| Wyświetleń:306

Wyzwania na szwedzkim rynku budowlanym

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Dyrektor ds. Sprzedaży Carl Ras Engros Beslag w Szwecji, Kjell Svensson, przedstawia swoją analizę trendów na szwedzkim rynku budowlanym, teraz i w niedalekiej przyszłości.


Ogólnie rzecz biorąc, jeśli chodzi o budownictwo, na rynku szwedzkim obserwuje się tendencję spadkową – szczególnie w obszarach miejskich Szwecji, jak Sztokholm, Malmo, Göteborg, ale także w mniejszych miastach.

Wzrost szwedzkiego rynku budowlanego jest kwestionowany m.in. przez zwiększone wymagania dotyczące spłaty kredytu od Riksbank, czyli największego narodowego banku Norwegii. Jeżeli cena (pożyczka) na dom jest wyższa niż 4- lub 5-krotność rocznego dochodu brutto w gospodarstwie domowym, to od 1 stycznia 2018 wymagane jest odliczenie 3% pożyczki na osobę (dotychczas było to 2%). Ta zmiana przyczyniła się do tego, że obecnie trudno jest sprzedać nowo budowane mieszkania własnościowe, a wielu projektów w ogóle się nie rozpoczyna, ponieważ nie można podpisać wystarczającej liczby umów sprzedaży przed rozpoczęciem budowy.

„Zmęczenie” w planowaniu miejskim


Nadal istnieje skrajna potrzeba tańszych mieszkań, zwłaszcza dla młodych ludzi, ale ceny mieszkań na wynajem i ceny domów są bardzo wysokie. Tutaj szwedzkie państwo powinno zrobić coś najszybciej jak to tylko możliwe. Wydaje się, że będzie to jedna z najważniejszych debat w Szwecji przed wrześniowymi wyborami. Prawdopodobnie nie zabraknie obietnic politycznych, ale najpewniej upłynie kilka lat nim dojdzie do rzeczywistych działań. Prawdopodobnie więc zbliżymy się do następnych wyborów, zanim politycy zaczną spełniać obietnice wyborcze, które obecnie słyszymy, niezależnie od tego, jaki rząd obejmie władzę w Szwecji.

Aby dowiedzieć się więcej na temat szwedzkiego rynku okien i drzwi, skontaktuj się z Carl Ras Engros Beslag, który pomoże Ci w doborze właściwego rozwiązania. Więcej informacji na temat Carl Ras Engros Beslag na www.creb.dk/pl 

#produkcja_stolarki, #badanie_stolarki, #rynek_skandynawski

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


System iCOR nagrodzony

System iCOR nagrodzony

Wyjątkowy system iCOR marki Deceuninck po raz kolejny...

MACO nawiązuje współpracę z firmą PAGEN

MACO nawiązuje współpracę z firmą PAGEN

W ostatnich tygodniach MACO Polska nawiązało...

Aluplast – Budowlana Marka Roku 2020

Aluplast – Budowlana Marka Roku 2020

W kategorii „Profile okienne z PVC” za sukcesy w...

Instalacja artystyczna „Widoki i powidoki” w Türkheim

Instalacja artystyczna „Widoki i powidoki” w Türkheim

Z okazji 100-lecia powstania Grupy Salamander, Salamander...

Nowa rolka ryglująca V w systemie Roto NX: mały element, wielkie możliwości

Nowa rolka ryglująca V w systemie Roto NX: mały element, wielkie możliwości

Roto wprowadza nową, udoskonaloną rolkę ryglującą V...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria