10 korzyści z podciśnieniowych systemów przenoszenia

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Eksperci Schmalz przedstawiają 10 korzyści dla pracowników i pracodawców płynących z zastosowania podciśnieniowych systemów przenoszenia.

1. Skrócenie czasu przenoszenia ładunków – za pomocą podciśnienia ładunek jest chwytany i przenoszony przez jedną osobę. W porównaniu do ręcznych prac transportowych, proces przenoszenia przebiega szybko, a co za tym idzie – więcej elementów może zostać przeniesionych w określonym czasie. Nieporęczne przedmioty, duże, o różnorodnych kształtach są delikatnie chwytane za pomocą przyssawki bądź chwytaka. Dużą zaletą tej metody jest zmniejszenie liczby uszkodzeń i zniszczeń transportowanych ładunków. 

2. Nawet bardzo ciężkie ładunki mogą być precyzyjnie uchwycone i przeniesione w odległe miejsce – długie belki, okna, drzwi, płyty metalowe, beczki, worki, deski, blaty to tylko przykładowe ładunki, które mogą być podniesione przez chwytak lub podnośnik. Nie ma potrzeby stosowania dodatkowych pasów do podnoszenia przedmiotów, wózków ręcznych, wózków z napędem własnym. Możliwość zainstalowania żurawia stacjonarnego lub suwnicy aluminiowej znacznie zwiększa obszar roboczy na hali produkcyjnej. Przykładowo ciężkie metalowe blachy mogą być przechylone i przeniesione przez jednego operatora. 

3. Zwiększenie bezpieczeństwa w zakładzie pracy – podciśnieniowe urządzenia podnoszące (zarówno chwytaki, jak i podnośniki) posiadają szereg zabezpieczeń, chroniąc przed nieszczęśliwymi wypadkami. Podciśnienie utrzymuje zawieszony ładunek i nie ma możliwości bezwładnego opuszczenia go np. na stopę lub bezpośrednio na posadzkę. Akustyczny dźwięk ostrzegawczy alarmuje, gdy ładunek jest źle zawieszony, w razie braku zasilania załącza się rezerwuar podciśnienia, a ponadto istnieje funkcja wyłączająca dopływ podciśnienia. Urządzenie podciśnieniowe może być zawieszone na ramieniu żurawia lub na suwnicy, co sprawia, że poprawia się organizacja ruchu na hali produkcyjnej.

4. Zaangażowanie mniejszej liczby pracowników w proces przenoszenia – w proces przenoszenia ciężkich przedmiotów jest zaangażowana mniejsza liczba osób, co umożliwia oddelegowanie pracowników do innych zadań. Zmniejsza się także rutynowość wykonywanych zadań. Co więcej, za pomocą urządzenia podciśnieniowego ładunki mogą być przenoszone zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Zatrudnienie osób po 50-tym roku życia stale rośnie, zatem zainstalowanie w przedsiębiorstwie systemu podciśnieniowego staje się powoli koniecznością.

5. Zminimalizowanie czasu postoju w związku z brakiem urazów pracowników – podczas ręcznego przenoszenia ciężkich przedmiotów istnieje znaczne ryzyko opuszczenia ładunku (siła ludzkich  mięśni ulega redukcji i bywa bardzo zdradliwa). Podciśnieniowe systemy przenoszenia wyeliminowują nieumyślne uszkodzenia ciała, dzięki czemu znacznie zmniejsza się liczba wypadków przy pracy. Nie trzeba dostosowywać ciężaru do wieku, predyspozycji człowieka, ogólnej dyspozycji w zakresie dnia roboczego oraz stanu zdrowia – chwytaki i podnośniki wyeliminowują tego typu problemy. 

6. Zmniejszenie rotacji pracowników – poprawa warunków pracy sprawia, że zatrudnieni pracownicy związują się dłużej z pracodawcą, dzięki czemu pracodawca nie musi przeprowadzać nowych procesów rekrutacyjnych ani inwestować w koszty związane z umieszczaniem ogłoszeniem o pracę. W dzisiejszej dobie pozyskanie pracowników jest bardzo czasochłonnym procesem.

7. Zmniejszenie przebywania pracowników na zwolnieniach lekarskich – zwiększenie bezpieczeństwa w pracy, zmniejszenie dźwigania ciężarów i ogólna poprawa warunków sprawia, że pracownicy rzadziej przebywają na zwolnieniach lekarskich. Problemy zdrowotne związane z bólami kręgosłupa czy też zwyrodnieniami w narządach ruchu są zminimalizowane, ponadto zmniejszeniu ulega występowanie chorób zawodowych.

8. Zwiększenie motywacji pracowników – wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań do firmy, takich jak podnośnik podciśnieniowy czy chwytak podciśnieniowy, wpływa korzystnie na wizerunek firmy, wskazując, że firma podąża za nowymi trendami i dba o bezpieczeństwo swoich pracowników.  Zwiększa się komfort wykonywanej pracy, a to sprawia, że zmniejsza się absencja w pracy. 

9. Zwiększenie ergonomii pracy – zorganizowanie ergonomicznego stanowiska znacznie wpływa na jakość wykonywanych zadań oraz ogranicza przeciążenia stawów powiązanych z wykonywaniem powtarzalnych czynności. Zwiększenie liczby przenoszonych ładunków przez jednego pracownika wpływa korzystnie na działanie całego przedsiębiorstwa. System podciśnieniowy optymalizuje prace przeładunkowo-transportowe, składowanie, załadunkowe, paletyzacji czy też depaletyzacji.

10. Budowa pozytywnego wizerunku pracodawcy dbającego o rozwój firmy i zdrowie pracowników –  zakup podciśnieniowego systemu do przenoszenia ładunków niesie ze sobą wiele korzyści. Dzięki niemu podnoszenie, przemieszczanie, obracanie i pozycjonowanie ciężkich, nieporęcznych gabarytowo ładunków staje się prostsze. Ręczne prace transportowe zostają wyeliminowane. Przedsiębiorca stosujący rozwiązania z dziedziny techniki podciśnieniowej stawia na innowacyjność, rozwój przedsiębiorstwa oraz bezpieczeństwo swoich pracowników. Dodatkowo zapewnia przestrzegania norm dźwigania ciężarów określonych przez przepisy BHP. 


Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Schmalz Sp. z o.o.

62-002 Suchy Las
Złotniki, Kobaltowa 4
tel.: 224604970
tel.: 224604970
e-mail: schmalz@schmalz.pl
http://www.schmalz.plKontakt do redakcji oknonet.pl


Pierwszy zakład produkcyjny IGP w Polsce

Pierwszy zakład produkcyjny IGP w Polsce

W dniu 13 października odbyła się uroczystość...

Ponzio z wizytą w elumatec AG

Ponzio z wizytą w elumatec AG

Celem spotkania było przybliżenie systemodawcy wiedzy...

Elumatec TechDays 2017 zainspirowały innowacjami

Elumatec TechDays 2017 zainspirowały innowacjami

W dniach od 20 do 22 września ponad 1300 gości z...

Yawal S.A. stawia na wysoką jakość i technologię maszyn Emmegi

Yawal S.A. stawia na wysoką jakość i technologię maszyn Emmegi

Yawal S.A. po raz kolejny postawił na wysoką jakość i...

Jak chwytak podciśnieniowy Schmalz pomaga w pracy monterom Jolglass?

Jak chwytak podciśnieniowy Schmalz pomaga w pracy monterom Jolglass?

Wybór monterów stolarki otworowej, którzy posiadają...» Więcej na subportalu maszyny, obróbka powierzchni