Sztuka Długiego Komfortu Życia

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

WYMAR INTERNATIONAL od wielu lat jest liderem na rynku światowym i europejskim specjalizującym się w produkcji profili okiennych i drzwiowych z P.C.V. Profile w systemie nazwać można formami uniwersalnymi architektonicznie. Prezentowana gama produktów WYMAR to nie tylko profile P.C.V. do produkcji okien i drzwi, ale również parapety oraz kompletny system obudowy okna z miejscem przeznaczonym na zasłony.

HISTORIA
W 1952 r. została założona przez Pana Carlosa Wybo seniora firma WYMAR, która zajmowała się produkcją z PCV artykułów gospodarstwa domowego oraz opakowań. W 1967 r. powstał nowy oddział firmy zajmujący się lansowaniem na rynku profili PCV do produkcji okien i drzwi. Oddział ten został w sposób profesjonalny rozbudowany przez najmłodszego syna Pana Carlosa Wybo juniora, który do dzisiaj jest szefem firmy. W 1989 r. oddział ten wyodrębnił się do samodzielnej spółki S.A. pod nazwą WYMAR INTERNATIONAL . W międzyczasie firma otworzyła swoje filie we Francji pod nazwą PROFEX, w Kanadzie - EXTRUCO, w Polsce - WYMAR Polska Sp. z o.o., na Węgrzech - WYMAR HUNGARY. W ciągu 33 lat produkcji profili okiennych i drzwiowych firma zajmuje czołową pozycję na świecie i znana jest ze swoich innowacyjnych rozwiązań. 

Reklama

Firma WYMAR Polska Sp. z o.o. jako przedstawicielstwo na terenie Polski istnieje od 1998 roku .

 

PROJEKTOWANIE
W związku z ewolucją na rynku budowlanym i związanymi z tym specyficznymi żądaniami klientów firma WYMAR w swoich pracowniach projektowych nowelizuje elementy w istniejących systemach jednocześnie tworząc nowe projekty. W celu zagwarantowania ekonomicznego produktu WYMAR wprowadza najnowsze rozwiązania techniczne do swoich projektów. Dodatkowo WYMAR posiada nowoczesne laboratorium, gdzie może wykonywać ewentualne korekty swoich projektów.

 

JAKOŚĆ
W celu zapewnienia stałej wysokiej jakości produktów WYMAR systematycznie wykonywana jest wewnętrzna kontrola jakościowa surowców, produkowanych profili jak i gotowych okien. Na podstawie przyjętych norm profile są kontrolowane pod kątem: wymiarów, koloru, kurczenia się, twardości, gęstości, stabilności i klasy kąta. Dodatkowo okna są testowane pod względem takich parametrów jak: przepustowość powietrza, szczelność dla wody i wiatru. Poprzez przestrzeganie tych ostrych norm WYMAR INTERNATIONAL zapewnia szczególną jakość końcową swoich produktów.

 

KOLOR
Wyboru mogą dokonywać klienci nie tylko z szerokiej gamy kolorów standardowych, ale także spośród niespotykanej oferty imitacji drewna. Początkowo dla okien z PCV był automatycznie zarezerwowany kolor biały w związku z cechami, które kojarzyły się ze świeżością i czystością. Jednakże w związku z pojawiającym się zapotrzebowaniem na profile kolorowe firma WYMAR zaczęła pokrywać powierzchnie renolitem, który gwarantuje 100 % trwałość i utrzymanie koloru. Oferujemy profile w następujących kolorach imitacji drewna: mahoń, ciemny brąz, ciemny dąb i złoty dąb. Ponadto występują profile w następujących kolorach podstawowych: niebieski, bordowy, zielony, popielaty i kremowy.


ZADZIWIAJACA DŁUGOTRWAŁOŚĆ
Profile systemowe gwarantują długotrwałość i z tym związany komfort. Z doświadczenia wynika, że okna wykonane z PCV posiadają dłuższą trwałość niż okna wykonane z innych materiałów. Dodatkowo badania naukowe stwierdziły, że okna z PCV mają 50 letni okres eksploatacji. Profile PCV WYMAR są całkowicie odporne na korozję, gnicie i wilgoć. Nawet w przypadku najcięższych warunków klimatycznych PCV zachowuje swoją najwyższą jakość.

 

WYJĄTKOWA STABILNOŚĆ
Profile wyposażone są we wzmocnienia ze stali galwanicznej. Stąd bierze się ich wyjątkowa stabilność. W połączeniu ze wzmocnieniami PCV jest odporne na zmiany wiatrów i kurczenie się, dlatego okna i drzwi znajdują się ciągle w perfekcyjnej pozycji. Poza tym przeprowadzone testy wykazały, że profile PCV firmy WYMAR wykazują znakomite właściwości pod wpływem działania ognia (możliwie niepalne i samo-gaszące).

 

WYMAR – GWARANCJA DLA NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI
Profile PCV WYMAR są zgodne nie tylko z belgijską normą ATG, ale również normą francuską NF-CSTB, holenderską KIWA-KOMO, angielską BBA, rosyjską GOSSTROY, węgierską EMI, niemiecką VERLEIHUNGSURKUNDE oraz polską ITB.

