Czytnik linii papilarnych gwarancją bezpieczeństwa drzwi?

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Czytnik linii papilarnych BioKey

fot. Idencom Polska

Czytnik linii papilarnych BioKey


Ze względu na potrzebę bezpieczeństwa człowieka i ciągle rosnącą potrzebę zabezpieczenia całych obiektów, kontrola dostępu staje się coraz ważniejsza. Jednocześnie istotną role odgrywa trend otwierania drzwi nowoczesnymi rozwiązaniami. Klasyczne zamykanie drzwi na klucz nierzadko nie spełnia aktualnych oczekiwań odnośnie bezpieczeństwa, a otwieranie drzwi kluczem bywa też już po prostu niemodne.

Systemy kontroli dostępu – w zależności od potrzeb – pozwalają na skompletowanie zabezpieczenia do pojedynczych drzwi lub całego budynku, od zabezpieczenia podstawowego do bardzo zaawansowanego. Niekiedy dostosowanie istniejącego już w drzwiach zamka do wymagań nowych technologii bywa kosztowne i czasochłonne, a także spotyka się z wątpliwościami użytkowników. 

Rozwiązania BioKey to nie tylko najnowsze światowe trendy kontroli dostępu, ale również szybki montaż i prosta implementacja w procesie produkcji lub w już używanych drzwiach. BioKey czytnik linii papilarnych to nowoczesna technologia biometryczna Made in Germany. Dane biometryczne stanowią w tym przypadku linie papilarne palca, a ponieważ są one niepowtarzalne, stanowią najbezpieczniejsze rozwiązanie – tłumaczą przedstawiciele Idencom Polska.

» BioKey używa termicznej technologii skanowania palca

Jak zapewnia Idencom, połączenie metody termicznej z czujnikiem skanującym ma wiele zalet. Najważniejsza z nich to wysoka odporność na oszustwo z użyciem odcisków skopiowanych. BioKey oferuje czytniki biometryczne do fizycznej kontroli dostępu oraz czytniki przeznaczone do integracji. W produkcji drzwi czytniki BioKey stanowią innowacyjne rozwiązanie ze względu na łatwość implementacji podczas produkcji.

Analitycy z DB Research w raporcie Homo Biometricus przewidują, że w niedługim terminie biometria zastąpi nie tylko klucze, ale też karty i kody PIN. Naukowcy twierdzą, że będzie to naturalny proces, a masowe wprowadzenie biometrii może nastąpić bardzo szybko. Od strony technicznej, skanery linii papilarnych można zminiaturyzować i dostosować do każdego urządzenia na klucz, kartę czy kod. Od strony finansowej implementacja tej formy identyfikacji nie wymaga dużych nakładów. Nie ma też barier prawnych. Nadrzędne prawo Unii Europejskiej jest uregulowane i Dyrektywa unijna zezwala na pozyskiwanie danych biometrycznych pracowników.

#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Dom z panoramiczną fasadą

Dom z panoramiczną fasadą

Parterowy dom w hiszpańskim regionie Costa Blanca zwraca...

Nowy mostek izolacyjny do izolacji termicznej metalowych drzwi

Nowy mostek izolacyjny do izolacji termicznej metalowych drzwi

Nieprzesuwny profil izolacyjny insulbar, zgłoszony przez...

Bezpłatne wejściówki na targi GLASS w Poznaniu

Bezpłatne wejściówki na targi GLASS w Poznaniu

Na Glass będzie można wziąć udział w widowiskowych...

GEZE ze wsparciem projektowania w standardzie BIM

GEZE ze wsparciem projektowania w standardzie BIM

GEZE od dawna wspiera projektantów w procesie...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria