Fuzja Grupy DLH z tt Timber Team

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Fuzja Grupy DLH z tt Timber Team

W historii Grupy DLH data 23 stycznia 2006 z pewnością zapisze się złotymi zgłoskami. Tego właśnie dnia została ogłoszona fuzja pomiędzy DLH Hardwood Division i tt Timber Group.

Szwajcarska grupa tt Timber cieszy się opinią silnej, przyjaznej dla środowiska i świadomej ekologicznie europejskiej firmy drzewnej. Podstawę jej działalności stanowi pozyskiwanie i obróbka drewna egzotycznego w Afryce Zachodniej, głównie w Kongo-Brazzaville i Gabonie. Grupa posiada koncesje na eksploatację ok. 1,4 mln hektarów lasów tropikalnych położonych na terenach Masywu Północno Kongijskiego. W rozlokowanych tam licznych obiektach produkcyjnych należących do CIB (Congo Industrielle de Bois) oraz GIB (Gabon Industrielle de Bois) znajduje zatrudnienie ponad 2 tysiące pracowników.

Dzięki połączeniu, Grupa DLH znacząco poszerzy zakres swoich wpływów oraz dostęp do nowych rynków popytu i podaży drewna tropikalnego. Łańcuch sprzedaży, rozpoczynać się będzie, praktycznie, od pozyskania surowca bezpośrednio u źródła i kończyć na dostawie do finalnego odbiorcy. Zwiększy się bezpieczeństwo transakcji, terminowość dostaw oraz jakość sprzedawanych wyrobów które od początku do końca będą w rękach jednej firmy. To z kolei stworzy znaczną przewagę konkurencyjną nowej organizacji. Co więcej, należy podkreślić efekt synergii, występujący w obszarze kosztów operacyjnych, który towarzyszy połączeniu dwóch silnych grup o zróżnicowanym obszarze i zakresie działalności.

Dla DLH Grupa tt Timber stanowi przepustkę do zasobów afrykańskiego drewna egzotycznego najwyższej jakości, a także wiarygodne źródło praktycznej wiedzy na temat odnawialnej gospodarki leśnej, którą można będzie z powodzeniem zastosować z korzyścią dla innych regionów w miarę dalszego rozwoju Grupy. Rosnąca świadomość ekologiczna klientów na rynkach zachodnich skłania firmy do ubiegania się o certyfikaty poświadczające, że drewno stanowiące przedmiot obrotu nie pochodzi z lasów eksploatowanych metodą gospodarki rabunkowej. Dbałość o środowisko naturalne stanowi jeden z filarów systemu wartości Grupy DLH, z tego powodu przejęcie firmy o niebagatelnym dorobku w tej dziedzinie stanowi kolejny starannie przemyślany krok w jej globalnej ekspansji firmy.

Grupa tt Timber przywiązuje ogromną wagę do promocji świadomej ekologicznie gospodarki leśnej, dlatego angażuje się w działania zmierzające do uczynienia z drewna egzotycznego surowca całkowicie odnawialnego, pozyskiwanego z poszanowaniem flory, fauny oraz z zachowaniem integralności społeczności lokalnych zamieszkujących tereny leśne. Wysiłki Grupy tt Timber niebawem zaowocują przyznaniem prestiżowego międzynarodowego certyfikatu FSC oraz znanego również w Polsce ISO 14001 dla upraw w Kongo. Dostęp do zasobów certyfikowanego drewna egzotycznego stanowi pewne źródło przewagi konkurencyjnej, którego rola będzie wzrastać wraz ze świadomością ekologiczną klientów z całego świata.

Co więcej, uzyskanie FSC otworzy również drogę do popularyzacji dziś jeszcze mało znanych gatunków posiadających szerokie spektrum interesujących właściwości, które z pewnością usatysfakcjonują klientów. Podsumowując, Grupa DLH zrobiła kolejny krok w kierunku realizacji zamierzeń strategicznych  wzmacniając  swą pozycję jednego z kluczowych graczy na światowym rynku drzewnym. Weszła także do elitarnego grona firm uzyskujących roczne przychody w wysokości  miliarda dolarów.


Reklama


Zainteresowany? Poproś o ofertę!V364 – najnowsza platforma do zarządzania systemami kontroli dostępu

V364 – najnowsza platforma do zarządzania systemami kontroli dostępu

Włoska firma ISEO, której autoryzowanym dystrybutorem...

TONTOR na szkoleniu w YAWAL

TONTOR na szkoleniu w YAWAL

W dniach 18-19 maja 2017 pracownicy firmy TONTOR wzięli...

VIII Kongres Stolarki Polskiej już 25 maja. Co czeka uczestników?

VIII Kongres Stolarki Polskiej już 25 maja. Co czeka uczestników?

Punktem kulminacyjnym spotkania będzie wypracowanie...

FIBARO z nowym czujnikiem Door/Window Sensor 2

FIBARO z nowym czujnikiem Door/Window Sensor 2

Ulepszony czujnik otwarcia drzwi i okien posiada szeroką...

Dotacje na inwestycje szansą na rozwój w sektorze MŚP

Dotacje na inwestycje szansą na rozwój w sektorze MŚP

Jednym z rozwiązań, mogącym wpłynąć na dalszą...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria