Alu-Wiz – kompleksowa obsługa z zakresu ślusarki aluminiowej z Pomorza

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Firma Alu-Wiz istnieje na rynku od 2000 roku i zajmuje się kompleksową obsługą klienta głównie w zakresie projektu, produkcji i montażu ślusarki aluminiowej. Zaprosiliśmy do rozmowy Oliwiera Wojciechowskiego z Alu-Wiz, aby wypytać go o szczegóły. 


Panie Oliwierze, jak powstała spółka Alu-Wiz?

W bardzo prosty sposób: analizując polski rynek ślusarki aluminiowej, zauważyliśmy jego duży potencjał... i tak w 2000 roku powstała spółka cywilna Alu-Wiz założona przez Zbigniewa i Bartosza Wojciechowskich. Przez wiele lat zbierania doświadczenia staliśmy się liderem na Pomorzu i aktualnie firma funkcjonuje pod nazwą Alu-Wiz Wojciechowscy spółka jawna.

Początki tej drogi zapewne łatwe nie były...

Myślę, że początki są zawsze trudne. W naszym przypadku największą trudnością było znalezienie wykwalifikowanych pracowników oraz pozyskanie pierwszych kontrahentów, którzy obdarzą nas zaufaniem i podejmą z nami współpracę. 

Co pozwoliło się Wam wyróżnić na rynku?

Firma od początku stawia na indywidualne podejście do klienta. Indywidualnie podchodzimy zarówno do projektu, jak i do rozwiązań technicznych w danym zleceniu. Do naszego sukcesu przyczyniła się również wysoka jakość wytwarzanych przez nas produktów, za którą niejednokrotnie byliśmy wynagradzani.

Jak już przy produktach jesteśmy to proszę trochę o nich opowiedzieć.

Alu-Wiz zajmuje się głównie produkcją ślusarki aluminiowej oraz elewacji wentylowanych. Nasze produkty wyróżnia bardzo wysoka jakość wykonania, nad którą stale czuwa zakładowa kontrola produkcji. Wyłącznym dostawcą profili aluminiowych jest Aluprof, dostawcami elewacji wentylowanych: Extrabond, Alubond, Reynobond, Alucobond, Equtione, Cembri, a szkła np. Press Glass lub AGC. Nasza oferta skierowana jest głównie do generalnych wykonawców obiektów typu biurowce, hotele, centra handlowe itp.
Ostatnie miesiące były dla Was udane?

Mijający rok przyniósł wiele nowych doświadczeń, w tym również nauczek. Jesteśmy świadomi, jak dynamiczny jest rynek, na którym funkcjonujemy, dlatego staramy się wyciągać jak najwięcej z tego, co już było, jednocześnie skupiając się w 100% na tym, co dopiero nas czeka. 17 lat zdobywania doświadczenia pozwoliło nam zbudować stabilną pozycję i jesteśmy gotowi stawić czoło wszystkim trudnością, jakie mogą nas spotkać.   

Plany na przyszłość?

Na pewno nie poprzestaniemy na laurach. Jesteśmy zdeterminowani, aby stale rozwijać firmę przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości wytwarzanych produktów. W najbliższej przyszłości skupimy się na rozbudowie działu projektowego oraz działu ofertowania, które docelowo pozwolą nam zwiększyć obroty firmy.  

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Kontakt do redakcji oknonet.pl


Okna NPV™, czyli przesuwno-rozwieralne zabudowy okienne

Okna NPV™, czyli przesuwno-rozwieralne zabudowy okienne

Okna NPV™ (NEW PERFECT VIEW™) to...

aluSpeed – konstrukcje aluminiowe z naciskiem na szybką realizację

aluSpeed – konstrukcje aluminiowe z naciskiem na szybką realizację

aluSpeed z branżą stolarki otworowej związany jest od...

Przezroczyste panele słoneczne zamiast szyb w oknach?

Przezroczyste panele słoneczne zamiast szyb w oknach?

Naukowcy z Michigan State University pracują nad ogniwem...

Nowoczesne rozwiązania ogrodów zimowych od Lattari

Nowoczesne rozwiązania ogrodów zimowych od Lattari

Dzięki stosowanym nowoczesnym rozwiązaniom...

Fasada wentylowana Metra Urano-Wall

Fasada wentylowana Metra Urano-Wall

Wentylowana elewacja, dzięki obecności izolacji, w...» Więcej na subportalu fasady, ogrody zimowe