Żeby się przyjemnie mieszkało

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Żeby się przyjemnie mieszkało

Duże powierzchnie szklane, przez które do środka wnika dużo światła, to najnowszy trend wśród właścicieli domów jednorodzinnych. Właśnie w przejściach z części mieszkalnej na taras, balkon lub do ogrodu drzwi przesuwne w zdecydowanej mierze przyczyniają się do podwyższenia komfortu mieszkania.

GEALAN w systemie S 8000 IQ opracował nowe drzwi przesuwne i zaprezentował po raz pierwszy szerokiej publiczności na specjalistycznych targach fensterbau frontale 2004. Tym samym producent profili uzupełnia swój pogłębiony system S 8000 IQ o kolejne innowacyjne komponenty i pozwala inwestorom na rozmaite warianty planowania. Przez to, że drzwi przesuwne S 8000 IQ GEALAN dysponują niemalże pozbawionym progu połączeniem z podłogą, powstaje wrażenie, jakby nie istniała żadna bariera między częścią zewnętrzną a wewnętrzną.

Skrócony czas produkcji

Ze względu na duże wymiary drzwi przesuwnych wykonanie odpowiednich ram i skrzydeł, jak też montaż okucia, związane są z reguły z dużym nakładem czasu i wysokimi kosztami wykonania. GEALAN stawił czoła temu wyzwaniu i w przypadku konstrukcji tegoż elementu zdołał osiągnąć spore oszczędności czasu produkcji, a zatem również kosztów.

Uproszczony montaż związany z wysoką kompatybilnością

Jednoczęściowa ościeżnica drzwi przesuwnych może przyjąć dużych rozmiarów usztywnienie aluminiowe z kanałami śrubowymi. W skrzydłach drzwi można do wyboru – bez dodatkowego frezowania – zastosować duże i małe elementy okuć. Poza tym kształtki do uszczelnienia ościeżnicy i progu ułatwiają montaż i zapewniają szczelność. W drzwiach prze suwnych GEALAN można montować wszelkie powszechnie stosowane systemy okuć i rodzaje progów, a do skompletowania całości wystarcza ledwie kilka profili dodatkowych. Oprócz klasycznego rozwiązania dwuczęściowego można wyko nać drzwi przesuwne również w wersji ze słupkiem ruchomym. Kolejną zaletę konstrukcyjną daje specjalny profil adaptacyjny montowany w plecach ościeżnicy. W razie potrzeby można zastosować wszystkie profile wykończeniowe, jak np. poszerzenia lub rolety.

Wysoka stabilność skrzydeł

Z jednej strony głębokość profili skrzydeł, wynosząca 74 mm, a z drugiej strony głębokość ościeżnicy, wynosząca 170 mm, umożliwiają montaż dużych wzmocnień w skrzydle i ościeżnicy. Efektem tego jest odpowiednia stabilność całych drzwi.

Na niektórych wariantach drzwi przesuwnych, aby zapewnić ochronę przed wnikaniem światła, montuje się skrzynkę roletową. Z reguły prowadzi to do tego, że nie można przymocować drzwi od góry do bryły budynku. Aby także w takim przypadku nadać ościeżnicy odpowiednią stabilność, można dodać do usztywnienia aluminiowego jeszcze dwa dodatkowe płaskowniki stalowe lub w razie potrzeby jedną rurę stalową, co zapobiega odkształceniom ościeżnicy.

Wysoka hermetyczność i wodoszczelność

W przeciwieństwie do standardowych okien, drzwi przesuwne, ze względu na swą wielkości cechy konstrukcyjne, są trudne do uszczelnienia. A przecież muszą sprostać specjalnym wymogom, takim jak test „Blower-Door”. Dlatego w fi rmie GEALAN obowiązywał priorytet, aby w nowych drzwiach przesuwnych uzyskać najwyższą klasę pod względem hermetyczności. Przeprowadzone testy dały przy tym następujące rezultaty: przepuszczalność powietrza klasa 4 wg normy DIN EN 12207 i wodoszczelność klasa 9 A (600 Pa) wg normy DIN EN 12208.

Główna przyczyna uzyskanych współczynników szczelności tkwi we współdziałaniu różnych systemów uszczelniania na różnych płaszczyznach. Poza tym GEALAN nie stosuje w systemach drzwi przesuwnych zwykłej uszczelki szczotkowej, która, jak wiadomo, w przypadku skrzydeł przesuwnych nie daje wystarczającego uszczelnienia wobec powietrza i deszczu. Aby rozwiązać ten problem fi rma GEALAN opracowała specjalne uszczelki ślizgowe z TPE (termoplastycznego elastomeru) i tym sposobem uzyskała odpowiednią poprawę. Nowe uszczelki mogą przyjmować duże tolerancje, a poza tym przy rozsuwaniu drzwi stawiają mniejszy opór tarcia niż uszczelki szczotkowe.

Dobra izolacja cieplna

Aby uniknąć straty ciepła w obszarze profi li, GEALAN skonstruował drzwi przesuwne w systemie profi li S 8000 IQ. Duża głębokość, 74 mm, i sześciokomorowa geometria gwarantują znakomitą izolację cieplną. Wartości uzyskane w drzwiach przesuwnych należą do najlepszych.

Różnorodność barw

W dużych elementach okiennych i drzwiowych, tworzących fasadę, kolor odgrywa szczególną rolę. Dlatego drzwi przesuwne firmy GEALAN dostępne są w bieli, jedenastu strukturach drewnopodobnych i pięciu innych popularnych kolorach. Daje to architektom podczas projektowania budynków wręcz nieograniczone możliwości doboru koloru.

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

GEALAN POLSKA Sp. z o.o.

95-030 Rzgów
ul. Rudzka 31
tel.: 042 2252130
Fax: 042 2252135
e-mail: info@gealan.pl
http://www.gealan.pl

Wybrane nowości z targów R+T w Stuttgarcie

Wybrane nowości z targów R+T w Stuttgarcie

Na horyzoncie majaczy już widmo targów fensterbau...

RFID jako wsparcie dla systemów bezpieczeństwa

RFID jako wsparcie dla systemów bezpieczeństwa

Opracowanie efektywnego systemu zabezpieczeń stanowi...

System aluminiowych drzwi automatycznych AS AD od ALURON

System aluminiowych drzwi automatycznych AS AD od ALURON

System AS AD to nowoczesny system przeznaczony do...

GEALAN-STV® – skuteczny sposób na zwiększenie wymiarów okien

GEALAN-STV® – skuteczny sposób na zwiększenie wymiarów okien

Duże przeszklenia pięknie się prezentują, ale...

Kolejne budynki w USA w systemach ALUPROF

Kolejne budynki w USA w systemach ALUPROF

ALUPROF dostarczy swoje systemy aluminiowe do kolejnych...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria