Pełna kontrola SOFTWARE-FREUS

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Pełna kontrola  SOFTWARE-FREUS

Program firmy SOFTWARE-FREUS o nazwie SFSQL jest modułowym systemem do zarządzania firmą. Aktualnie są w nim wszystkie potrzebne moduły do prowadzenia firmy o profilu stolarka okienna.Reklama

Moduł pełnej księgowości oprócz księgi handlowej posiada obsługę zobowiązań i należnościami, obsługą kasy i kont bankowych (raportów kasowych i wyciągów bankowych). Oprogramowanie księgowe jest w bardzo dużym stopniu z automatyzowane i często sprowadza się tylko do wybrania odpowiedniego schematu księgowego, na podstawie, którego dokonywane są dekrety.

Program posiada rozwiniętą obsługuje zleceń, których pozycje mogą być automatycznie zaciągane z programów technologicznych (WHOkna, stolcad itp.). Po wprowadzeniu zlecenia, dzieli pozycje zleceń na produkcyjne i nieprodukcyjne umieszczając je w odpowiednich planerach. Planowanie produkcji sprowadza się do przydzielania pozycji produkcyjnych do optymalizacji (paczki produkcyjnej) z jednoczesną kontrolą ilości szyb, okien, powierzchni okien i jednostek produkcyjnych. W ramach optymalizacji program sumuje te dane na poszczególne rodzaje profila i kolory. Planer nieprodukcyjny działa na innej zasadzie buduje zmówienia do dostawców na podstawie przypisanych do towarów dostawców (towary nie produkcyjne roleta, żaluzja itp).

Program posiada moduł podglądu on-line dla odbiorców, którzy przez internet mogą obserwować, w jakim etapie jest zlecanie, kiedy będzie dostarczone i czy maja jakieś zadłużenia finansowe z poprzednich zamówień, czyli wyświetla rozrachunek z księgowości danego odbiorcy. System on-line jest autoryzowany. Dany odbiorca widzi po zalogowaniu tylko swojezlecania i zobowiązania. Pozwala to wyeliminować serie pytań odnośnie wywozów, pozwala odbiorcą planować montaże o dowolnej godzinie, sprawdzać kiedy transport z jego zamówieniem przyjedzie.

Po zaplanowaniu zleceń w produkcji następuje cykl produkcyjny, który w  programie może być realizowany na kilka sposobów. Można wybrać system akordowy, czyli poszczególni pracownicy odznaczają na stanowiskach, kto wykonał daną czynność np. zgrzewacz, ramiarz, szklarz itp. Na zakończenie program drukuje raport z dowolnego okresu na poszczególnych pracowników dotyczący ich pracy. Jeśli firma nie potrzebuje tak dokładnego rozliczenia czasu pracy program oferuje prosty system zaznaczania wykonania danej pozycji produkcyjnej.

Oprogramowanie jest przystosowane do pracy z czytnikami kodu kreskowego i po odpowiednim przygotowaniu etykiet z programów technologicznych cały cykl produkcyjny jak i magazynowy może być przez nie realizowany.

System posiada moduł planowania logistycznego. Tworząc bazę aut,planujemy wywozy z pełną kontrolą wagową (z metrów kwadratowych okna) jak również kontrolę ponad-gabarytowych pozycji nie mieszczących się na wybranym aucie.

Program prowadzi pełną gospodarkę magazynową z automatycznym tworzeniem RW (rozchodów wewnętrznych z pobranych części) na produkcję na podstawie programów technologicznych oraz różne metody obliczenia technicznego kosztu wytworzeniado zbudowania automatycznego PW (przychodu wewnętrznego na magazyn wyrobów gotowych). Program kontroluje dane i automatyczne wystawia WZ i fakturę na podstawia WZ lub zlecania. Aby w pełni odzwierciedlić transport do odbiorcy w programie opracowano dokument listu wywozowego, w którym widnieją wyroby gotowe jak również już wcześniej ściągnięte na RW elementy stolarki wydawane osobno np. odwodnienia, klamki itp.

W najnowszej wersji program oferuje możliwość wykonywania zamówień do dostawców na profile i okucia. Przy czym ilość zamawiana wynika zanalizy stanów magazynowych, zamówień w toku i nowo wchodzących zleceń od odbiorców.

Program jest napisany w technologii klient-serwer(SQL). Czyli jeden komputer w sieci gromadzi dane a poszczególne komputery tylko wysyłają do niego zlecania. Program jest przystosowany do pracy zdalnej przez inetrnet (protokoły TCP/IP). Co bardzo usprawnia pracę pracowników terenowych, pozwala zintegrować biura w różnych miejscach jak i kontrolować zdalnie firmę.

Program zawiera wiele różnych modułów np. obsługa serwisów, analizy ofert itp, które były pisane pod zamówienia klienta i praktycznie każdy wdrożony system jest inny.

Firma SOFTWARE-FREUS jest autorem programu i dokonuje dowolnych modyfikacji oprogramowania na potrzeby klienta. Oprogramowanie pracuje na platformie MS Windows od wersji 95, z wyjątkiem serwera, który wymaga jądra NT. Program klienta sieciowego jest przygotowany również do pracy na bezpłatnej platformie linux.

Firma zapewnia pełny serwis zdalny swojego oprogramowania bez potrzeby przyjazdu do klienta.

Cena systemu zarządzania zaczyna się już od 4tys zł netto i nie jest zależna od ilości stanowisk, czyli do zakupionego oprogramowania nie ma ograniczenia na ilość stanowisk w sieci.

W ofercie firmy znajduje się również program do zamówień dla dealera dopasowywany pod względem algorytmów wyceny pod konkretne zamówienie. Pozwala on odbiorcynarysować i wycenić stolarkę okienną oraz wysłać automatycznie zlecenie przez internet lub faksem do firmy.

Zainteresowany? Poproś o ofertę!TVN Turbo z wizytą w Mobilnym Laboratorium Techniki Budowlanej

TVN Turbo z wizytą w Mobilnym Laboratorium Techniki Budowlanej

Program "Polak potrafi" pokazuje przekrój możliwości...

Klamki dekoracyjne w nowej odsłonie

Klamki dekoracyjne w nowej odsłonie

W ofercie firmy NOVET można znaleźć mnóstwo...

Bezpieczne i innowacyjne – na co zwrócić uwagę przy wyborze okien?

Bezpieczne i innowacyjne – na co zwrócić uwagę przy wyborze okien?

Technologiczne rozwiązania na miarę inteligentnego domu...

IX Kongres Stolarki Polskiej już w najbliższy czwartek!

IX Kongres Stolarki Polskiej już w najbliższy czwartek!

Już w najbliższy czwartek kilkuset uczestników spotka...

Klamki FIMET z oferty AGAS – włoski luksus we wnętrzu

Klamki FIMET z oferty AGAS – włoski luksus we wnętrzu

Nie sposób wejść do swojego wymarzonego domu bez...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria