Pierwszy punkt sieci ELWIZ ENERGETO

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Jolanta Dorosz – kierownik Elwiz Świdnica

fot. Elwiz

Jolanta Dorosz – kierownik Elwiz Świdnica


Elwiz Energeto Świdnica

fot. Elwiz

Elwiz Energeto Świdnica

Elwiz Energeto Świdnica

fot. Elwiz

Elwiz Energeto Świdnica

Elwiz Energeto Świdnica

fot. Elwiz

Elwiz Energeto Świdnica

Sieć ELWIZ ENERGETO to jedna z najmłodszych i najprężniej rozwijających się sieci sprzedaży, jakie istnieją w naszym kraju. Jej celem jest sprzedaż – przez wykwalifikowaną kadrę – stolarki z PVC  i aluminium. Pierwszy oddział sieci powstał w dolnośląskiej Świdnicy. O jego stworzeniu opowiedziała naszej redakcji Pani Jolanta Dorosz, kierownik salonu Elwiz Świdnica.

Od jakiegoś czasu Państwa firma jest pierwszym punktem handlowym w sieci ELWIZ ENERGETO. Co skłoniło Państwa do wstąpienia do niej?

Na współprace w ramach sieci ENERGETO zdecydowaliśmy się w marcu tego roku. Po długoletniej sprzedaży okien PVC różnych dostawców wybór padł na firmę ELWIZ. Z kilku powodów. Jednym z nich jest bardzo szeroki asortyment stolarki: począwszy od okien klasy Standard po klasę Premium. Tak bogaty asortyment jest rzadkością na naszym rynku. Kolejnym powodem jest bardzo dobra jakość wykonania i stale polepszający się PR produktów. Wymienię tu choćby pierwszą nagrodę w konkursie na okno pasywne. Jestem przekonana, że to tylko początek sukcesów ELWIZ w tym obszarze budownictwa energooszczędnego i pasywnego.

Dowodem na to jest także montaż okien ENERGETO w budynkach pierwszego w Europie Środkowej osiedla plus energetycznego w Gdańsku. Zagadnienie poszanowania i oszczędzania energii w świadomości budujących własne domy i u deweloperów zajmuje coraz więcej miejsca, i tu jest nam bardzo po drodze.

ELWIZ wraz ze swoimi dostawcami prowadzi szkolenie z zakresu choćby montażu pasywnego oraz wyznacza w tej dziedzinie nowe kierunki. Wiemy, że „nie od razu Rzym zbudowano”, ale przekonana jestem, że taki montaż to jedyny właściwy kierunek. Cała nasza sieć pracuje nad tym zagadnieniem i sądzę, że za niedługi czas wspólnie rozpowszechnimy ten sposób montażu, a klienci poznają nas jako specjalistów w tej dziedzinie.Reklama

Jakie produkty oferują Państwo swoim klientom?

Swoim klientom oferujemy cały asortyment, jaki posiada w ofercie ELWIZ S.A. Główny nacisk kładziemy jednak na okna klasy PREMIUM i PREMIUM PLUS.

Chcemy oferować produkt zapewniający funkcjonalność i korzyści z posiadania okien nowej generacji. Wspomnę tylko o oknach ENERGETO 5000, 8000 i Elwiz energio passiv. Ten ostatni przewidziany jest dla klientów chcących postawić znacząco na oszczędność energii, a tym samym znacznie ograniczyć koszty ponoszone na ogrzewanie budynków. Fakty i liczby mówią same za siebie. To nie jest marketingowy wymysł. Mnie osobiście, z perspektywy kilkunastu lat spędzonych w branży okiennej, produkt Elwiz Energio Passiv ujmuje.

Wspomnę tylko, że jest to produkt opracowany przez firmę ELWIZ i tylko my mamy go w swojej ofercie. Mamy w tym przypadku do czynienia z niskimi współczynnikami Uw na poziomie nawet Uw=0,6 (K*m²), ale nie tylko – okno to ma uszczelkę środkową, która zwiększającą izolacje ramy, dodatkowo wycisza całą konstrukcję. Głównym argumentem, zmieniającym myślenie o oknie, jest wklejanie szyb. ELWIZ, jako pierwszy w Polsce, rozpoczął taki sposób łączenia szyby ze skrzydłem i jako pierwszy wykonuje to w pełni automatycznie. Nie używa ręcznych "silikoniarek", lecz wykonuje to w pełni zautomatyzowana linia produkcyjna. Ten sposób montażu doskonale poprawia statykę skrzydła.

Gwarantuje, że wraz z dobrym montażem okno to nie będzie wymagało regulacji, a dowodem niech będzie fakt, że podjęliśmy się sprzedaży i montażu tych okien w budynku mieszkalnym w okolicach Paryża.

Co wyróżnia Państwa firmę na tle konkurencji?


Doświadczenie i umiejętność obsługi klienta. Mamy w pełni wyposażony punkt w sieci ELWIZ ENERGETO. Klient ma możliwość wyboru okna w naszym salonie. Znajdują się tu produkty wystawowe i szereg materiałów pomocniczych, w które wyposażyła nas firma ELWIZ.

Jak oceniają Państwo współpracę z Elwizem?


Współpracę oceniamy jako bardzo dobrą. Firma ELWIZ stale powiększa swój asortyment i nie boi się żadnego wyzwania. Możemy z nimi dotrzeć do każdego typu klienta, w każdym zakątku Polski i Europy. Polecamy gorąco wstępowanie do sieci ELWIZ Energeto każdemu, kto ma świadomość, co to jest okno, bo okno to nie tylko materiał budowlany, tzw."zakryj dziura w murze", ale bardzo ważny element naszych domów. ELWIZ tę zależność dostrzegł, a mam obawy, że wielu producentów i sprzedawców okien jeszcze nie, i pewnie długo nie...
Zainteresowany? Poproś o ofertę!Chęć stworzenia czegoś własnego zaczątkiem powstania AluGlobal

Chęć stworzenia czegoś własnego zaczątkiem powstania AluGlobal

Firmę AluGlobal stworzyły osoby z dużym...

Janusz Komurkiewicz Prezesem Związku Polskie Okna i Drzwi

Janusz Komurkiewicz Prezesem Związku Polskie Okna i Drzwi

Decyzją Członków Związku Polskie Okna i Drzwi...

Okna, które sprawdzą się podczas upałów

Okna, które sprawdzą się podczas upałów

Nowoczesne okna z wyposażeniem przeciwsłonecznym...

Oddech dla alergików – innowacyjny system wentylacji zintegrowany z oknem

Oddech dla alergików – innowacyjny system wentylacji zintegrowany z oknem

Po zamontowaniu opcjonalnych filtrów alergicy nareszcie...

rote Fenster – biznes oparty na kompleksowym zaopatrzeniu klienta

rote Fenster – biznes oparty na kompleksowym zaopatrzeniu klienta

Spółkę rote Fenster tworzą osoby z wieloletnim...» Więcej na subportalu okna