PALISADA.PL – z pasji do ogrodzeń

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

PALISADA.PL jest firmą o długoletnich tradycjach, sięgających roku 1975. Zajmuje się produkcją, dystrybucją oraz montażem systemów ogrodzeniowych. Rozmawiamy z Maciejem Szpinko, odpowiedzialnym za marketing w firmie.  


Czym się dokładnie zajmujecie, co tworzycie?

Jesteśmy rodzinną firmą, która z należytą pieczołowitością podchodzi do swojej misji, stale się rozwijając i doskonaląc swoje wyroby. Z pasją wykonujemy ogrodzenia, zarówno te nowoczesne, jak i klasyczne, na front oraz na tył działki. Doradzamy na miejscu inwestycji, projektujemy, produkujemy i montujemy.

Czym chcecie się wyróżniać na rynku?

Nowoczesne ogrodzenia aluminiowe to domena, w której bardzo dobrze się czujemy i dlatego ta część naszej produkcji jest pod szczególnym okiem naszego szefostwa. Jesteśmy elastyczni i sprostamy każdemu zadaniu, które w branży ogrodzeń mogą być niejednokrotnie bardzo wymagające. Nasze produkty wyróżniają się wysoką jakością i niezawodnością. Montaże wykonują doświadczeni pracownicy z dużym doświadczeniem i z profesjonalnym sprzętem. Opiekujemy się klientem od początku inwestycji, wskazując, na co musi zwrócić uwagę jeszcze zanim zleci nam wykonanie ogrodzenia. Jesteśmy zawsze gotowi pomóc – nawet po zakończeniu montażu i rozliczeniu, co w dzisiejszych czasach jest rzadko spotykane wśród firm budowlanych.

Jakie mieliście początki prowadzenia działalności, jak je wspominacie?

Firmę założył w 1975 roku ojciec aktualnych właścicieli. Początkowo była to mała firma przyjmująca tylko drobne zlecenia. Z czasem została rozbudowywana. Po śmierci założyciela firmę prowadzą bracia Rafał i Wojciech. Dzięki temu, że ich ojciec przelał w nich pasję do produkcji ogrodzeń, młodzi bracia wprowadzili w życie wiele innowacyjnych pomysłów oraz rozwiązań, dzięki czemu firma została rozbudowana. Każdy z nich zajął się osobnym działem: Rafał sprzedażą, a Wojciech produkcją. W 2005 roku zakupiliśmy działkę w Radwanicach, na której do dziś mamy swoje biura, magazyn i ekspozycję nowoczesnych ogrodzeń.

Czego nauczyliście się przez te lata, jakie wnioski wyciągnęliście?

Uczymy się cały czas, a to, co już wiemy, doskonale wykorzystujemy przy bieżących realizacjach. Jedną z istotnych nauk jest nie oszczędzanie na materiale i elementach do montażu. Dzięki temu ani klient, ani my nie mamy żadnych problemów w kwestii eksploatacji naszych ogrodzeń. Jakość ogrodzeń jest bardzo wysoka, a świadczą o tym pozytywne opinie naszych klientów.

Z kim chcecie współpracować, do kogo chcecie dotrzeć?

Od zeszłego roku ukierunkowujemy się na stałą współpracę z firmami, które wspierają nas w obsłudze klientów nie tylko na Dolnym Śląsku, ale i w całej Polsce. Naszymi klientami są też osoby indywidualne oraz jednostki budżetowe, zamawiające choćby ogrodzenia dla jednostek edukacyjnych.

Jak Wam minął rok 2017, co ciekawego się wydarzyło?

W roku 2017 wykonaliśmy największą w historii firmy inwestycję, która obejmowała nie tylko ogrodzenie, ale i system kontroli dostępu, automatykę do bram oraz wykonanie nasadzeń zastępczych. Całość zadania została wykonana w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Była to trudna walka z czasem i wymaganiami stawianymi przez państwową spółkę, głównie w postaci dokumentacji, jak certyfikaty, atesty, pozwolenia, ustalenia, zmiany i inne druki wymagane prze aktualne przepisy BHP i wewnętrzne procedury spółki.

Co interesującego zaplanowaliście na rok 2018?

Planujemy rozbudowę zakładu produkcyjnego oraz uruchomienie własnej lakierni. Umożliwi nam to obsłużenie większej ilości punktów partnerskich, których sieć nieustannie powiększamy. Nie zapominamy też o nowych produktach, które projektujemy wsłuchując się w potrzeby klientów.

Jakieś wskazówki dla osób zainteresowanych ogrodzeniem swojej posiadłości?

Ludzie w pospiechu zapominają czasem o ogrodzeniu i, kiedy przychodzi do przeprowadzki, okazuje się, że teren jest niezabezpieczony. Wówczas oczekują, że ogrodzenie postawimy w tydzień czasu. Niestety trzeba pamiętać, że realizacja indywidualnego projektu trwa w sezonie od 4 do nawet 8 tygodni. Warto też zwrócić się do nas jeszcze przed położeniem bruków, wtedy podpowiemy, jak ułożyć okablowanie do automatyki, domofonu czy innych zabezpieczeń. Po pracach brukarskich niejednokrotnie musimy demontować chodniki i podjazdy, żeby ułożyć okablowanie, a klient niepotrzebnie ponosi koszty dodatkowych usług.

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Grupa Nice przejmuje większościowy pakiet udziałów w Abode Systems Inc.

Grupa Nice przejmuje większościowy pakiet udziałów w Abode Systems Inc.

Nice został większościowym udziałowcem w firmie Abode...

Inteligentne sterowanie budynkiem z YOODA Smart Home

Inteligentne sterowanie budynkiem z YOODA Smart Home

Inteligentne sterowanie budynkiem zyskuje na...

ISO 80 – nowe segmentowe bramy przemysłowe od INTERFLEX dla najbardziej wymagających

ISO 80 – nowe segmentowe bramy przemysłowe od INTERFLEX dla najbardziej wymagających

Nowością w ofercie INTERFLEX są przemysłowe bramy...

Trwałe i piękne ogrodzenie w 4 krokach

Trwałe i piękne ogrodzenie w 4 krokach

Od ponad 25 lat JONIEC® opracowuje nowatorskie projekty...

JUZ-KON – producent systemów osłonowych z Sierakowa

JUZ-KON – producent systemów osłonowych z Sierakowa

Przedsiębiorstwo JUZ-KON od początku swojej...» Więcej na subportalu osłony, bramy