 

ASORTYMENT
Profile podstawowe posiadają trzy i pięć komór, tak więc zapewniają izolację w optymalnym stopniu oraz umożliwiają odpływ wody i wstawienie wzmocnień. Listwy przyszybowe, które wciska się w ramę lub skrzydło są w procesie koekstruzji zaopatrzone w białą uszczelkę (oprócz odcieni drewnopodobnych dwustronnych gdzie uszczelka jest czarna). Grubość ścianek profili bazowych wynosi 3 mm, minimalna grubość może wynosić 2,8 mm. Szczelność ramy gwarantują dwie elastyczne uszczelki typu TPE. Ta szara uszczelka (lub czarna w przypadku koloru imitującego drewno obustronnie) jest zgrzewalna, podwójnie łączona. Firma oferuje również kompletny system wykończenia okna, tj. parapety wewnętrzne i zewnętrzne PCV, profile obudowy okien wraz z miejscem przeznaczonym na zasłony.

- OBUDOWA

Profile są przystosowane do grubości części wewnętrznej ściany i wsunięte w profil złączony z ramą . Warga profilu ościeżnicy jest przybita lub przyśrubowana do listwy drewnianej lub do ściany, po czym obramowanie o wymiarze 9 cm jest łączone z ościeżnicą. Obudowa zasłon posiada trzy szyny w których przesuwają się zaczepy. Obudowa ta jest mocowana co 30 cm. Jej boki są zakończone odpowiednimi zatyczkami.


-  PARAPETY
Parapety są produkowane począwszy od profili tłoczonych ze sztywnego PCV i pokryte folią w dwóch różnych kolorach: białym i imitującym marmur. Wewnętrzne komory biegnące wzdłuż długości tworzą trójkąty zapewniając w ten sposób optymalną wytrzymałość. Zatyczki są stworzone w taki sposób aby zapewnić cyrkulację powietrza wewnątrz parapetu.


SERIA 2000 – SYSTEM PROFILI TRZYKOMOROWYCH


SYSTEM UNOSZĄCO – PRZESUWNY

System ten został zaprojektowany dla okien o dużych wymiarach ( do szerokości 6,5m). Układ poruszania tego systemu gwarantuje łatwą jego obsługę o dużym stopniu bezpieczeństwa i wiarygodności na przestrzeni lat. Tak jak wszystkie systemy okienne WYMAR i ten system może być wykończony obudową wewnętrzną okna i parapetem okiennym.

SYSTEM PRZESUWNY

 • Dwukomorowy profil skrzydłowy 60 mm,
 • Zwiększona izolacja termiczna i akustyczna,
 • Możliwa grubość oszklenia: 6 – 31 mm,
 • Umieszczenie klasycznego słupka środkowego lub szprosa,
 • Możliwość osiągnięcia wysokiej stabilności i dużych rozpiętości (4500 x 2200 ),
 • Wraz z układami łączącymi i sprzężającymi system posiada dużą spójność.
NOWOŚĆ !!! 
SERIA 2500 – SYSTEM PROFILI PIĘCIOKOMOROWYCH

W celu dostosowania się do rosnących potrzeb rynkowych na ekologiczny, ekonomiczny i trwały profil okna stworzono Serię 2500. System ten został zaprojektowany specjalnie na potrzeby krajów Środkowo i Wschodnioeuropejskich, gdzie w stosunku do profili okiennych nakłada się szczególne wymagania.

ZALETY SERII 2500:
 1. Oprócz znanych już zalet dotyczących okien WYMAR, niniejszy system profili   okiennych posiada wysoką wartość izolacyjną (wartość współczynnika K równą 1.1, w miejsce 1.5).
 2. Zastosowano uszczelnienie typu post-coextrusie, która powoduje, że montowanie uszczelek nie jest konieczne. W przypadku powstania uszkodzenia uszczelkę można zawsze wymienić.
 3. Jeden rodzaj wzmocnienia do ram i skrzydeł.
 4. Przy połączeniu mechanicznym słupka lub futryny nie są potrzebne żadne elementy pomocnicze. Profil słupka jest przykręcany bezpośrednio do ramy.
 5. Producenci okien, którzy pracują na profilach z Serii 2000 mogą stosować do Serii 2500 te same frezy do ram i skrzydeł.
 6. Seria 2500 posiada ten sam charakterystyczny wzór co Seria 2000. Pozwala to na łączenie bez naruszania stylu elementów Serii 2500 z elementami szerokiej gamy profili z Serii 2000.
 7. Poprzez dobrze przemyślany projekt eksploatacja okien została maksymalnie zoptymalizowana, na przykład nie będziemy mieć więcej do czynienia z zaleganiem wody we wpustach ponieważ będzie ona odprowadzana bokiem.
 8. Seria 2500 oferuje nowoczesny, wysokowartościowy profil okienny po korzystnej cenie.

 
Zestawiając wszystkie zalety profili PCV WYMARU, wygląda na to że jest to produkt interesujący i wart sprawdzenia. W przypadku pytań czy wątpliwości firma WYMAR postara się Państwu pomóc pod numerem telefonu 067 2626246 bądź za pomocą e-mail: info@wymar.pl

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Inteligentne okna – proste rozwiązanie dla nowoczesnego domu

Inteligentne okna – proste rozwiązanie dla nowoczesnego domu

Siłowniki okienne to proste rozwiązanie, które bez...

Dom z widokiem na Zatokę Gdańską

Dom z widokiem na Zatokę Gdańską

Zaprojektowana przez architektów z pracowni Arch-Deco...

TVN Turbo z wizytą w Mobilnym Laboratorium Techniki Budowlanej

TVN Turbo z wizytą w Mobilnym Laboratorium Techniki Budowlanej

Program "Polak potrafi" pokazuje przekrój możliwości...

Klamki dekoracyjne w nowej odsłonie

Klamki dekoracyjne w nowej odsłonie

W ofercie firmy NOVET można znaleźć mnóstwo...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria