Loading

Fusing - Co to właściwie jest?

ARTS & HOBBY

fot. ARTS & HOBBY

fot. ARTS & HOBBY

fot. ARTS & HOBBY

fot. ARTS & HOBBY

fot. ARTS & HOBBY

Trochę o fusingu

W dobrych składach budowlanych coraz częściej są w ofercie efektowne całoszklane drzwi zdobione techniką  fusingu oraz piękne wypełnienia drzwiowe ze spiekanego szkła. Również większość galerii oferuje duży wybór dekoracyjnych naczyń szklanych i różnych drobiazgów wykonanych tą techniką. Fusing staje się coraz bardziej popularny i widoczny w naszych wnętrzach.


Firma Arts & Hobby CENTRUM (rok zał. 1990) od kilku lat prowadzi cieszące się dużym powodzeniem kursy fusingu. Dzięki kursom organizowanym przez Arts & Hobby CENTRUM, przestaje być koniecznym udawanie się na poszukiwania - odpowiadających naszym gustom - szklanych dekoracji. Wszystkich umiejętności oraz wiedzy związanej z wtapianiem własnego szkła można tam się nauczyć.

Co to właściwie jest fusing?
To po prostu technologia wtapiania odpowiedniego szkła w odpowiedniej temperaturze. Szkło można wtedy wyginać, formować i dekorować różnymi sposobami. Aby to zrobić, nieodzowny jest piec szklarski oraz znajomość technologii i właściwie dobrane materiały. 

Arts & Hobby CENTRUM  jako jedyna firma w Polsce oferuje pełen asortyment materiałów i sprzętu do fusingu.  Począwszy od pieców szklarskich najlepszych firm, poprzez separatory, papiery ceramiczne, formy do gięcia szkła, polaryskopy, aż do pełnego asortymentu  farb szklarskich  i literatury fachowej.  Jest tu także odpowiednie kompatybilne szkło w różnych kolorach. Klienci mają również zapewnione konsultacje technologiczne.  "Ważnym problemem we fusingu jest możliwość i umiejętność wykonania własnych form do wyginania szkła." - powiedział nam właściciel firmy Stefan Piekutowski na tegorocznych tragach Budma 2006 w Poznaniu. Ten temat jest oczywiście przerabiany podczas kursów fusingu. Na miejscu w firmie można się również zaopatrzyć w odpowiednie materiały do wykonywania form szklarskich.


Dla producentów drzwi oraz inwestorów indywidualnych firma Arts & Hobby CENTRUM proponuje bardzo szeroki wachlarz wypełnień drzwiowych:
  • oryginalne amerykańskie szkło typu Tiffany'ego,
  • prawdziwe, klasyczne witraże,  także ze szkłem  fazowanym,
  • witraż naklejany metodą REGALEAD,

oraz pełne zaopatrzenie w materiały i instruktaż  do samodzielnego wykonania witraża.

Arts & Hobby CENTRUM  nie zabrakło oczywiście na tegorocznych budowlanych targach w Poznaniu Budma 2006. Stoisko firmy cieszyło się dosyć dużym zainteresowaniem. Można było tam obejrzeć materiały potrzebne do wykonywania witraży, wyżej wspomniany piec do fusingu i zapoznać się całą ofertą firmy dotyczącą obróbki szkła w zakresie jego zdobienia.

Nic tylko oddać się twórczej pasji!!!

Innowacje Saint-Gobain Glass na targach Glasstec

Innowacje Saint-Gobain Glass na targach Glasstec

Podczas Glasstec firma Saint-Gobain Glass po raz kolejny...

AGC iplus – szkło niskoemisyjne do zastosowań w sektorze mieszkaniowym

AGC iplus – szkło niskoemisyjne do zastosowań w sektorze mieszkaniowym

Linia iplus to kompleksowe i zróżnicowane rozwiązania...

Bezpieczne szkło akustyczne Guardian – LamiGlass Acoustic

Bezpieczne szkło akustyczne Guardian – LamiGlass Acoustic

LamiGlass® Acoustic jest najlepszym dowodem na to, że...

Staże w PRESS GLASS jedne z najlepszych

Staże w PRESS GLASS jedne z najlepszych

Studenci i absolwenci, którzy uczestniczyli w 11. edycji...

Hartowalne panele dekoracyjne Pilkington Spandrel Glass Powlekany Pro T

Hartowalne panele dekoracyjne Pilkington Spandrel Glass Powlekany Pro T

NSG Group wprowadził do swojej oferty nowy produkt:...


» Więcej na subportalu szkło