Automatyczne otwieranie drzwi

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Najstarszą i zarazem najprostszą formą automatycznego mechanizmu otwierającego drzwi było niegdyś "sezamie otwórz się". Potem cudowne zaklęcie zastąpiono elegancko ubranym odźwiernym. W dzisiejszych czasach jest to już dużo bardziej skomplikowane.
Czy wchodząc dzisiaj do supermarketu, banku, hotelu bądź innego budynku użyteczności publicznej zwracamy uwagę na znajdujące się tam systemy automatycznego otwierania drzwi, które ułatwiają nam wejście do budynku - nie! Nie zastanawiamy się nad tym ponieważ nie robi to na nas specjalnie żadnego wrażenia. Po prostu drzwi otwierają i zamykają się, a my w łatwy sposób wchodzimy lub wychodzimy. Nie zdajemy sobie jednak sprawy, iż mechanizmy otwierające automatycznie drzwi są w dzisiejszych czasach bardzo skomplikowane i wyposażane w "inteligentne" urządzenia.
Jedną z większych firm specjalizującą się w automatycznych systemach otwierania drzwi dla ruchu pieszego jest firma DORMA oraz GEZE. Ta druga firma wprowadziła nieco później na rynek do swojej oferty tego typu rozwiązania, ale jej napędy również charakteryzuje wysoka jakość.
Nowoczesna automatyka jest wyposażona w bardzo skomplikowane i precyzyjne elementy. Oprócz niezawodnych części mechanicznych, znajduje się również programowalna płyta mikroprocesorowa oraz czujniki ruchu. Czujniki te często przewyższają swoimi parametrami swoich braci z systemów alarmowych. Dzięki temu urządzenia do automatyki można zaprogramować na wiele różnych sposobów otwarcia bądź zamknięcia się drzwi oraz ich pożądanych zachowań w określonych sytuacjach. Części składowe automatycznych napędów muszą się charakteryzować długą i bezawaryjną pracą.

Wysokiej jakości automatyka to jednak dopiero część sukcesu. Innymi bardzo ważnymi elementami są jeszcze same drzwi, montaż i oczywiście doświadczenie oraz wiedza montującego. Jedną z takich firm w Polsce jest warszawska firma ARTBAU AUTOMATIC.

Właściciel firmy pan Mirosław Kasperek jest profesjonalistą a jednocześnie pasjonatem w tej dziedzinie. Firma przez ponad 10 lat zamontowała ponad 800 automatycznie otwieranych drzwi. Bardzo często były to trudne rozwiązania wymagające indywidualnego podejścia do sprawy. Pan Kasperek nie boi się podejmować śmiałych oraz skomplikowanych wyzwań i wykonuje swoją pracę z pełnym zaangażowaniem. Wyniki pracy firmy ARTBAU AUTOMATIC można podziwiać min. w budynkach takich jak Bank PKO BP Centrala, Telekomunikacja Polska S.A., Business Park, Zepter Inernational, Servisco, Polsat i wielu innych znanych prestiżowych budynkach.

Niektórzy po przeczytaniu tego artykułu, pomyślą, że ARTBAU AUTOMATIC sponsoruje redakcję OKNONETU. Nic bardziej mylnego, po prostu chcieliśmy przy okazji tego artykułu zwrócić uwagę na nieco inną ważną rzecz. W dzisiejszych czasach, wśród polskiej dżungli firm na rynku budowlanym, znajdują się jednostki charakteryzujące się wysoką jakością wykonywania swoich usług. W taki właśnie sposób będzie powoli się kształtował nasz przyszły rynek - jakość i rzetelność. Wypadną z rynku Ci co nie stawiają na wysoki poziom swoich produktów i usług.

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Moda na modern – drzwi Trend 501 i Trend 501 INOX marki Urzędowski

Moda na modern – drzwi Trend 501 i Trend 501 INOX marki Urzędowski

Drzwi zewnętrzne z linii Trend marki Urzędowskito, jak...

ALUHAUS wprowadza kolekcję aluminiowych drzwi Tenvis

ALUHAUS wprowadza kolekcję aluminiowych drzwi Tenvis

Jakie drzwi wejściowe wybrać, by stały się naszą...

Nowa generacja drzwi tarasowych

Nowa generacja drzwi tarasowych

Wprowadzony w 1958 roku system podnoszono-przesuwny...

Nagrodzone prace w ramach PORTA BY ME 4doors

Nagrodzone prace w ramach PORTA BY ME 4doors

PORTA DRZWI w trakcie wydarzenia OKK! design podczas gali...

Technologia i design z widokiem: drzwi tarasowe w systemie HS marki Urzędowski

Technologia i design z widokiem: drzwi tarasowe w systemie HS marki Urzędowski

System przesuwnych drzwi tarasowych w systemie HS marki...» Więcej na subportalu drzwi