Rozwiązania GU w najnowocześniejszych projektach w Polsce

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Brama Poznania

fot. G-U POLSKA

Brama Poznania


OVO Wrocław

fot. G-U POLSKA

OVO Wrocław

ZŁOTA 44 w Warszawie

fot. G-U POLSKA

ZŁOTA 44 w Warszawie

Sala Ziemi Międzynarodowych Targów Poznańskich

fot. G-U POLSKA

Sala Ziemi Międzynarodowych Targów Poznańskich

Bałtyk Tower w Poznaniu

fot. G-U POLSKA

Bałtyk Tower w Poznaniu

Najnowocześniejsze budynki w Polsce zachwycają nie tylko doskonałym designem, ale też najnowszymi technologiami, których nie widać na pierwszy rzut oka. To właśnie ich zastosowanie wpisuje się w ideę smart city i sprawia, że inteligentne urządzenia wchodzą do naszego codziennego życia. 


Współczesna architektura największych polskich miast wyraźnie się rozwija, a rozwiązania wybierane przez architektów mają gwarantować najwyższy komfort obsługi. W wielu nowych, dużych projektach stawia się na produkty koncernu GU – producenta z branży techniki okiennej drzwiowej. Rozwiązania projektowane specjalnie dla poszczególnych projektów i rozwinięta technologia sprawiają, że w polskich biurowcach czy apartamentowcach coraz częściej spotykamy się z produktami GU. 

Brama Poznania, czyli Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego


Brama Poznania to instytucja, która odwołuje się do ponad tysiącletniej historii poznańskiej Wyspy Katedralnej. To doskonały przykład nowatorskiego, nie tylko w skali miasta, ale i kraju, myślenia o muzealnictwie, architekturze, przestrzeni publicznej i życiu lokalnej społeczności. Brama Poznania nie jest tradycyjnym muzeum. To dynamiczna instytucja kultury, która doskonale wpisuje się w historyczną tkankę miasta. Stworzyła ona wokół siebie przestrzeń, która w naturalny sposób przyciąga ludzi, stając się miejscem twórczych działań, spotkań i wypoczynku. Zastosowane w nim samozamykacze GU OTS 430 G i ujednolicone wkładki do zamków BKS serii B 88 zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa.

OVO Wrocław


To pierwsza w Polsce budowla, która kompleksowo odnosi się do blobitektury – charakterystycznego nurtu architektonicznego. Futurystyczne wizje twórców urzeczywistniły się właśnie w tym budynku. To odważna koncepcja, dzięki której Wrocław zyskał zupełnie nowe i inne od wszystkich miejsce.

W budynku znajduje się wiele dużych przeszkleń, w których użyto naszych rozwiązań podnoszono-przesuwnych HS, dzięki którym obsługa nawet bardzo dużych drzwi tarasowych jest bardzo łatwa. Dodatkowo zastosowano progi GU Thermostep 164 zamontowane na specjalnych materiałach montażowych – mówi Jarosław Wodzisławski z firmy GU Polska, producenta z branży techniki okiennej i drzwiowej. 


ZŁOTA 44 w Warszawie


Budynek Złotej 44 zaprojektował światowej sławy architekt Daniel Libeskind. 192 metry i 52 piętra sprawiają, że budynek jest najwyższą wieżą mieszkalną tej klasy w Unii Europejskiej. Luksus i najwyższe standardy – te określenia najlepiej oddają charakter wieżowca. Projektanci budynku musieli zastosować materiały najwyższej jakości również ze względu na nietuzinkowość projektu, m.in. trójszybowych paneli, które pokrywają fasadę. 

W Złotej 44 zastosowano najbardziej innowacyjne materiały. W jednym z najbardziej prestiżowych budynków w kraju użyto również naszych zamków Secury Automatic MR-2 oraz innowacyjnych elektromotorycznych przeciwzamków MTRS – mówi Jarosław Wodzisławski. 


Sala Ziemi Międzynarodowych Targów Poznańskich 


Sala widowiskowo-koncertowa znajduje się w trzykondygnacyjnym obiekcie Poznań Congress Center i mieści blisko 2000 osób. Nowoczesne zaplecze multimedialne pozwala na organizację wydarzeń na światowym poziomie. Poznańska Sala Ziemi została zaliczona do grona najlepszych akustycznie dużych sal koncertowych i operowych w Polsce. Bezpieczeństwo i łatwość obsługi sali przy tak dużej ilości osób zapewniają m.in. zamki paniczne, samozamykacze, ale również siłowniki do napowietrzania TA60. 

Bałtyk Tower w Poznaniu


W miejscu legendarnego poznańskiego kina Bałtyk stanął prawie 150-metrowy wieżowiec klasy A zaprojektowany przez jedną z najlepszych pracowni architektonicznych na świecie – MVRDV. 18 pięter, przestrzeń biurowa, ale również przeznaczona na wydarzenia kulturalne tworzą nowe ważne miejsce dla mieszkańców Poznania. 

Bałtyk Tower to budynek z certyfikatem LEED, który pokazuje, że budynek powstał zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju, która jest nam bardzo bliska – mówi Jarosław Wodzisławski.


Zainteresowany? Poproś o ofertę!Innowacyjne szkolenia GU Polska – technologia na wyciągnięcie ręki

Innowacyjne szkolenia GU Polska – technologia na wyciągnięcie ręki

Nowy model szkolenia, prezentacja najnowszych rozwiązań...

Przesuwne i składane systemy drzwi tarasowych – wady i zalety

Przesuwne i składane systemy drzwi tarasowych – wady i zalety

Przy projektowaniu efektownego przejścia na taras czy...

Nowe władze Związku POiD

Nowe władze Związku POiD

Zgromadzenie miało charakter sprawozdawczo-wyborczy i...

Mistrzowskie Typowanie aluplast 2018. Walcz o mistrzostwo oraz cenne nagrody!

Mistrzowskie Typowanie aluplast 2018. Walcz o mistrzostwo oraz cenne nagrody!

Z myślą o wszystkich kibicach aluplast uruchamia...

Spadek produkcji okien drewnianych w I kwartale 2018 roku

Spadek produkcji okien drewnianych w I kwartale 2018 roku

Od połowy ubiegłego roku słabnie koniunktura w branży...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria