NICE sponsorem żużla

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

03.05.09 w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie zorganizowano Dzień Biznesu w Sporcie. W ramach imprezy odbyły się dwie debaty z zakresu marketingu sportowego oraz warsztat tematyczny. Jednym z uczestników debaty Sponsoring sportowy w czasie kryzysu był Adam Krużyński, dyrektor zarządzający Nice Polska.

Widzimy wyraźnie, że kryzys na rynkach finansowych odbija się szerokim echem także w świecie sportowym. Największe koncerny tną wydatki przeznaczone na działalność marketingową, w tym na promocję przez sport. Najgłośniejszymi przypadkami redukcji wydatków na sport są Honda, Mitshubishi czy ostatnio Indesit – przedstawił sytuację panującą na świecie, prof. dr hab. Andrzej Sznajder, autor książki „Marketing sportu”, wykładowca Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. – W Polsce sytuacja jednak na razie wygląda nieco inaczej. Nie obserwujemy wyraźnego odwrotu sponsorów. Najlepszym przykładem jest podpisanie kontraktu sponsorskiego przez firmę Nice Polska z Polskim Związkiem Motorowym dotyczącą wsparcia polskiej reprezentacji żużlowej – zakończył swój wstęp prof. Sznajder. 

W drugiej części debaty uczestniczyli przedstawiciele największych polskich firm wspierających sportowców. Wspólnie zauważono, że do tej pory kryzys nie zmienił w polskich realiach celów planów sponsoringowych. Arkadiusz Żmudziński, koordynator ds. marketingu sportowego Allianz przedstawił zarys strategii marketingowej współpracy piłkarskiego Górnika Zabrze z firmą Allianz. Sabina Leśniak, zastępca kierownika działu komunikacji marketingowej Orlen opowiedziała o 10-letniej obecności promocji przez sport w działalności największego polskiego producenta paliw. Z kolei Adam Krużyński, dyrektor zarządzający Nice Polska, opisał przyczyny podjęcia decyzji o wsparciu reprezentacji polskich żużlowców w dobie spowolnienia gospodarczego. 

Żużel nie został wybrany przypadkowo. To przemyślane działanie wizerunkowe, gdyż kibice czarnego sportu to w większości amatorzy 4 czy 2 kółek, użytkownicy garaży, a właśnie z tym kojarzy się nasza firma. Poza tym mamy nadzieję na wykreowanie nowej jakości w polskim żużlu. Na stadiony przychodzą tysiące kibiców, a mecze ligi żużlowej są obecnie coraz częściej pokazywane w telewizji. Poprzez nasze zaangażowanie sponsorskie liczymy na spopularyzowanie czarnego sportu w Polsce, który może stworzyć nowy model rodzinnego kibicowania i zainteresowania sportem – argumentował przyczyny podpisania kontraktu Krużyński. – Tworzenie marki jest procesem długookresowym i wymaga szerszego spojrzenia. Nam udaje się na razie w pełni realizować przyjętą strategię. W ubiegłym sezonie wsparliśmy Unibax Toruń, który został mistrzem Polski. Udało nam się trafić w dziesiątkę i teraz postanowiliśmy wejść jeszcze mocniej w tę widowiskową dyscyplinę. 

Wątku żużlowego nie zabrakło również w wypowiedzi Sabiny Leśniak. Orlen od lat wspiera polski sport motorowy, ale nie zdecydował się na jakiekolwiek wykorzystanie czarnego sportu w swojej strategii. – Odpowiedź jest prosta. Promocję przez żużel wykorzystuje nasza konkurencja – stwierdziła Sabina Leśniak. Na widowni zasiedli przedstawiciele branżowych mediów, przedstawiciele czołowych agencji oraz domów mediowych oraz studenci warszawskich uczelni. Na zakończenie debaty Adam Krużyński opowiadał również o zaangażowaniu Nice Polska w piłkarski klub Znicza Pruszków oraz pozostałe inicjatywy z zakresu sponsoringu sportowego. 

Dzień Biznesu w Sporcie został zorganizowany po raz szósty przez SKN Zarządzania w Sporcie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Debatę o sponsoringu sportowym moderował Wojciech Jankowski.

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

System skrzyń roletowych EXTE z izolowanymi prowadnicami

System skrzyń roletowych EXTE z izolowanymi prowadnicami

EXTE zmodyfikowało koncepcję swoich prowadnic i oferuje...

Arete Horizon Rombo – ogrodzenie aluminiowe o niezwykłych właściwościach

Arete Horizon Rombo – ogrodzenie aluminiowe o niezwykłych właściwościach

Arete Horizon Rombo to nowy system ogrodzeń marki Xcel....

Bez dobrego montażu nie ma funkcjonalnego garażu

Bez dobrego montażu nie ma funkcjonalnego garażu

Poznanie zasad dobrego montażu bramy pozwoli inwestorom,...

Dlaczego rolet zewnętrznych powinno się używać dopiero po zakończeniu budowy?

Dlaczego rolet zewnętrznych powinno się używać dopiero po zakończeniu budowy?

Eksperci KRISPOL podpowiadają, jak odpowiednio zadbać o...» Więcej na subportalu osłony, bramy