Loading

Fusing - Co to właściwie jest?

ARTS & HOBBY

fot. ARTS & HOBBY

Zobacz również:

oknoad

PROMOCJA NA OKNA Internorm!

KONKURS! Wybierz okna OKNOPLAST i wygraj wakacje!

fot. ARTS & HOBBY

fot. ARTS & HOBBY

fot. ARTS & HOBBY

fot. ARTS & HOBBY

Trochę o fusingu

W dobrych składach budowlanych coraz częściej są w ofercie efektowne całoszklane drzwi zdobione techniką  fusingu oraz piękne wypełnienia drzwiowe ze spiekanego szkła. Również większość galerii oferuje duży wybór dekoracyjnych naczyń szklanych i różnych drobiazgów wykonanych tą techniką. Fusing staje się coraz bardziej popularny i widoczny w naszych wnętrzach.


Firma Arts & Hobby CENTRUM (rok zał. 1990) od kilku lat prowadzi cieszące się dużym powodzeniem kursy fusingu. Dzięki kursom organizowanym przez Arts & Hobby CENTRUM, przestaje być koniecznym udawanie się na poszukiwania - odpowiadających naszym gustom - szklanych dekoracji. Wszystkich umiejętności oraz wiedzy związanej z wtapianiem własnego szkła można tam się nauczyć.

Co to właściwie jest fusing?
To po prostu technologia wtapiania odpowiedniego szkła w odpowiedniej temperaturze. Szkło można wtedy wyginać, formować i dekorować różnymi sposobami. Aby to zrobić, nieodzowny jest piec szklarski oraz znajomość technologii i właściwie dobrane materiały. 

Arts & Hobby CENTRUM  jako jedyna firma w Polsce oferuje pełen asortyment materiałów i sprzętu do fusingu.  Począwszy od pieców szklarskich najlepszych firm, poprzez separatory, papiery ceramiczne, formy do gięcia szkła, polaryskopy, aż do pełnego asortymentu  farb szklarskich  i literatury fachowej.  Jest tu także odpowiednie kompatybilne szkło w różnych kolorach. Klienci mają również zapewnione konsultacje technologiczne.  "Ważnym problemem we fusingu jest możliwość i umiejętność wykonania własnych form do wyginania szkła." - powiedział nam właściciel firmy Stefan Piekutowski na tegorocznych tragach Budma 2006 w Poznaniu. Ten temat jest oczywiście przerabiany podczas kursów fusingu. Na miejscu w firmie można się również zaopatrzyć w odpowiednie materiały do wykonywania form szklarskich.


Dla producentów drzwi oraz inwestorów indywidualnych firma Arts & Hobby CENTRUM proponuje bardzo szeroki wachlarz wypełnień drzwiowych:
  • oryginalne amerykańskie szkło typu Tiffany'ego,
  • prawdziwe, klasyczne witraże,  także ze szkłem  fazowanym,
  • witraż naklejany metodą REGALEAD,

oraz pełne zaopatrzenie w materiały i instruktaż  do samodzielnego wykonania witraża.

Arts & Hobby CENTRUM  nie zabrakło oczywiście na tegorocznych budowlanych targach w Poznaniu Budma 2006. Stoisko firmy cieszyło się dosyć dużym zainteresowaniem. Można było tam obejrzeć materiały potrzebne do wykonywania witraży, wyżej wspomniany piec do fusingu i zapoznać się całą ofertą firmy dotyczącą obróbki szkła w zakresie jego zdobienia.

Nic tylko oddać się twórczej pasji!!!

Szklana architektura basenów i parków wodnych

Szklana architektura basenów i parków wodnych

Dziś obiekty rekreacyjne, jak baseny czy aquaparki, są...

Terminowy dostawca szyb według producentów okien

Terminowy dostawca szyb według producentów okien

CAB opublikowało dalszy ciąg badań na temat...

Prestiżowy LEED Gold dla Eurocentrum z SunGuard SN 62/34

Prestiżowy LEED Gold dla Eurocentrum z SunGuard SN 62/34

Office Complex na warszawskiej Ochocie to największy...

Pilkington Suncool™ 60/31 – szkło przeciwsłoneczne o niższej refleksyjności

Pilkington Suncool™ 60/31 – szkło przeciwsłoneczne o niższej refleksyjności

Współczynnik odbicia światła na poziomie 11% idzie w...

Kolejna inwestycja w NSG Group w Polsce

Kolejna inwestycja w NSG Group w Polsce

7 lipca 2014 r. Pilkington IGP kupiła przedsiębiorstwo...


» Więcej na subportalu szkło