Klarowny i jednoznaczny cel

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Klarowny i jednoznaczny cel -
Upowszechnienie na rynku nowej bezołowiowej generacji profili PCWM

Czołowi dostawcy profili z tworzyw sztucznych zjednoczyli swe siły we wspólnym przedsięwzięciu. 23.XII.2004r. utworzono Profine Polska - organizację koncentrującą pod jednym dachem trzy marki KBE, Kömmerling i Trocal.

Cel jest klarowny i jednoznaczny - upowszechnienie na rynku nowej bezołowiowej generacji profili PCW oraz przeniesienie, dominującej na wielu rynkach europejskich, pozycji spółki matki na rynek polski.

Profine GmbH z 30 spółkami zależnymi i przedstawicielstwami, wydajnością produkcyjną przekraczającą rocznie 300.000 ton profili PCW, ponad 3.750 pracownikami i obrotem ponad 700.000 Mln Euro uznany jest przez ekspertów za pioniera nadchodzącego rozwoju.

Nowo utworzone przedsiębiorstwo daje wszystkim producentom możliwość kontynuacji własnych strategii rynkowych, więc w gruncie rzeczy pozwala zachować poszczególnym markom własną tożsamość przy jednoczesnym wykorzystaniu efektów synergii, typowych dla procesu koncentracji.

Celem powstałej organizacji jest nie tylko zwiększenie dochodów poprzez ograniczenie kosztów, ale również wzrost udziału 3 marek Profine w rynku. Ich udział w Europie szacuje się obecnie na ponad 25% ogólnego wolumenu sprzedaży. Zadanie wyznaczone przed Profine Polska to osiągnięcie podobnej relacji na rynku polskim.

Bez ołowiu

Pomocnym w jego realizacji będzie różnorodność asortymentu poparta ekspansywną polityką oraz osiągnięte w odniesieniu do innych dostawców PCW przodownictwo technologiczne umożliwiające oferowanie nowej generacji ekologicznych, produkowanych na stabilizatorze cynkowo - wapniowym profili.

Po wieloletnich badaniach laboratoryjnych jako jedyny liczący się dostawca profili PCW grupa Profine rozpoczęła w skali masowej produkcję w nowoczesnej, nakierowanej na ekologię technologii. Dotychczasowe stabilizatory ołowiowe zastąpione zostały nieszkodliwymi dla środowiska naturalnego stabilizatorami cynkowo - wapniowymi. Wyeliminowanie ołowiu bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów oznacza dla współpracujących z Profine producentów stolarki PCW możliwość oferowania okien nowej generacji po konkurencyjnych cenach, zaś dla indywidualnego lub instytucjonalnego nabywcy możliwość zakupu ekologicznego i zdrowego produktu, co nie pozostaje bez znaczenia dla komfortu jego użytkowania.

Z Bogactwem Rozwiązań

Przedsiębiorstwo kładzie duży nacisk na obszerność swojej oferty korzystając z rad współpracujących architektów, inwestorów i przedsiębiorców budowlanych. Pozwala to na realizację praktycznie każdej konstrukcji przewidzianej dla stolarki PCW jaką można spotkać w budownictwie.

Oprócz standardowych już rozwiązań 3 i 4-komorowych oferowane są również systemy wielokomorowe o głębokości budowlanej 70mm. Jest to odpowiedź na coraz wyższe wymagania w zakresie izolacyjności cieplnej i akustycznej stawiane przed stolarką otworową.

Natura_KBE 70 w systemie KBE, EuroFutur Elegance w systemie Kömmerling czy InnoNova 70 A5 w systemie Trocal to systemy, które nie tylko doskonale izolują termicznie i akustycznie, przez co zapewniają oszczędność ciepła i energii oraz chronią pomieszczenie przed hałasem z zewnątrz, ale są również szczególnie odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, a ich kolor i struktura powierzchni pozostają niezmienne przez długi czas.

Dla przyszłości

Zmodernizowane oraz wyposażone w nowoczesne urządzenia laboratorium, posługujące się w prowadzonych procesach badawczych sprawdzoną, znormalizowaną wg PN aparaturą gwarantuje naszym klientom, a w końcowym efekcie wszystkim użytkownikom okien marek KBE, Kömmerling, Trocal nie tylko oparty na nowoczesnej technologii produkt, ale również pewność, że stosowane i kontrolowane reżimy technologiczne pozwolą użytkować go bezawaryjnie przez wiele lat.

Dlatego też szukając okien do swego mieszkania, domu lub obiektu spójrz w przyszłość, postaw na nowoczesność, jakość i zdrowie - wybierz okna z palety profili oferowanych przez Profine.

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Dlaczego warto wykonać parapety z konglomeratu kwarcytowego?

Dlaczego warto wykonać parapety z konglomeratu kwarcytowego?

Krzysztof Piotrowski, ekspert Technistone, podpowiada,...

Aluminium a kwestia bezpieczeństwa

Aluminium a kwestia bezpieczeństwa

O tym, jak zwiększyć odporność na włamaniem z...

Rozwiązania GU w najnowocześniejszych projektach w Polsce

Rozwiązania GU w najnowocześniejszych projektach w Polsce

Najnowocześniejsze budynki w Polsce zachwycają nie...

ALUFIRE częścią fit-out w biurach Luxoft

ALUFIRE częścią fit-out w biurach Luxoft

Jednym z ostatnich projektów fit-out, w których Alufire...

EXIMUS – nowoczesna linia klamek dekorowanych emalią marki GAMET

EXIMUS – nowoczesna linia klamek dekorowanych emalią marki GAMET

Nowoczesne klamki z kolekcji EXIMUS marki Gamet...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria