Nowe centrum doskonalenia technologii PVC otwarte!

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Oficjalne otwarcie Schüco Test&Training Center.

Schüco

Oficjalne otwarcie Schüco Test&Training Center.


Już niebawem w centrum będą powstawać prototypowe modele profili w technologii druku 3D.

Schüco

Już niebawem w centrum będą powstawać prototypowe modele profili w technologii druku 3D.

Warsztat szkoleniowy w Schüco Test&Training Center – spojrzenie z bliska.

Schüco

Warsztat szkoleniowy w Schüco Test&Training Center – spojrzenie z bliska.

Nowa suwnica o udźwigu dwóch ton do  przenoszenia dużych i ciężkich elementów  okiennych.

Schüco

Nowa suwnica o udźwigu dwóch ton do przenoszenia dużych i ciężkich elementów okiennych.

Ruszyło innowacyjne centrum testów i szkoleń z zakresu produkcji stolarki PVC marki Schüco w Weiβenfels. W przyjaznym dla środowiska obiekcie o imponującej powierzchni 1600 m² znajduje się wyposażenie o najwyższych standardach technologicznych.

Siedziba dywizji Schüco PVC w Weiβenfels przez ostatnie 15 lat oferowała technikom, operatorom maszyn i mechanikom różnorodne możliwości szkoleniowe. Z praktyk skorzystało do tej pory 385 młodych kobiet i mężczyzn. W 2013 roku Schüco zainwestowało w rozbudowę siedziby ponad 11 milionów euro. Nowe centrum ma na celu zachęcenie kolejnych praktykantów do wzięcia udziału w atrakcyjnych szkoleniach, które odbywają się w oddzielnych pracowniach przygotowanych dla poszczególnych specjalizacji. W Schüco Test&Training Center znajduje się między innymi warsztat wzorcowy, centrum badawcze, warsztat szkoleniowy, a także sekcja obsługi maszyn. Nowa placówka oferuje również uznawane przez Izbę Przemysłowo-Handlową IHK w Berlinie egzaminy z ekstruzji profili i okleinowania foliami wykończeniowymi.

  • Najnowsze technologie produkcji

Ważną częścią nowej placówki jest warsztat wzorcowy, w którym produkowane są próbki elementów wysokoudarowego tworzywa PVC oraz jednostek okiennych i drzwiowych. Z myślą o rozwoju technologii budowania prototypów zakupiono drukarkę 3D o wartości 128 tys. euro, która w przyszłości pozwoli szybciej tworzyć pełnoskalowe, odpowiadające rzeczywistości modele. Poszerzono również zakres testowania komponentów i materiałów, a także rozbudowano symulacje czynników środowiskowych.

Inwestycja w budowę najnowocześniejszego centrum badawczo-rozwojowego jest podyktowana rozwojem kompetencji firmy Schüco w technologii produkcji energooszczędnej stolarki z PVC. Wynika ona również, a może przede wszystkim, z rosnących potrzeb naszych klientów, którzy chcą być coraz bardziej konkurencyjni – mówi Marek Mędrek, Dyrektor Sprzedaży PVC na Europę Wschodnią w firmie Schüco.

Kolejną wartą uwagi inwestycją jest suwnica o nośności dwóch ton służąca do przenoszenia dużych i ciężkich elementów. Na przestrzeni o powierzchni powyżej 900 m² będą się odbywać demonstracje maszyn dla klientów, a także kursy operatorów.

  • Budynek jak energooszczędna wizytówka

Przy projektowaniu obiektu zwrócono szczególną uwagę na jego charakterystykę środowiskową. Na przykład do wspomagania systemu c.w.u. wykorzystuje się ciepło odpadowe pochodzące z kompresji powietrza używanego do laminowania profili. Powstająca podczas procesu energia, zmagazynowana w rozgrzanym oleju, jest używana do podgrzewania wody, dlatego gazowy kocioł kondensacyjny jest włączany tylko w czasie szczytowych obciążeń. Strefa obsługi maszyn obejmuje sekcje utrzymania i serwisowania własnych urządzeń produkcyjnych, w których znajduje się wyposażenie do ekstruderów i okleiniarek, mieszalni oraz systemy chłodzenia wody. Sekcję uzupełnia magazyn części mechanicznych i elektrycznych do wszystkich urządzeń na terenie centrum. Tym samym placówka jest całkowicie niezależna pod względem serwisowym – wszystkie naprawy i konserwacje maszyn odbywają się na miejscu.Reklama

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Schüco International Polska Sp. z o.o.

96-321 Siestrzeń, Gm. Żabia Wola.
ul. Żelechowska 2
tel.: +48 / 46 858 32 00
Fax: + 48 / 46 858 32 01
e-mail: schueco@schueco.pl
http://www.schueco.pl
http://www.facebook.com/schuecoKontakt do redakcji oknonet.pl


Szkolenia wsparciem dla rozwoju firmy – rozmowa z trenerem Krzysztofem Michalakiem

Szkolenia wsparciem dla rozwoju firmy – rozmowa z trenerem Krzysztofem Michalakiem

Krzysztof Michalak to praktyk zagadnień związanych z...

Nowy, mocniejszy kantrygiel drzwiowy od Carl Ras

Nowy, mocniejszy kantrygiel drzwiowy od Carl Ras

Nowy kantrygiel drzwiowy od Carl Ras wykonany został z...

Jeden klucz dla całego domu

Jeden klucz dla całego domu

Ogromne pęki kluczy w kieszeni lub torebce powoli...

Aptekarska precyzja deweloperów

Aptekarska precyzja deweloperów

Sprzedaż nowych mieszkań w 6 największych polskich...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria