Winkhaus laureatem konkursu Innowacja Roku 2007

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Winkhaus

fot. WinkhausSpecjalne zaczepy ramowe umożliwiają bezpieczne przewietrzanie. Pomiędzy ościeżnicą a skrzydłem powstaje 6-milimetrowa szczelina.

fot. Winkhaus

Specjalne zaczepy ramowe umożliwiają bezpieczne przewietrzanie. Pomiędzy ościeżnicą a skrzydłem powstaje 6-milimetrowa szczelina.

Oprócz standardowego rozwierania i uchylania autoPilot Comfort pozwala uzyskać dodatkową funkcję odsunięcia skrzydła od ramy.

fot. Winkhaus

Oprócz standardowego rozwierania i uchylania autoPilot Comfort pozwala uzyskać dodatkową funkcję odsunięcia skrzydła od ramy.

Jako jedyny z branży okiennej Winkhaus znalazł się wśród laureatów konkursu Innowacja Roku 2007.  Kapituła konkursu wyróżniła okucie autoPilot Comfort w kategorii produkt oraz wdrożenie stacji do montażu okuć WHK 2300 wspomaganej systemem informatycznym WH Net – w kategorii projekt. Znalazły się one na liście nagrodzonych obok tak znanych produktów jak: Windows Vista, pakiet MS Office 2007 firmy Microsoft. 

Nowe okucie Winkhausa pojawiło się na rynku w zeszłym roku. Innowacyjność autoPilota Comfort polega na unikalnym połączeniu wszystkich standardowych funkcji okucia z dodatkową możliwością efektywnej wentylacji przy zaryglowanym skrzydle. Po przekręceniu klamki o 180◦ od pozycji zamkniętej pomiędzy ościeżnicą a skrzydłem powstaje na całym obwodzie okna około 6-milimetrowa szczelina. Umożliwia ona naturalną wymianę powietrza: świeże powietrze napływa dołem a zużyte – jest wypychane górą. Współczynnik wymiany powietrza po godzinie takiego wietrzenia wynosi 30%. Oznacza to, że 6-milimetrowa szczelina w zupełności wystarcza do efektywnego przewietrzania pomieszczeń. Dodatkowym plusem funkcji odsunięcia skrzydła od ramy jest niewielki spadek temperatury w wietrzonym pomieszczeniu. I zaleta najważniejsza: w pozycji odsunięcia skrzydła od ramy okno spełnia wymagania normy prEN 1627-2006 w klasie odporności 1. Dzięki specjalnej konstrukcji zaczepów rozszczelnione okno jest lepiej chronione przed włamaniem niż wyposażone w standardowe okucie okno zamknięte.

Wyróżniony projekt to wdrożenie stacji WHK 2300 - urządzenia do półautomatycznego okuwania skrzydeł okiennych - w powiązaniu z technologią informatyczną WH Net. Szefem projektu w firmie Winkhaus jest Mariusz Kocór. Nowatorstwo realizowanych przez niego przedsięwzięć zostało dostrzeżone już wcześniej przez fachowców z branży. Otrzymał on nominację do nagrody Kryształowy Profil w kategorii Innowacyjność.

Stacja WHK 2300 usprawnia i przyspiesza docinanie okuć na wymiar skrzydła, a także porządkuje ich składowanie – w specjalnym magazynie. Wdrożenie urządzenia do produkcji można powiązać z szerszym projektem informatyczno-technicznym WH Net. Chodzi tu o moduł programu WH OKNA, który umożliwia tak zwany bezpapierowy obieg dokumentów produkcyjnych. Wykorzystana w projekcie technologia kodów kreskowych i skanerów pozwala na rejestrowanie każdej istotnej czynności wykonywanej w procesie produkcji okna. System dostarcza pracownikom produkcyjnym informacji on-line o zleceniach do realizacji, zastępujących papierową dokumentację technologiczną. Szef lub koordynator produkcji może śledzić na bieżąco przebieg realizacji zleceń. Może też wykorzystywać dane gromadzone w systemie do analiz wydajności, kalkulacji kosztowych lub rozliczania produkcji. WH Net to także pomoc dla dealerów - źródło najbardziej aktualnych informacji o postępie realizacji zleceń. Nagrodzony projekt został z powodzeniem wdrożony już w 40 firmach.

Organizatorem konkursu jest Media Press, wydawca Forum Biznesu, dodatku informacyjno-promocyjnego do Gazety Prawnej. Całemu przedsięwzięciu patronowały podmioty zaangażowane w proces wspierania osiągnięć innowacyjnych: Ośrodek Przetwarzania Informacji (OPI) w Warszawie oraz Fundacja Centrum Innowacji FIRE z Warszawy. Celem konkursu było promowanie i uhonorowanie najciekawszych innowacji rynkowych.Zainteresowany? Poproś o ofertę!Okna antywłamaniowe – fakty i mity

Okna antywłamaniowe – fakty i mity

Ani w prawie, ani w normach nie ma zaleceń mówiących,...

Próg z kompozytu przyjazny dla niepełnosprawnych

Próg z kompozytu przyjazny dla niepełnosprawnych

Kompozytowy próg, dostępny w ofercie Carl Ras Engros...

BUDMA/WinDoor-tech 2017 pod lupą

BUDMA/WinDoor-tech 2017 pod lupą

Podsumowania mają to do siebie, że muszą oddać w...

Inteligentny dom to suma inteligentnych rozwiązań

Inteligentny dom to suma inteligentnych rozwiązań

Zainteresowanie inteligentnymi rozwiązaniami...

THEATRON – balkony i balustrady z aluminium

THEATRON – balkony i balustrady z aluminium

Transparentność i przejrzystość była inspiracją dla...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria