| Wyświetleń:292

Wyzwania na szwedzkim rynku budowlanym

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Dyrektor ds. Sprzedaży Carl Ras Engros Beslag w Szwecji, Kjell Svensson, przedstawia swoją analizę trendów na szwedzkim rynku budowlanym, teraz i w niedalekiej przyszłości.


Ogólnie rzecz biorąc, jeśli chodzi o budownictwo, na rynku szwedzkim obserwuje się tendencję spadkową – szczególnie w obszarach miejskich Szwecji, jak Sztokholm, Malmo, Göteborg, ale także w mniejszych miastach.

Wzrost szwedzkiego rynku budowlanego jest kwestionowany m.in. przez zwiększone wymagania dotyczące spłaty kredytu od Riksbank, czyli największego narodowego banku Norwegii. Jeżeli cena (pożyczka) na dom jest wyższa niż 4- lub 5-krotność rocznego dochodu brutto w gospodarstwie domowym, to od 1 stycznia 2018 wymagane jest odliczenie 3% pożyczki na osobę (dotychczas było to 2%). Ta zmiana przyczyniła się do tego, że obecnie trudno jest sprzedać nowo budowane mieszkania własnościowe, a wielu projektów w ogóle się nie rozpoczyna, ponieważ nie można podpisać wystarczającej liczby umów sprzedaży przed rozpoczęciem budowy.

„Zmęczenie” w planowaniu miejskim


Nadal istnieje skrajna potrzeba tańszych mieszkań, zwłaszcza dla młodych ludzi, ale ceny mieszkań na wynajem i ceny domów są bardzo wysokie. Tutaj szwedzkie państwo powinno zrobić coś najszybciej jak to tylko możliwe. Wydaje się, że będzie to jedna z najważniejszych debat w Szwecji przed wrześniowymi wyborami. Prawdopodobnie nie zabraknie obietnic politycznych, ale najpewniej upłynie kilka lat nim dojdzie do rzeczywistych działań. Prawdopodobnie więc zbliżymy się do następnych wyborów, zanim politycy zaczną spełniać obietnice wyborcze, które obecnie słyszymy, niezależnie od tego, jaki rząd obejmie władzę w Szwecji.

Aby dowiedzieć się więcej na temat szwedzkiego rynku okien i drzwi, skontaktuj się z Carl Ras Engros Beslag, który pomoże Ci w doborze właściwego rozwiązania. Więcej informacji na temat Carl Ras Engros Beslag na www.creb.dk/pl 

#produkcja_stolarki, #badanie_stolarki, #rynek_skandynawski

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


eluCloud – inteligentne zarządzanie produkcją online

eluCloud – inteligentne zarządzanie produkcją online

eluCloud to kompleksowe rozwiązanie idealnie wpisujące...

Warszawski Nobu Hotel z systemami Aluprof

Warszawski Nobu Hotel z systemami Aluprof

Dobiega końca rozbudowa hotelu Rialto, który już na...

Nowe zawiasy wpuszczane Koblenz z regulacją 3D

Nowe zawiasy wpuszczane Koblenz z regulacją 3D

Marka Koblenz, której przedstawicielem na terenie Polski...

ALUPLAST partnerem Monteriady 2020 podczas targów Budma 2020

ALUPLAST partnerem Monteriady 2020 podczas targów Budma 2020

ALUPLAST zaprasza na wydarzenie specjalne: MONTERIADA...

BUDMA – miejsce (nie tylko) dla architektów

BUDMA – miejsce (nie tylko) dla architektów

Nie bez powodu BUDMA to targi budownictwa i architektury...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria