Windoor Expert

Nowe okucie do ciężkich okien


Ilość wyświetleń: 287

fot. Winkhaus

Zobacz również:

OKNO-POL z nową stroną internetową


Moda na duże przeszklenia i wąskie profile oraz zwiększone zainteresowanie oknami
o podwyższonej energooszczędności i dźwiękochłonności to najnowsze tendencje w budownictwie. Do takich rozwiązań potrzebne są wyjątkowo wytrzymałe okucia, zwłaszcza, gdy okna wyposażone są w potrójne pakiety szybowe.

activPilot Select stwarza nowe pole do działania projektantom i producentom okien. Najnowsze okucie uchylno-rozwierane firmy Winkhaus, całkowicie ukryte w luzie wrębowym, pozwala konstruować okna o powierzchni skrzydła 3 m kw. i wadze 150 kg.

Okucia w tej klasie wagowej, całkowicie ukryte w luzie wrębowym, są bardzo trudne do skonstruowania. activPilot Select to jedyne takie rozwiązanie na rynku. Wysoka wytrzymałość nowego systemu polega na opatentowanym pomyśle inżynierów Winkhausa – specjalnej konstrukcji dolnego zawiasu. Rozwiązanie to gwarantuje wysoką stabilność, prosty montaż i łatwość użytkowania – wyjaśnia Klaudia Mendyka-Waszkowiak, marketing.

System okuć uchylno-rozwieranych activPilot Select ma budowę modułową i jest podzielony na 2 klasy wagowe. Okucie standardowe jest przystosowane do okien o maksymalnym ciężarze skrzydła 100 kg. Poprzez zastosowanie tylko dwóch dodatkowych elementów: szyny zawiasu skrzydła i adaptera, uzyskujemy okucie przystosowane do skrzydeł o ciężarze 150 kg. Dodatkowe elementy powodują inny rozkład sił działających na okucie: przeniesienie ciężaru skrzydła na dolne naroże ościeżnicy. Dzięki temu rozwiązaniu można wyposażyć w bardziej wytrzymałe okucie także okna już zamontowane, jeśli na przykład użytkownik zdecyduje się na wymianę szyby na cięższą – o lepszych parametrach izolacyjnych.

Okna z okuciem Select można projektować zgodnie z indywidualnymi upodobaniami odbiorcy. Montowane w luzie wrębowym zawiasy nie są widoczne, dlatego dozwolone są wszystkie kolory i faktury stolarki. Okucie sprawdza się nie tylko w budynkach nowoczesnych, ale i w obiektach zabytkowych, poddawanych renowacji, gdyż pozwala im zachować swój pierwotny styl.

red. oknonet.pl



O firmie | Cała oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Winkhaus Polska Beteiligungs spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
64-130 Rydzyna
ul. Przemyslowa 1
tel. 065 5255700
tel. www.sklep.winkhaus.pl
fax 065 5255800
e-mail: winkhaus@winkhaus.com.pl
http://www.winkhaus.com.pl

Jak nie dać się "wyrolować"?

Jak nie dać się "wyrolować" przez firmę, z której...

Powiew nowości na Budmie

Grupa Expert brała udział w targach BUDMA po raz...

Nowości w firmie STAC

Firma STAC, działająca w sektorze stolarki aluminiowej,...

Budowa europejskiego centrum dystrybucji w Feluy ukończona

Obiekt łączy w sobie najnowsze rozwiązania budowlane i...

Jak szybko otrzymać certyfikat FSC?

15 marca w Krakowie odbędzie się szkolenie organizowane...


» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria

Zobacz również: