Nowatorska technika klejenia szyb do profili REHAU

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Ramię w ramię z twórcami nowoczesnej architektury szkła

Nowatorska technika klejenia szyb do profili REHAU

Firma REHAU znana jest nie tylko z systemów profili okiennych i drzwiowych. To także nowatorskie rozwiązania technologiczne. Jednym z takich rozwiązań jest opracowana przez REHAU specjalna technika klejenia szyb do profili.

Reklama

Klejenie szyb do profili zwiększa stabilność konstrukcji, umożliwiając wykonanie elementów okiennych o ponad standardowych wymiarach, nawet o wysokości kondygnacji. Można przy tym zastosować modne obecnie profile o wąskich powierzchniach czołowych. Rośnie stabilność elementów o nietypowych kształtach jak łuki, romby czy trójkąty. Słowem, można w znacznej mierze uwolnić się od istniejących ograniczeń wielkości i konstrukcji.

Nowatorska technika klejenia szyb do profili REHAU przynosi wymierne korzyści producentowi stolarki okiennej. Przy wytwarzaniu okien można wykorzystać posiadany system profili, zastosować standardowe szkło zespolone i standardowe okucia. Sklejenie szyby z profilem następuje jedynie w tych miejscach na obwodzie, gdzie jest to technologicznie konieczne. Dla producenta okien oznacza to optymalne zużycie kleju. Klejenie następuje w obszarze niewidocznym, co dodatkowo chroni klej przed wpływem warunków atmosferycznych i szkodliwym promieniowaniem UV. Klej ma wysoką wytrzymałość początkową i krótki czas utwardzania. Możliwe jest klejenie ręczne bądź automatyczne.

Technologia ta została zaprezentowana po raz pierwszy w Polsce na targach BUDMA 2005. W siedzibie firmy REHAU odbyły się prezentacje sposobu klejenia szyb do profili. Pierwszą polską firmą, która zdecydowała się wykorzystać to rozwiązanie jest firma HEMAR z Lądka Zdrój. Wykorzystano je przy produkcji jednoskrzydłowych okien uchylno-rozwiernych w kolorze palisander/ciemny brąz 9631. Dzięki zastosowaniu klejenia szyb do profili, mimo dużych gabarytów okien, można było zrezygnować z dzielenia otworu okiennego zmniejszającym światło słupkiem. Efektem tego jest niezakłócony widok z okna na przepiękną górską okolicę.

Oferowana przez firmę REHAU technika klejenia szyb do profili oznacza otwarcie nowych perspektyw dla preferujących modną obecnie stolarkę okienną o dużych gabarytach oraz dla zwolenników stosowania stolarki o nietypowych formach geometrycznych.

Jednoskrzydłowe okna w kolorze palisander, zrealizowane w technologii

klejenia szyb do profili REHAU przez firmę Hemar, Lądek Zdrój
Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

REHAU Sp. z o.o.

62-081 Przeźmierowo
Baranowo, Poznańska 1 A
tel.: 061 849 84 00
Fax: 061 849 84 01
e-mail: poznan@rehau.com
http://www.rehau.pl
http://www.facebook.com/REHAUPLBiurowiec Consultronix z fasadami od Effectora

Biurowiec Consultronix z fasadami od Effectora

Effector S.A. współrealizowała siedzibę firmy...

Profile podokienne Metal-Plast z certyfikatem ift Rosenheim

Profile podokienne Metal-Plast z certyfikatem ift Rosenheim

Innowacyjne listwy podparapetowe Metal-Plast uzyskały...

Drzwi podnoszono-przesuwne Schüco ThermoSlide teraz w wersji czteroskrzydłowej

Drzwi podnoszono-przesuwne Schüco ThermoSlide teraz w wersji czteroskrzydłowej

Wariant czteroskrzydłowy z dwoma ruchomymi skrzydłami w...

Budynki tylko dla sprawnych?

Budynki tylko dla sprawnych?

Bariery architektoniczne najdotkliwiej odczuwają osoby...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria