| Wyświetleń:505

Kiedy rodziców nie ma w domu…

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Polskie prawo nie określa jednoznacznie, od którego roku życia rodzic może zostawić dziecko w domu bez opieki.

fot. G-U POLSKA

Polskie prawo nie określa jednoznacznie, od którego roku życia rodzic może zostawić dziecko w domu bez opieki.


Maluchy nie zdają sobie sprawy z zagrożeń, a niektóre domowe zakamarki i urządzenia są bardzo kuszące.

fot. G-U POLSKA

Maluchy nie zdają sobie sprawy z zagrożeń, a niektóre domowe zakamarki i urządzenia są bardzo kuszące.

Temat eksportu do Wielkiej Brytanii Brexit i wpływ na eksport/eksporterów  Dzięki systemom pozwalającym na otwieranie drzwi wejściowych za pomocą czytnika linii papilarnych nie musimy obawiać się, że dziecko zgubi klucz lub zostanie okradzione.

fot. G-U POLSKA

Temat eksportu do Wielkiej Brytanii Brexit i wpływ na eksport/eksporterów Dzięki systemom pozwalającym na otwieranie drzwi wejściowych za pomocą czytnika linii papilarnych nie musimy obawiać się, że dziecko zgubi klucz lub zostanie okradzione.

Okres wakacyjny to kłopotliwy czas dla rodziców, którzy nie mają możliwości zorganizowania opieki dla swoich pociech. Zdarza się, że dziecko musi zostać samo nawet na kilka godzin. Jak zapewnić maluchowi komfort i bezpieczeństwo, kiedy rodziców nie ma w domu? Istnieje wiele technologicznych rozwiązań, które mogą w tym pomóc. 

Polskie prawo nie określa jednoznacznie, od którego roku życia rodzic może zostawić dziecko w domu bez opieki. Kodeks wykroczeń mówi jedynie o tym, że karalne jest narażenie małoletniego do lat 7 na niebezpieczeństwo. Również eksperci nie mówią jednoznacznie, kiedy możemy swobodnie zostawić dziecko samo. Zalecają jednak, żeby nie pozostawiać bez opieki dzieci poniżej 10 roku życia. Zanim rodzic zdecyduje się na ten duży krok, powinien z dzieckiem porozmawiać, wytłumaczyć jak długo zostanie samo i z kim ma się kontaktować w razie niebezpieczeństwa. Warto wcześniej przećwiczyć krótkie wyjścia i sprawdzić reakcje dziecka. Kiedy będziemy już pewni, że nasza pociecha poradzi sobie sama przez dłuższy czas, zwróćmy uwagę na jej bezpieczeństwo w domu.

» Bezpieczny dom to podstawa

Dom to dla dziecka przede wszystkim miejsce zabawy. Maluchy nie zdają sobie sprawy z zagrożeń, a niektóre domowe zakamarki i urządzenia są bardzo kuszące. Na rynku pojawia się coraz więcej rozwiązań, które zabezpieczają dzieciaki przed skutkami ryzykownej zabawy. Istnieją np. specjalne zaślepki do gniazdek elektrycznych. Można zaopatrzyć się też w blokady do piekarnika oraz szafek i szuflad z niebezpiecznymi przedmiotami (nożami, szkłem, środkami czystości itp.). Dobrze jest zwrócić również uwagę na okna i drzwi. 

Warto pomyśleć o zastosowaniu blokad rozwarcia w oknach. Dzięki nim dziecko będzie mogło uchylić okno, ale nie będzie miało możliwości w pełni go otworzyć. Podobnie działają ograniczniki zamknięcia. Okno zostanie otwarte, a dziecko nie będzie narażone na nagłe zamknięcie się skrzydła – mówi Tomasz Bartol z firmy G-U Polska, dostawcy z branży techniki okiennej i drzwiowej.

» Nie otwieraj nikomu!

To zdanie słyszał zapewne każdy z nas. Epoka dzieci z kluczami na szyi już się skończyła, a nowoczesne technologie pozwalają na kontrolę na odległość. Co ciekawe, istnieją rozwiązania, dzięki którym dziecko nie będzie musiało używać klucza, żeby otworzyć drzwi – W nowoczesnych domach drzwiami i oknami można sterować zdalnie, najczęściej za pomocą telefonu. Dzięki specjalnym systemom mamy możliwość otwarcia drzwi z dowolnego miejsca na świecie, w którym jest dostęp do Internetu. Na bieżąco możemy też sprawdzać czy drzwi nie są przypadkiem otwarte – tłumaczy Tomasz Bartol z G-U Polska. 

Takie inteligentne rozwiązania mogą okazać się zbawienne, gdy zostawiamy dziecko same. Warto pomyśleć również o specjalnych systemach pozwalających na otwieranie drzwi wejściowych za pomocą czytnika linii papilarnych. Dzięki temu nie musimy obawiać się, że dziecko zgubi klucz lub zostanie okradzione. Nowoczesne technologie mogą okazać się więc bardzo funkcjonalne, a rodzicom zapewnić większy spokój w czasie, kiedy dziecko jest w domu samo.

» Bezpieczne dziecko, spokojny rodzic

Decyzje dotyczące samodzielności dziecka są niezwykle trudne dla każdego rodzica. Aby milowe kroki w rodzicielstwie były łatwiejsze, warto zwrócić uwagę na rozwiązania, które proponuje rynek. Czasami niepozorne rzeczy potrafią bardzo ułatwić życie. Technologiczne nowości sprawiają, że możemy czuć się bezpieczniej, nie należy jednak zapominać, że to rozsądek, którego uczy się dziecko każdego dnia, jest podstawą.  

#bezpieczenstwo, #zabezpieczenia, #okna, #drzwi, #inteligentne_drzwi

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


Genesis OUT – nowość w ofercie systemów Aliplast

Genesis OUT – nowość w ofercie systemów Aliplast

Nowy system od Aliplast przeznaczony jest do...

Związek Polskie Okna i Drzwi wznawia cykl szkoleń stacjonarnych

Związek Polskie Okna i Drzwi wznawia cykl szkoleń stacjonarnych

Związek Polskie Okna i Drzwi wraca, po dłuższej...

ALUPROF z kolejnymi tytułami Budowlanej Marki Roku

ALUPROF z kolejnymi tytułami Budowlanej Marki Roku

To kolejny rok, kiedy producent stolarki aluminiowej z...

GEALAN-LINEAR® – stworzony, by być najlepszym systemem w swojej klasie

GEALAN-LINEAR® – stworzony, by być najlepszym systemem w swojej klasie

Projektanci systemu GEALAN-LINEAR® postawili sobie...

HS LiftUnit i GU-Thermostep standardem w ofercie KRISPOL

HS LiftUnit i GU-Thermostep standardem w ofercie KRISPOL

KRISPOL, znany producent na rynku stolarki otworowej,...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria