Terminowy dostawca szyb według producentów okien

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Centrum Analiz Branżowych opublikowało dalszy ciąg badań na temat producentów okien i dostawców. Najświeższe informacje dotyczą terminowości dostawców szkła. 
W tym raporcie EFFECT GLASS zajął jedną z wiodących pozycji, zarówno pod względem szybkości, jak i terminowości dostaw.

Ogólnie przyjęty i akceptowany przez inwestorów termin dostawy okna (od momentu przyjęcia zamówienia w salonie sprzedaży) wynosi z reguły około 2-3 tygodni. Dłużej niż 21 dni nie chce czekać większość – to jest ponad 50% klientów. Tradycyjna droga realizacji zamówienia stolarki okiennej najczęściej wygląda w ten sposób, że inwestor zamawia okna w salonie sprzedaży, następnie sklep zamawia produkty u producenta, ten kupuje potrzebne elementy u dostawców,  a po ich otrzymaniu zrealizuje zamówienie i gotowe wyroby wysyła do salonu, który następnie wykonuje montaż okien. Na poszczególnych etapach bardzo ważne jest przestrzeganie terminów. Producenci  starają się, aby każdorazowo dotrzymać czasu wykonania zlecenia, a więc oczekują punktualnych dostaw zamówionych elementów od podwykonawców. Dlatego terminowość to jeden z najistotniejszych elementów współpracy. Ważniejsza jest tylko jakość dostarczanego wyrobu.

Ponad 60% producentów okien przyznało, że to właśnie czas dostawy odgrywa kluczową rolę przy wyborze oferty, a dla przeszło 80% oceniło wagę tego elementu na co najmniej 6, w skali od 1 do 7. Badania pokazały, że firma Effect Glass jest jednym z trzech najwyżej ocenianych dostawców szkła pod względem terminowości dostaw. 

Następne informacje potwierdzają, jak oceniani są poszczególni dostawcy szyb jeśli chodzi o szybkość dostaw. Producenci najwyżej cenią firmę Press Glass, która otrzymała 4,7 punktów (w skali od 1 do 5). Tuż za nią uplasował się Effect Glass z oceną 4,55, a następnie Pilkington ze średnią 4,5. Warto wiedzieć, że noty całego segmentu dostawców szyb wypadły bardzo pozytywnie.
Kontakt do redakcji oknonet.pl
Zainteresowany? Poproś o ofertę!Merck inwestuje 15 milionów  euro w technologię ciekłokrystalicznych okien

Merck inwestuje 15 milionów euro w technologię ciekłokrystalicznych okien

Merck, wiodąca niemiecka firma specjalizująca się w...

Inwestycje Effect Glass w Wędkowach

Inwestycje Effect Glass w Wędkowach

W zakładzie Effect Glass w Wędkowach trwają prace...

Ochrona przeciwpożarowa budynku a szkło

Ochrona przeciwpożarowa budynku a szkło

Budynek musi być zaprojektowany tak, aby w razie pożaru...

Prostsza kontrola światła z szybami elektrochromowymi SageGlass

Prostsza kontrola światła z szybami elektrochromowymi SageGlass

Najnowsze rozwiązanie Vetrotech Saint-Gobain, szklenie...

Serbski lider w przetwórstwie szkła stawia na maszyny LiSEC

Serbski lider w przetwórstwie szkła stawia na maszyny LiSEC

Pavle jest serbską rodzinną firmą specjalizującą...» Więcej na subportalu szkło