Nowa kolekcja wypełnień

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Firma Handlowo Produkcyjna „VEYNA” z Torunia od lat jest jednym z liderów na rynku polskim w produkcji zewnętrznych drzwi aluminiowych. Specjalizacja w tym zakresie pozwoliła firmie nabrać bogatego doświadczenia w realizowaniu nawet najbardziej wyszukanych zleceń np.: realizując zapotrzebowanie rynku na drzwi w pełni odporne na warunki atmosferyczne, które zarazem spełniają parametry antywłamaniowe.

W roku 2001 uruchomiono linię produkcyjną drzwi antywłamaniowych zewnętrznych i wewnętrznych w systemach aluminiowych Metalplast Bielsko (MB 45; MB 60). Wyrób ten spełnia najsurowsze normy stawiane drzwiom, uzyskując najwyższą klasę odporności na włamanie „C” na podstawie Aprobaty Technicznej AT-06-0410/2001, oraz Certyfikatu Zgodności Nr 0104/01. Obecnie czołowe firmy ubezpieczeniowe w Polsce przyznają klientom firmy VEYNA wysokie upusty przy zawieraniu ubezpieczeń. Konstrukcja tych drzwi w stosunku do standardowej produkcji uległa znacznym modyfikacjom, należą do nich m.in.:
  • zastosowanie właściwych dla klasy „C” atestowanych zamków wyposażonych w potrójny rygiel hakowy;

  • paneli aluminiowych wzmocnionych prętami ze stali kwasoodpornej;

  • zamontowanie od strony wewnętrznej w strefie między skrzydłem a ościeżnicą zintegrowanych z zawiasami bolców antywyważeniowych;

  • zastosowanie odpowiednich odpornych na rozwiercenie szyldów;

  • specjalnych listew zabezpieczających panel przed wyważeniem;

  • stosownie do wymagań otwory montażowe rozmieszczonych co 500 mm.

Wiadomo jednak, że nie istnieją ani zamki ani drzwi, których nie dało by się otworzyć i wraz z rozwojem technologicznym zabezpieczeń również włamywacze podnoszą swoje „kwalifikacje”. Jednak dzięki stosowanym przez producenta zabezpieczeniom możemy mieć pewność, że staną się one dużym utrudnieniem dla intruzów, a wielu z nich skutecznie zniechęcą. Standardowa kolorystyka to biel 9016 i brąz 8019. Firma realizuje również zlecenia w kolorach nietypowych zgodnie z klasyfikacją RAL, lub lakierami typu SYNTHATEC.

Niezwykle istotnym elementem konstrukcyjnym są panele aluminiowe stanowiące wypełnienia drzwiowe. Dotychczas na naszym rynku panel drzwiowy wykonywany był jako połączenie dwóch cienkich blach aluminiowych lub stalowych za pośrednictwem styropianu. Rozwiązanie takie nie gwarantowało właściwej trwałości, sztywności oraz izolacyjności termicznej i akustycznej, nie wspominając o zabezpieczeniu antywłamaniowym, a jedyną alternatywą dla tego typu rozwiązań była oferta producentów zachodnich. Fakt ten skłonił firmę VEYNA do uruchomienia własnej produkcji, która jest dopełnieniem stale rozwijających się systemów termoizolacyjnych branży aluminiowej. Nowoczesna linia technologiczna w oparciu o obrabiarki sterowane numerycznie pozwala tworzyć wypełnienia o urozmaiconym wzornictwie w konwencji klasycznej jaki i nowoczesnej.

Estetyka wyrobu nawiązuje do nowoczesnych trendów w architekturze i cieszy się dużym zainteresowaniem wśród klientów. Panele drzwiowe oferowane przez firmę VEYNA zbudowane są z blachy aluminiowej gładkiej lub frezowanej o grubości 2, 3, 5 mm z rdzeń stanowi twarda pianka polistyrenowa o grubości 17 mm lub 20 mm, W związku z tym uzyskuje się typowe całkowite grubości paneli 24 mm, 27 mm, 30 mm dostosowane do standardów wszystkich czołowych producentów systemów aluminiowych. Powierzchnia blach wykończona jest powłokami proszkowymi poliestrowymi i innymi podobnie jak ma to miejsce w przypadku drzwi. Podstawowe odmiany stosowanych wypełnień posiadają maksymalny wymiar 2000x1000mm, co umożliwia wykorzystanie ich do drzwi o różnych wysokościach i szerokościach, a poszczególne modele występują zarówno w wersji pełnej jak i przeszklonej. Różnorodność elementów szklanych takich jak: witraże, ornamenty, szkło refleksyjne, szyby bezpieczne i antywłamaniowe umieszczone są w panelu za pośrednictwem ozdobnych ramek aluminiowych tłoczonych wg projektu VEYNA, dzięki którym istnieje możliwość zarówno kształtowania unikalnego wzornictwa jak i w przypadku uszkodzenia szkła pozwala to na prostą wymianę.

red. oknonet.pl

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

VEYNA

87-100 Toruń
ul. Szubińska 14
tel.: 56 6219927
Fax: 56 6219928
e-mail: veyna@veyna.pl
http://www.veyna.eu

Okno przeciwpożarowe MB-86EI – nowość w ofercie ALUPROF

Okno przeciwpożarowe MB-86EI – nowość w ofercie ALUPROF

Najnowszy system przeciwpożarowy MB-86EI dedykowany jest...

Mobilna Akademia fischer rusza w Polskę

Mobilna Akademia fischer rusza w Polskę

Już 2 marca w trasę wyruszy fischerTRUCK –...

BUDMA 2018 – premiery i opinie wystawców

BUDMA 2018 – premiery i opinie wystawców

Podobnie jak rok temu, poza naszą opinią, znajdą tu...

Inteligentny dom to rzeczywistość? – rozwiązania automatyki Schüco

Inteligentny dom to rzeczywistość? – rozwiązania automatyki Schüco

Pomimo rozwoju technologii automatyki domowej wielu...

Böhme-Kunststofftechnik wprowadza szereg nowości

Böhme-Kunststofftechnik wprowadza szereg nowości

Böhme-Kunststofftechnik wprowadziło do oferty nowe...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria