Nowatorska technika klejenia szyb do profili REHAU

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Ramię w ramię z twórcami nowoczesnej architektury szkła

Nowatorska technika klejenia szyb do profili REHAU

Firma REHAU znana jest nie tylko z systemów profili okiennych i drzwiowych. To także nowatorskie rozwiązania technologiczne. Jednym z takich rozwiązań jest opracowana przez REHAU specjalna technika klejenia szyb do profili.

Klejenie szyb do profili zwiększa stabilność konstrukcji, umożliwiając wykonanie elementów okiennych o ponad standardowych wymiarach, nawet o wysokości kondygnacji. Można przy tym zastosować modne obecnie profile o wąskich powierzchniach czołowych. Rośnie stabilność elementów o nietypowych kształtach jak łuki, romby czy trójkąty. Słowem, można w znacznej mierze uwolnić się od istniejących ograniczeń wielkości i konstrukcji.

Nowatorska technika klejenia szyb do profili REHAU przynosi wymierne korzyści producentowi stolarki okiennej. Przy wytwarzaniu okien można wykorzystać posiadany system profili, zastosować standardowe szkło zespolone i standardowe okucia. Sklejenie szyby z profilem następuje jedynie w tych miejscach na obwodzie, gdzie jest to technologicznie konieczne. Dla producenta okien oznacza to optymalne zużycie kleju. Klejenie następuje w obszarze niewidocznym, co dodatkowo chroni klej przed wpływem warunków atmosferycznych i szkodliwym promieniowaniem UV. Klej ma wysoką wytrzymałość początkową i krótki czas utwardzania. Możliwe jest klejenie ręczne bądź automatyczne.

Technologia ta została zaprezentowana po raz pierwszy w Polsce na targach BUDMA 2005. W siedzibie firmy REHAU odbyły się prezentacje sposobu klejenia szyb do profili. Pierwszą polską firmą, która zdecydowała się wykorzystać to rozwiązanie jest firma HEMAR z Lądka Zdrój. Wykorzystano je przy produkcji jednoskrzydłowych okien uchylno-rozwiernych w kolorze palisander/ciemny brąz 9631. Dzięki zastosowaniu klejenia szyb do profili, mimo dużych gabarytów okien, można było zrezygnować z dzielenia otworu okiennego zmniejszającym światło słupkiem. Efektem tego jest niezakłócony widok z okna na przepiękną górską okolicę.

Oferowana przez firmę REHAU technika klejenia szyb do profili oznacza otwarcie nowych perspektyw dla preferujących modną obecnie stolarkę okienną o dużych gabarytach oraz dla zwolenników stosowania stolarki o nietypowych formach geometrycznych.

Jednoskrzydłowe okna w kolorze palisander, zrealizowane w technologii

klejenia szyb do profili REHAU przez firmę Hemar, Lądek Zdrój
Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

REHAU Sp. z o.o.

62-081 Przeźmierowo
Baranowo, Poznańska 1 A
tel.: 061 849 84 00
Fax: 061 849 84 01
e-mail: poznan@rehau.com
http://www.rehau.pl
http://www.facebook.com/REHAUPLFasada w stylu high-tech – laboratorium Grupy Otto Fuchs

Fasada w stylu high-tech – laboratorium Grupy Otto Fuchs

Wysoką funkcjonalność budynku laboratorium Otto Fuchs...

Zawias Exacta wyróżniony w konkursie Wyrób Roku

Zawias Exacta wyróżniony w konkursie Wyrób Roku

Zawias wkręcany Exacta został doceniony przez klientów...

Napędy D+H w najwyższym biurowcu w Polsce

Napędy D+H w najwyższym biurowcu w Polsce

W nowoczesnym biurowcu zastosowano napędy DDS 54/500,...

Winkhaus po raz siódmy nagradza Mistrzów Innowacji

Winkhaus po raz siódmy nagradza Mistrzów Innowacji

Gala Mistrzów Innowacji Winkhaus odbyła się 20...

Aluminiowa przestrzeń dla kultury

Aluminiowa przestrzeń dla kultury

Centrum Kongresowe ICE w Krakowie to obiekt o...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria