Loading

Fusing - Co to właściwie jest?

ARTS & HOBBY

fot. ARTS & HOBBY

Zobacz również:

oknoad

Wyjątkowa Promocja w BROOKVENT!

Jesienna promocja na okna Internorm!

40 lat ROMB S.A.

fot. ARTS & HOBBY

fot. ARTS & HOBBY

fot. ARTS & HOBBY

fot. ARTS & HOBBY

Trochę o fusingu

W dobrych składach budowlanych coraz częściej są w ofercie efektowne całoszklane drzwi zdobione techniką  fusingu oraz piękne wypełnienia drzwiowe ze spiekanego szkła. Również większość galerii oferuje duży wybór dekoracyjnych naczyń szklanych i różnych drobiazgów wykonanych tą techniką. Fusing staje się coraz bardziej popularny i widoczny w naszych wnętrzach.


Firma Arts & Hobby CENTRUM (rok zał. 1990) od kilku lat prowadzi cieszące się dużym powodzeniem kursy fusingu. Dzięki kursom organizowanym przez Arts & Hobby CENTRUM, przestaje być koniecznym udawanie się na poszukiwania - odpowiadających naszym gustom - szklanych dekoracji. Wszystkich umiejętności oraz wiedzy związanej z wtapianiem własnego szkła można tam się nauczyć.

Co to właściwie jest fusing?
To po prostu technologia wtapiania odpowiedniego szkła w odpowiedniej temperaturze. Szkło można wtedy wyginać, formować i dekorować różnymi sposobami. Aby to zrobić, nieodzowny jest piec szklarski oraz znajomość technologii i właściwie dobrane materiały. 

Arts & Hobby CENTRUM  jako jedyna firma w Polsce oferuje pełen asortyment materiałów i sprzętu do fusingu.  Począwszy od pieców szklarskich najlepszych firm, poprzez separatory, papiery ceramiczne, formy do gięcia szkła, polaryskopy, aż do pełnego asortymentu  farb szklarskich  i literatury fachowej.  Jest tu także odpowiednie kompatybilne szkło w różnych kolorach. Klienci mają również zapewnione konsultacje technologiczne.  "Ważnym problemem we fusingu jest możliwość i umiejętność wykonania własnych form do wyginania szkła." - powiedział nam właściciel firmy Stefan Piekutowski na tegorocznych tragach Budma 2006 w Poznaniu. Ten temat jest oczywiście przerabiany podczas kursów fusingu. Na miejscu w firmie można się również zaopatrzyć w odpowiednie materiały do wykonywania form szklarskich.


Dla producentów drzwi oraz inwestorów indywidualnych firma Arts & Hobby CENTRUM proponuje bardzo szeroki wachlarz wypełnień drzwiowych:
  • oryginalne amerykańskie szkło typu Tiffany'ego,
  • prawdziwe, klasyczne witraże,  także ze szkłem  fazowanym,
  • witraż naklejany metodą REGALEAD,

oraz pełne zaopatrzenie w materiały i instruktaż  do samodzielnego wykonania witraża.

Arts & Hobby CENTRUM  nie zabrakło oczywiście na tegorocznych budowlanych targach w Poznaniu Budma 2006. Stoisko firmy cieszyło się dosyć dużym zainteresowaniem. Można było tam obejrzeć materiały potrzebne do wykonywania witraży, wyżej wspomniany piec do fusingu i zapoznać się całą ofertą firmy dotyczącą obróbki szkła w zakresie jego zdobienia.

Nic tylko oddać się twórczej pasji!!!

Szkło ogniochronne odporne na promienie UV

Szkło ogniochronne odporne na promienie UV

Promieniowanie ultrafioletowe może mieć niepożądany...

Lisec na targach Glasstec 2014 w Dusseldorfie

Lisec na targach Glasstec 2014 w Dusseldorfie

Na targach Glasstec Lisec przedstawi nowe rozwiązania...

Nowoczesne szkło o ekstremalnej selektywności – SGG COOL-LITE XTREME 50/22 II

Nowoczesne szkło o ekstremalnej selektywności – SGG COOL-LITE XTREME 50/22 II

Saint-Gobain Glass wprowadza nowe szkło o poziomie...

Szyby PRESS GLASS z certyfikatem IGCC/IGMA

Szyby PRESS GLASS z certyfikatem IGCC/IGMA

PRESS GLASS otrzymał certyfikat amerykańskich...

Guardian wspiera swoich partnerów

Guardian wspiera swoich partnerów

Guardian Częstochowa dba nie tylko o najwyższą...


» Więcej na subportalu szkło