6 zalet, za które pokochamy inteligentny dom

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

IoT (Internet rzeczy)

fot. G-U POLSKA

IoT (Internet rzeczy)


Zobacz również:

oknoad

Black Week w firmie VIDOK!

Dobry Montaż

Ekspert Stolarki

Energooszczędne okna trzyszybowe

Energooszczędne okna VELUX


Smart Home

fot. G-U POLSKA

Smart Home

Biometryczna kontrola dostępu – czytnik linii papilarnych

fot. G-U POLSKA

Biometryczna kontrola dostępu – czytnik linii papilarnych

Najnowocześniejsze rozwiązania sprawiają, że tak ważne dla każdego miejsce, jakim jest dom, staje się naprawdę funkcjonalne. Dzięki technikom stosowanym w postępowym budownictwie do mieszkania aż chce się wracać, a życie w nim jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Domy przyszłości to miejsca ekologiczne i bezpieczne. 


Oto 6 największych plusów inteligentnego domu według Szymona Krauze, Marketing Managera z GU Polska, producenta innowacyjnych rozwiązań systemowych dla okien i drzwi.  


Bezpieczeństwo


Rewolucyjne pomysły stosowane w inteligentnych domach pozwalają zwiększyć ochronę i komfort mieszkańców. Tradycyjne drzwi otwierane tylko za pomocą klucza odchodzą w niepamięć. Popularne stały się narzędzia biometrycznej kontroli dostępu, takie jak czytnik linii papilarnych, klawiatura kodowa, RFID czy Bluetooth. Okna i drzwi tarasowe ulegają procesowi automatyzacji. Dzieje się to za sprawą napędów i siłowników, które posiadają możliwość połączenia z centralą zarządzającą, dzięki czemu możliwe jest sterowanie za pomocą tabletu, telefonu czy komputera z dowolnego miejsca na ziemi pod warunkiem posiadania dostępu do Internetu.

Zmniejszenie wydatków


Budowa domu opartego na innowacyjnych rozwiązaniach jest droższa od tradycyjnego budynku, ale bardzo szybko zaczyna się zwracać. Oszczędności na poziomie kilkudziesięciu procent przynosi system sterowania ogrzewaniem. Rachunki za prąd pozwala zmniejszyć także inne innowacyjne rozwiązanie – automatyczne sterowanie oświetleniem.

Wygoda i komfort życia


Współczesne technologie sprawiają, że nasze życie staje się łatwiejsze na każdym kroku. Możliwość otwierania okien czy drzwi za pomocą aplikacji w telefonie to wygoda, ale też poprawa jakości życia. Inteligentny dom pozbawiony barier architektonicznych jest ogromnym ułatwieniem dla osób niepełnosprawnych, dzieci i seniorów. Dzięki inteligentnym i zautomatyzowanym rozwiązaniom, np. otwieranie dużych i ciężkich drzwi tarasowych przestaje być barierą. Są też oczywiście technologie, które po prostu pomagają na co dzień, jak okno wyposażone w siłownik wraz z czujką pogodową na dachu lub elewacji połączone z centralą zarządzającą. W razie deszczu lub silnego wiatru zamknie się samo.

Dom dostosowany do potrzeb użytkowników


Nowoczesne budynki programowane są z myślą o mieszkańcach, dlatego dopasowują się do ich indywidualnych potrzeb. Potencjał jest coraz większy: sterowanie natężeniem światła czy temperaturą w poszczególnych pomieszczeniach, możliwość otwierania drzwi telefonem czy zdalne wyprowadzanie psa do ogrodu. Każdy może ustalić w inteligentnym domu najlepszy dla niego scenariusz. Temperatura podwyższy się zaraz po przebudzeniu, rolety odsuną o ustalonej porze, automatyczne otwieranie okien pozwoli przewietrzyć dom, kiedy przebywamy w pracy.

Bliskość natury


Duże panoramiczne przeszklenia stosowane w nowoczesnym budownictwie pozwalają zaprosić przyrodę do domu oraz zapewniają maksymalną ilość naturalnego światła. Zaawansowane technologie, takie jak automatyczne drzwi tarasowe z wbudowanym napędem, zadziałają nawet w przypadku braku prądu, ponieważ mogą być zasilane za pomocą specjalnie zaprojektowanych wbudowanych akumulatorów – HS ePOWER. 

Internet rzeczy dla domu


Przedmioty, które mamy w domach, dzięki podłączeniu do internetowej sieci, przesyłają między sobą dane skutecznie zwiększając naszą ochronę. Jednym z obszarów, w których tak zwany Internet rzeczy rozwija się szczególnie intensywnie, jest właśnie inteligentne budownictwo. Zintegrowane systemy zarządzania znajdującymi się wewnątrz instalacjami zaprzęgają najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne w służbie naszego bezpieczeństwa, wprowadzają do wnętrz postępowe techniki i znoszą architektoniczne bariery. Dla zainteresowanych nowymi rozwiązaniami to najlepsze pole do obserwacji i możliwość bycia na bieżąco z aktualnymi trendami.

#kontrola_dostepu, #okucia_drzwiowe, #drzwi_tarasowe, #drzwi_przesuwne, #HS_ePOWER, #smart_home, #inteligentny_dom

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


Jaka będzie architektura przyszłości?

Jaka będzie architektura przyszłości?

Maksymalny dostęp do światła i natury, inteligentne...

Współpraca REHAU z uznanym deweloperem ATANER

Współpraca REHAU z uznanym deweloperem ATANER

W budynku znajdzie się 231 mieszkań o powierzchniach od...

Elektroniczny system blueCompact w Królestwie Szkła

Elektroniczny system blueCompact w Królestwie Szkła

CDA było pierwszym przedsiębiorstwem w Polsce, które...

Multipoint 30 – nowe zamknięcie wielopunktowe STAC do okien przesuwnych

Multipoint 30 – nowe zamknięcie wielopunktowe STAC do okien przesuwnych

Wymiary profili poważnie się zwiększyły na...

Cały świat na BUDMIE

Cały świat na BUDMIE

Targi BUDMA dopiero za dwa miesiące, a organizatorzy...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria