Kolejny udany rok dla VELUX

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

VELUX, czołowy producent okien do poddaszy, nadal umacnia swoją pozycję na światowych rynkach. W Polsce w skład firmy reprezentującej światowego lidera wchodzą NB Polska Sp. z o.o., czyli zakłady produkcyjne w Gnieźnie i Namysłowie, oraz VELUX Polska Sp. z o.o. - firma handlowa. Obie te spółki są częścią VELUX Group operującej na wszystkich kontynentach oprócz Antarktydy. O sukcesie VELUX świadczą inwestycje poczynione na polskim rynku w 2005 roku. W porównaniu z poprzednim rokiem kapitał zainwestowany w Polsce wzrósł o 32%, osiągając wartość w przybliżeniu 274 milionów złotych. W ramach inwestycji przeprowadzono między innymi rozbudowę zakładów produkcyjnych w Gnieźnie i Namysłowie, łączna powierzchnia produkcyjna tych jednostek wynosi obecnie około 76 000 m2. W ubiegłym roku, w spółkach należących do VELUX w Polsce, wzrosło również zatrudnienie o 26%, a średnia liczba zatrudnionych w 2005 roku wyniosła 737 osób. Pod koniec 2005 roku, w obu fabrykach i w VELUX Polska pracowało 798 osób.

Ponadto, obroty NB Polska w 2005 roku zwiększyły się w przybliżeniu do 331 milionów złotych, co daje wzrost o 6,7% w porównaniu z 2004 r. W tym samym roku obroty VELUX Polska wyniosły w przybliżeniu 68 milionów złotych. Wyniki na rynku polskim były tylko częścią dobrego roku VKR Holding A/S, właściciela VELUX Group. Obrót netto VKR Holding A/S wzrósł w 2005 roku do 7 360 milionów złotych*. Zysk przed opodatkowaniem na koniec zeszłego roku był wyższy o 20% w stosunku do 2004 roku i wyniósł 1 348 milionów złotych*. W grudniu 2005 roku VKR Holding A/S zatrudniała 13 190 pracowników - o 1 000 osób więcej niż w roku poprzednim. Powyższe wyniki i inwestycje pokazują, że Polska jest dla VELUX niezwykle ważnym rynkiem, zarówno ze względu na swoje położenie geograficzne, jak i potencjał sprzedażowy. Z roku na rok rośnie zapotrzebowanie na nowe domy oraz wzrasta standard życia Polaków. Usytuowanie Polski w samym centrum Europy stwarza idealne miejsce na lokalizację produkcji tego sektora z myślą o eksporcie zarówno na rynki Europy Zachodniej, jak i Wschodniej.

"Jesteśmy przekonani, że ciągłe doskonalenie produktów i szukanie nowych rozwiązań pozwalających tworzyć jak najlepsze warunki mieszkaniowe jest jedyną słuszną drogą dalszego rozwoju naszej firmy. Nasze produkty gwarantują odpowiednie doświetlenie, a także wpływają na właściwą wentylację pomieszczeń, dzięki czemu zwiększają komfort mieszkania" - mówi Lidia Mikołajczyk-Gmur, Członek Zarządu i Dyrektor Generalny VELUX Polska Sp. z o.o., i dodaje - "Rynek polski jest jednym z najprężniej rozwijających się i dlatego chcemy dalej w niego inwestować i tworzyć nowe miejsca pracy".

Swój sukces firma zawdzięcza innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym i wydajnej produkcji. VELUX jako pierwszy wynalazł okno do poddaszy, które zrewolucjonizowało architekturę budynków mieszkalnych i użytkowych. Od ponad 60 lat VELUX współuczestniczy w tworzeniu lepszych warunków mieszkaniowych dla ludzi na całym świecie. Rozwiązania firmy zapewniają "światło dzienne i świeże powietrze" na poddaszu, jednocześnie tworząc nowe powierzchnie użytkowe.

INFORMACJE O VELUX W POLSCE

Firma VELUX Polska, będąca częścią Grupy VELUX, jest w obecna na polskim rynku od 1989 roku. Biuro handlowe VELUX Polska funkcjonuje od roku 1990. Pierwszą fabrykę w Gnieźnie otwarto w 1998 r., a kolejna powstała w 2003 r. w Namysłowie. Wszystkie Fabryki w Polsce otrzymały certyfikat jakości ISO 9001 oraz ISO 14001 zgodności produkcji z zasadami ekologii jak również OHSAS 18001 z zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy. Zatrudnienie w Polsce systematycznie rośnie, pod koniec roku 2005 liczba pracowników VELUX w Polsce wynosiła 798 osób.
Więcej informacji na stronie www.velux.pl

INFORMACJE O GRUPIE VELUX
Dzięki światłu dziennemu i świeżemu powietrzu dostarczanemu poprzez dach, VELUX stwarza lepsze warunki mieszkaniowe. Oferta zawiera szeroki asortyment okien do poddaszy oraz świetlików wraz z rozwiązaniami przeznaczonymi do płaskiego dachu. VELUX oferuje również wiele rodzajów rolet, żaluzji, rolet zewnętrznych, produktów instalacyjnych oraz do zdalnego sterowania, a także panele solarne przeznaczone do instalacji na dachu. Grupa VELUX posiada swoje fabryki w 10 krajach, a przedstawicielstwa handlowe w blisko 40 krajach. VELUX jest jedną z najsilniejszych marek na światowym rynku materiałów budowlanych, a produkty są sprzedawane niemal na całym świecie. W Grupie VELUX zatrudnionych jest ponad 9 tys. osób, z czego 3 tys. w Danii. Właścicielem grupy VELUX jest VKR Holding. VKR Holding jest spółką w całości należącą do rodziny i fundacji. Głównym udziałowcem są charytatywne fundacje VELUX. 

Reklama

Więcej informacji na stronie www.velux.com

*Przelicznik z duńskich koron na podstawie kursów walutowych NBP z dnia 31.12.2005.
Zainteresowany? Poproś o ofertę!

ALUFACTOR – aluminiowa marka VICPLAST

ALUFACTOR – aluminiowa marka VICPLAST

ALUFACTOR to marka stworzona przez Grupę VICPLAST na...

Dekarze świętowali z FAKRO – osiemnastka Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy

Dekarze świętowali z FAKRO – osiemnastka Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy

29 lipca był wyjątkowym dniem dla jednego z kluczowych...

Ruszyła budowa nowej fabryki EMPOL

Ruszyła budowa nowej fabryki EMPOL

Ledwie niecałe półtora miesiące temu pisaliśmy, że...

Wysokie parametry okien drewnianych 78 mm DAKO potwierdzone badaniami

Wysokie parametry okien drewnianych 78 mm DAKO potwierdzone badaniami

Najnowszy system okien drewnianych DAKO z profilami o...

Sezon urlopowy – jak zabezpieczyć dom przed włamaniem?

Sezon urlopowy – jak zabezpieczyć dom przed włamaniem?

Lato to najpopularniejszy okres wyjazdów urlopowych, a...» Więcej na subportalu okna