Winkhaus laureatem konkursu Innowacja Roku 2007

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Winkhaus

WinkhausSpecjalne zaczepy ramowe umożliwiają bezpieczne przewietrzanie. Pomiędzy ościeżnicą a skrzydłem powstaje 6-milimetrowa szczelina.

Winkhaus

Specjalne zaczepy ramowe umożliwiają bezpieczne przewietrzanie. Pomiędzy ościeżnicą a skrzydłem powstaje 6-milimetrowa szczelina.

Oprócz standardowego rozwierania i uchylania autoPilot Comfort pozwala uzyskać dodatkową funkcję odsunięcia skrzydła od ramy.

Winkhaus

Oprócz standardowego rozwierania i uchylania autoPilot Comfort pozwala uzyskać dodatkową funkcję odsunięcia skrzydła od ramy.

Jako jedyny z branży okiennej Winkhaus znalazł się wśród laureatów konkursu Innowacja Roku 2007.  Kapituła konkursu wyróżniła okucie autoPilot Comfort w kategorii produkt oraz wdrożenie stacji do montażu okuć WHK 2300 wspomaganej systemem informatycznym WH Net – w kategorii projekt. Znalazły się one na liście nagrodzonych obok tak znanych produktów jak: Windows Vista, pakiet MS Office 2007 firmy Microsoft. 

Nowe okucie Winkhausa pojawiło się na rynku w zeszłym roku. Innowacyjność autoPilota Comfort polega na unikalnym połączeniu wszystkich standardowych funkcji okucia z dodatkową możliwością efektywnej wentylacji przy zaryglowanym skrzydle. Po przekręceniu klamki o 180◦ od pozycji zamkniętej pomiędzy ościeżnicą a skrzydłem powstaje na całym obwodzie okna około 6-milimetrowa szczelina. Umożliwia ona naturalną wymianę powietrza: świeże powietrze napływa dołem a zużyte – jest wypychane górą. Współczynnik wymiany powietrza po godzinie takiego wietrzenia wynosi 30%. Oznacza to, że 6-milimetrowa szczelina w zupełności wystarcza do efektywnego przewietrzania pomieszczeń. Dodatkowym plusem funkcji odsunięcia skrzydła od ramy jest niewielki spadek temperatury w wietrzonym pomieszczeniu. I zaleta najważniejsza: w pozycji odsunięcia skrzydła od ramy okno spełnia wymagania normy prEN 1627-2006 w klasie odporności 1. Dzięki specjalnej konstrukcji zaczepów rozszczelnione okno jest lepiej chronione przed włamaniem niż wyposażone w standardowe okucie okno zamknięte.

Wyróżniony projekt to wdrożenie stacji WHK 2300 - urządzenia do półautomatycznego okuwania skrzydeł okiennych - w powiązaniu z technologią informatyczną WH Net. Szefem projektu w firmie Winkhaus jest Mariusz Kocór. Nowatorstwo realizowanych przez niego przedsięwzięć zostało dostrzeżone już wcześniej przez fachowców z branży. Otrzymał on nominację do nagrody Kryształowy Profil w kategorii Innowacyjność.

Stacja WHK 2300 usprawnia i przyspiesza docinanie okuć na wymiar skrzydła, a także porządkuje ich składowanie – w specjalnym magazynie. Wdrożenie urządzenia do produkcji można powiązać z szerszym projektem informatyczno-technicznym WH Net. Chodzi tu o moduł programu WH OKNA, który umożliwia tak zwany bezpapierowy obieg dokumentów produkcyjnych. Wykorzystana w projekcie technologia kodów kreskowych i skanerów pozwala na rejestrowanie każdej istotnej czynności wykonywanej w procesie produkcji okna. System dostarcza pracownikom produkcyjnym informacji on-line o zleceniach do realizacji, zastępujących papierową dokumentację technologiczną. Szef lub koordynator produkcji może śledzić na bieżąco przebieg realizacji zleceń. Może też wykorzystywać dane gromadzone w systemie do analiz wydajności, kalkulacji kosztowych lub rozliczania produkcji. WH Net to także pomoc dla dealerów - źródło najbardziej aktualnych informacji o postępie realizacji zleceń. Nagrodzony projekt został z powodzeniem wdrożony już w 40 firmach.

Organizatorem konkursu jest Media Press, wydawca Forum Biznesu, dodatku informacyjno-promocyjnego do Gazety Prawnej. Całemu przedsięwzięciu patronowały podmioty zaangażowane w proces wspierania osiągnięć innowacyjnych: Ośrodek Przetwarzania Informacji (OPI) w Warszawie oraz Fundacja Centrum Innowacji FIRE z Warszawy. Celem konkursu było promowanie i uhonorowanie najciekawszych innowacji rynkowych.Zainteresowany? Poproś o ofertę!Zestawy beweli ozdobnych od teraz w wypełnieniach VEYNA

Zestawy beweli ozdobnych od teraz w wypełnieniach VEYNA

Veyna wprowadziła do swoje oferty zestawy beweli...

Aluminiowa bariera dla włamywacza

Aluminiowa bariera dla włamywacza

Przy decyzji o zastosowaniu konstrukcji antywłamaniowych...

Grupa Selena przejęła spółkę produkcyjną we Włoszech za 1,66 mln euro

Grupa Selena przejęła spółkę produkcyjną we Włoszech za 1,66 mln euro

Grupa Selena – jeden z czołowych producentów i...

Rekordowy wynik finansowy Soudal i rozbudowa Grupy

Rekordowy wynik finansowy Soudal i rozbudowa Grupy

Rekordowy wynik 670 milionów euro za 2016 rok oznacza...

Ulepszone kurtyny dymowe od Vetrotech

Ulepszone kurtyny dymowe od Vetrotech

Kurtyny dymowe ze względu na swoją newralgiczną rolę...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria