Żeby się przyjemnie mieszkało

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Żeby się przyjemnie mieszkało

Duże powierzchnie szklane, przez które do środka wnika dużo światła, to najnowszy trend wśród właścicieli domów jednorodzinnych. Właśnie w przejściach z części mieszkalnej na taras, balkon lub do ogrodu drzwi przesuwne w zdecydowanej mierze przyczyniają się do podwyższenia komfortu mieszkania.

GEALAN w systemie S 8000 IQ opracował nowe drzwi przesuwne i zaprezentował po raz pierwszy szerokiej publiczności na specjalistycznych targach fensterbau frontale 2004. Tym samym producent profili uzupełnia swój pogłębiony system S 8000 IQ o kolejne innowacyjne komponenty i pozwala inwestorom na rozmaite warianty planowania. Przez to, że drzwi przesuwne S 8000 IQ GEALAN dysponują niemalże pozbawionym progu połączeniem z podłogą, powstaje wrażenie, jakby nie istniała żadna bariera między częścią zewnętrzną a wewnętrzną.

Skrócony czas produkcji

Ze względu na duże wymiary drzwi przesuwnych wykonanie odpowiednich ram i skrzydeł, jak też montaż okucia, związane są z reguły z dużym nakładem czasu i wysokimi kosztami wykonania. GEALAN stawił czoła temu wyzwaniu i w przypadku konstrukcji tegoż elementu zdołał osiągnąć spore oszczędności czasu produkcji, a zatem również kosztów.

Uproszczony montaż związany z wysoką kompatybilnością

Jednoczęściowa ościeżnica drzwi przesuwnych może przyjąć dużych rozmiarów usztywnienie aluminiowe z kanałami śrubowymi. W skrzydłach drzwi można do wyboru – bez dodatkowego frezowania – zastosować duże i małe elementy okuć. Poza tym kształtki do uszczelnienia ościeżnicy i progu ułatwiają montaż i zapewniają szczelność. W drzwiach prze suwnych GEALAN można montować wszelkie powszechnie stosowane systemy okuć i rodzaje progów, a do skompletowania całości wystarcza ledwie kilka profili dodatkowych. Oprócz klasycznego rozwiązania dwuczęściowego można wyko nać drzwi przesuwne również w wersji ze słupkiem ruchomym. Kolejną zaletę konstrukcyjną daje specjalny profil adaptacyjny montowany w plecach ościeżnicy. W razie potrzeby można zastosować wszystkie profile wykończeniowe, jak np. poszerzenia lub rolety.

Wysoka stabilność skrzydeł

Z jednej strony głębokość profili skrzydeł, wynosząca 74 mm, a z drugiej strony głębokość ościeżnicy, wynosząca 170 mm, umożliwiają montaż dużych wzmocnień w skrzydle i ościeżnicy. Efektem tego jest odpowiednia stabilność całych drzwi.

Na niektórych wariantach drzwi przesuwnych, aby zapewnić ochronę przed wnikaniem światła, montuje się skrzynkę roletową. Z reguły prowadzi to do tego, że nie można przymocować drzwi od góry do bryły budynku. Aby także w takim przypadku nadać ościeżnicy odpowiednią stabilność, można dodać do usztywnienia aluminiowego jeszcze dwa dodatkowe płaskowniki stalowe lub w razie potrzeby jedną rurę stalową, co zapobiega odkształceniom ościeżnicy.

Wysoka hermetyczność i wodoszczelność

W przeciwieństwie do standardowych okien, drzwi przesuwne, ze względu na swą wielkości cechy konstrukcyjne, są trudne do uszczelnienia. A przecież muszą sprostać specjalnym wymogom, takim jak test „Blower-Door”. Dlatego w fi rmie GEALAN obowiązywał priorytet, aby w nowych drzwiach przesuwnych uzyskać najwyższą klasę pod względem hermetyczności. Przeprowadzone testy dały przy tym następujące rezultaty: przepuszczalność powietrza klasa 4 wg normy DIN EN 12207 i wodoszczelność klasa 9 A (600 Pa) wg normy DIN EN 12208.

Główna przyczyna uzyskanych współczynników szczelności tkwi we współdziałaniu różnych systemów uszczelniania na różnych płaszczyznach. Poza tym GEALAN nie stosuje w systemach drzwi przesuwnych zwykłej uszczelki szczotkowej, która, jak wiadomo, w przypadku skrzydeł przesuwnych nie daje wystarczającego uszczelnienia wobec powietrza i deszczu. Aby rozwiązać ten problem fi rma GEALAN opracowała specjalne uszczelki ślizgowe z TPE (termoplastycznego elastomeru) i tym sposobem uzyskała odpowiednią poprawę. Nowe uszczelki mogą przyjmować duże tolerancje, a poza tym przy rozsuwaniu drzwi stawiają mniejszy opór tarcia niż uszczelki szczotkowe.

Dobra izolacja cieplna

Aby uniknąć straty ciepła w obszarze profi li, GEALAN skonstruował drzwi przesuwne w systemie profi li S 8000 IQ. Duża głębokość, 74 mm, i sześciokomorowa geometria gwarantują znakomitą izolację cieplną. Wartości uzyskane w drzwiach przesuwnych należą do najlepszych.

Różnorodność barw

W dużych elementach okiennych i drzwiowych, tworzących fasadę, kolor odgrywa szczególną rolę. Dlatego drzwi przesuwne firmy GEALAN dostępne są w bieli, jedenastu strukturach drewnopodobnych i pięciu innych popularnych kolorach. Daje to architektom podczas projektowania budynków wręcz nieograniczone możliwości doboru koloru.

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

GEALAN POLSKA Sp. z o.o.

95-030 Rzgów
ul. Rudzka 31
tel.: 042 2252130
Fax: 042 2252135
e-mail: info@gealan.pl
http://www.gealan.plTVN Turbo z wizytą w Mobilnym Laboratorium Techniki Budowlanej

TVN Turbo z wizytą w Mobilnym Laboratorium Techniki Budowlanej

Program "Polak potrafi" pokazuje przekrój możliwości...

Klamki dekoracyjne w nowej odsłonie

Klamki dekoracyjne w nowej odsłonie

W ofercie firmy NOVET można znaleźć mnóstwo...

Bezpieczne i innowacyjne – na co zwrócić uwagę przy wyborze okien?

Bezpieczne i innowacyjne – na co zwrócić uwagę przy wyborze okien?

Technologiczne rozwiązania na miarę inteligentnego domu...

IX Kongres Stolarki Polskiej już w najbliższy czwartek!

IX Kongres Stolarki Polskiej już w najbliższy czwartek!

Już w najbliższy czwartek kilkuset uczestników spotka...

Klamki FIMET z oferty AGAS – włoski luksus we wnętrzu

Klamki FIMET z oferty AGAS – włoski luksus we wnętrzu

Nie sposób wejść do swojego wymarzonego domu bez...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria