcej, dzięki specjalnej stabilizacji łańcucha odpowiedzialnego za stopień rozwarcia ramienia siłownika, napęd może być obciążony dużą siłą ściskającą bez wpływu na jego poprawną pracę.

Jakość w parze z trwałością
Napędy DDS 54/500, nowość w ofercie firmy D+H, to również uniwersalność zastosowań. Kompaktowa konstrukcja napędu pozwala na zamontowanie ich zarówno na ścianie, jak i w ościeżnicy. Dzięki temu inwestor nie jest zmuszony do często kosztownego przygotowywania drzwi pod instalację, a sam montaż przebiega bezproblemowo bez względu na panujące w budynku warunki. Napędy mogą być wyposażone w moduły takie jak, sygnalizacja stanu położenia czy funkcja współpracy z ryglami elektrycznymi FRA lub innymi napędami systemu wykonanymi w nowoczesnej technologii BSY+. Dodatkowo, napędy DDS 54/500 zostały wyposażone w wyłącznik przeciążeniowy, który zabezpiecza drzwi przed przypadkowym zniszczeniem.

Dzięki wysokiej jakości wykonania oraz solidnej konstrukcji, napędy DDS 54/500, charakteryzują się również długą żywotnością oraz odpornością na uszkodzenia. Urządzenie wyposażone jest w wytrzymały łańcuch odporny na uderzenia i odpowiednio zabezpieczony przed korozją, co zapewnia niezawodną eksploatację przez długie lata. Potwierdzeniem wysokiej klasy napędów jest pozytywna opinia Centrum Naukowo-Badawczego Ochrony Przeciwpożarowej, które w grudniu 2009 wydało świadectwo dopuszczenia ich do użytkowania. Dzięki temu mamy gwarancję, że napędy DDS 54/500 w sytuacji zagrożenia na pewno spełnią swoje zadanie.
 
Dane techniczne napędu DDS 54/500:

Napięcie zasilania                              24 VDC, ? 15%, 1 A
Siła pchania                                      500 N (+20% rezerwa do wyłączenia)
Siła ciągnienia                                   150 N
Prędkość wysuwu                              11,7 mm/s
Czas zwłoki w kierunku otwarcia          3 s
Odporność ogniowa                            30 min /300 st. C
Klasa temperaturowa                         -5 do 75 st. C
Stopień ochrony                                 IP 50
Obudowa                                           Aluminium anodowane
Przewód połączeniowy                        Silikonowy, 2,5 m
Nominalna ilość cykli otwórz/zamknij   10000 cykli
Masa                                                 3000 g
Wymiary (szer. x wys. x dł.)                80x40x522 mm
Kolor obudowy                                   Aluminium anodowane
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

red. Karolina Truszkowska
oknonet.pl
w oparciu o materiały D+H

O firmie | Cała oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

D+H Polska Sp. z o.o.
51-180 Wrocław
ul. Polanowicka 54
tel. 071 3235250
fax 071 3235240
e-mail: dh-polska@dh-partner.com
http://www.dhpolska.pl

Jak nie dać się "wyrolować"?

Jak nie dać się "wyrolować" przez firmę, z której...

Powiew nowości na Budmie

Grupa Expert brała udział w targach BUDMA po raz...

Nowości w firmie STAC

Firma STAC, działająca w sektorze stolarki aluminiowej,...

Budowa europejskiego centrum dystrybucji w Feluy ukończona

Obiekt łączy w sobie najnowsze rozwiązania budowlane i...

Jak szybko otrzymać certyfikat FSC?

15 marca w Krakowie odbędzie się szkolenie organizowane...


» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria

Zobacz również: