Schweiker – nowoczesne systemy osłonowe

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Firma SCHWEIKER Sp. z o.o. nie może się jeszcze, jak dotąd, poszczycić pasmem spektakularnych sukcesów na rynku polskim - jest ona bowiem na nim obecna dopiero od niedawna i nie poruszała się do tej pory na nim tak dobrze, jak firmy obecne tu od wielu lat. Jednak bezsporne zalety oferty firmy, wysoka jakość jej produktów i korzystne warunki cenowe oraz serwisowe dla klientów, pozwalają sądzić, że również w Polsce Schweiker stanie się już niedługo jednym z głównych rozgrywających na rynku rolet okiennych.

Doświadczenie macierzystej firmy niemieckiej - Robert Schweiker GmbH w produkcji elementów systemowych do produkcji rolet sięga bowiem ponad trzydziestu lat, przy czym w chwili obecnej zajmuje ona czołowe w Europie Zachodniej miejsce zarówno w ilości, jak i w jakości wytwarzanych produktów branżowych. Ta jedna z największych firm w swojej specjalności posiada już sześć dobrze prosperujących zakładów w Niemczech, a oprócz tego filie na Węgrzech, w Bośni i - last, but not least - w Polsce.

Oferta firmy
Firma Schweiker jest producentem i oferentem szeregu elementów budowlanych, a przede wszystkim:

systemów rolet okiennych, wraz ze skrzynkami RKS
zabezpieczeń przeciwinsektowych (siatek stałych, odsuwanych i rozwieranych)
bram zwijanych
drzwi i okien z aluminium
drzwi i okien z tworzyw sztucznych
markizet szklano-aluminiowych.

Na naszym rynku mamy od niedawna do czynienia z pełną ofertą firmy Schweiker. Z największym zainteresowaniem spotykają się rolety naokienne, słynne już w branży zewnętrzne skrzynki RKS oraz wszelkiego rodzaju siatki antyinsektowe. Można już dziś powiedzieć, że klient chcący uzbroić swój dom w rolety może skorzystać z oferty Schweikera na każdym etapie budowy.

Rolety okienne oferowane przez Schweikera wykonywane są z tworzyw sztucznych lub z aluminium, w szerokiej gamie barw, umożliwiających dokonanie optymalnego wyboru estetycznego. Posiadające szereg certyfikatów rolety mogą być bezproblemowo używane w zakresie temperatur: od -30 do +50°C, zaś dodatkowym świadectwem ich wysokiej jakości jest udzielana przez firmę 5-letnia gwarancja. Rolety mogą być sterowane zdalnie za pomocą pilota lub w trybie automatycznym, przy użyciu fotokomórek. Dzięki szerokości asortymentu firmy możliwe jest dobranie wedle życzenia kolorów rolet do skrzynek RKS oraz do stolarki okiennej.

Montaż
W opracowanych w laboratoriach badawczych rozwiązaniach, Schweiker wprowadził na rynek mnóstwo innowacji ułatwiających życie projektantom, wykonawcom oraz samym użytkownikom rolet. Wśród wielu patentów Schweikera, do najważniejszych niewątpliwie należy zaliczyć stworzenie pancerza, który może zwinąć się w możliwie najmniejszej skrzynce - przykładowo, jeżeli klient kupuje okno typowe o wysokości 1435 mm, Schweiker na życzenie dopasuje mu skrzynkę o wysokości zaledwie 145 mm; tą wysokością skrzynki można przekryć otwór do 1750 mm. Tak więc, przy konieczności zastosowania rolety naokiennej, ilość światła "zabieranego" pomieszczeniom jest faktycznie znikoma.

Podobne wielkości skrzynek stosowane są też w przypadku rolet zewnętrznych, które niemal zawsze wzbudzają wśród użytkowników ożywione dyskusje na tematy estetyczne, są to bowiem elementy, które po zamontowaniu na elewacji wyraźnie podkreślają otwór okienny skrzynką umieszczoną na nadprożu.

Schweiker może też odpowiednio zamontować skrzynkę i zabudować ją od zewnątrz, pozostawiając dostęp od spodu; można także podobne rozwiązanie zastosować w rolecie naokiennej, zabudowując ją od wewnątrz i pozostawiając wolny dostęp od spodu.

Innym bardzo popularnym rozwiązaniem oferowanym przez Schweikera jest wmontowana w fazie wznoszenia murów skrzynka RKS, dostosowana do odpowiednich grubości ścian, a montowana pod nadprożem. Jest to rozwiązanie równie dobre jak omawiane wcześniej - pozostaje tylko podjęcie decyzji o zamontowaniu rolet w odpowiednim momencie postępu robót.

Firma Schweiker dysponuje niezaprzeczalnie każdym systemem roletowym, który jest w stanie wyobrazić sobie architekt, który potrafi wykonać "budowlaniec" i wreszcie z którego najbardziej zadowolony będzie klient. Każdy wariant rolety jest dokładnie zaprojektowany przez doświadczonych inżynierów, którzy jednocześnie doradzają nabywcom najlepsze rozwiązania techniczne oraz uzasadnią je ekonomicznie. W firmie dobrać można także odpowiedni napęd do rolet, system sterowania oraz funkcje aparatury sterującej.

red. oknonet.pl

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Forum Wiedzy Inoutic rozpoczęło sezon 2018

Forum Wiedzy Inoutic rozpoczęło sezon 2018

W ramach inicjatywy „Forum wiedzy Inoutic” sezon 2018...

Okno przeciwpożarowe MB-86EI – nowość w ofercie ALUPROF

Okno przeciwpożarowe MB-86EI – nowość w ofercie ALUPROF

Najnowszy system przeciwpożarowy MB-86EI dedykowany jest...

Mobilna Akademia fischer rusza w Polskę

Mobilna Akademia fischer rusza w Polskę

Już 2 marca w trasę wyruszy fischerTRUCK –...

BUDMA 2018 – premiery i opinie wystawców

BUDMA 2018 – premiery i opinie wystawców

Podobnie jak rok temu, poza naszą opinią, znajdą tu...

Inteligentny dom to rzeczywistość? – rozwiązania automatyki Schüco

Inteligentny dom to rzeczywistość? – rozwiązania automatyki Schüco

Pomimo rozwoju technologii automatyki domowej wielu...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria