| Wyświetleń:320

Okucia budowlane w minimalistycznej odsłonie

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Okucia budowlane w minimalistycznej odsłonie

fot. HÄFELE

Okucia budowlane w minimalistycznej odsłonie


Utrzymujący się od paru lat trend wciąż wyznacza kierunek projektowania przedmiotów codziennego użytku. Minimalizm to nie tylko połączone ze sobą czerń i biel czy surowy wystrój. Stał się on filozofią życia, która na pierwszym miejscu stawia powściągliwość i prostotę, a także otwarte przestrzenie. Łatwo to osiągnąć, jeżeli jeszcze przed zaplanowaniem wystroju mieszkania określi się charakter, jaki ma mieć. 


W takich wnętrzach stawia się na wysoką jakość produktów oraz znaczne ograniczenie ich ilości. Wszystkie przedmioty znajdujące się w domu powinny mieć swoje zastosowanie i miejsce, dzięki czemu z łatwością utrzyma się w nim porządek. To, co najbardziej urzeka w minimalistycznych pomieszczeniach, to ich lekkość, ascetyczny wręcz styl, który uwypukla kunszt wykonania wielu przedmiotów. Mogą to być meble salonowe jak i niestandardowe okucia, mające taki sam wpływ na klimat miejsca.

Perfekcyjna kompozycja 


Odpowiedzią na potrzeby klientów pragnących mieszkać zgodnie z nurtem minimalizmu jest mnogość wersji kolorystycznych produktów. Dotychczas okucia występowały w kolorze stali nierdzewnej, ponieważ służyły one do pełnienia tylko jednej funkcji, np. otwierania i zamykania. Obecnie spójny do całego wystroju mieszkania wygląd, również stał się ich funkcją. Dbałość o detale jest synonimem minimalizmu. 

Szeroką ofertę kolorystyczną posiadają nowoczesne klamki bez rozety z kolekcji NUDA. Królewski złoty, czarny mat czy chłodna biel w połączeniu z nietypowymi kształtami nadają im efektowny wygląd. 3 rodzaje klamek: szlachetna Atlanta, łagodny Pure oraz finezyjny Wind występują w 4 różnych wersjach kolorystycznych. Do każdego modelu dobrane są kolory najlepiej podkreślające ich charakter. Klamki NUDA zawierają innowacyjny system montowania, który został opatentowany. Mogą one być zamontowane w każdych drzwiach za pomocą standardowych narzędzi.

Przez drzwi do przestrzeni 


Jeżeli jednak brak rozety to wciąż za dużo, istnieje inne rozwiązanie, jak zamek B-NO HA Mini. Jego nazwę można rozwinąć do „no handle”, co oznacza – bez klamki. Stają się one niewidoczne, ponieważ w miejscu klamki znajduje się płytka otwierająca. Rezultatem zastosowania tej płytki jest całkowite zlicowanie drzwi ze ścianą. Efekt stanie się jeszcze bardziej spektakularny, kiedy drzwi zostaną pokryte tapetą lub intensywnym kolorem. Po naciśnięciu w odpowiednim miejscu otworzy się sekretne przejście. Mechanizm jest taki, jak w przypadku każdych drzwi magnetycznych – język pozostaje niezauważalny, gdy drzwi są otwarte. Całkowicie gładkie skrzydło będzie intrygującym elementem pomieszczenia. 

Alternatywą dla tradycyjnych drzwi są te z systemem przesuwnym. Pozwala to zachować przestrzeń, tak ważną w minimalistycznych wnętrzach. Design 80-M to hybrydowy system, który będzie idealny dla prawdziwych estetów oraz wymagających projektantów. W trakcie pełnego otwarcia drzwi szyna jezdna pozostaje ukryta. Takie drzwi są na tyle atrakcyjne, że nawet samodzielnie mogą wprowadzić we wnętrzu znaczną metamorfozę.  

Trzeba pamiętać, że minimalizm to nie tylko aspekty wizualne, lecz także takie, dzięki którym codzienne życie staje się wygodniejsze. To proste rozwiązania, generujące duże zmiany. Jednym z nich są drzwi wahadłowe na zawiasie hydraulicznym typu pivot. Otwieranie drzwi bez użycia klamki to dobra metoda dla poruszających się na wózku, a także dla tych z zajętymi rękami. Możliwość wyregulowania prędkości domyku to kolejne udogodnienie. Dodatkowo, drzwi wahadłowe szybko zmienią estetykę miejsca na bardziej wyrazistą.

Przemyślane detale tworzą spójną całość, a solidne produkty – trwałe mieszkanie. Okucia budowlane pełnią niezwykle ważną funkcję integrowania wnętrza. Wymienione wyżej produkty dają możliwość, żeby także one oddawały jego styl. Ich różnorodność kolorystyczna oraz idące z duchem czasu technologie to najlepsze świadectwo na to, że minimalistyczny oznacza funkcjonalny. 

#okucia_drzwiowe, #klamki_drzwiowe, #drzwi_wewnetrzne, #drzwi_przesuwne

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

HÄFELE POLSKA Sp. z o.o.

55-095 MIRKÓW
WROCŁAWSKA 4D, DŁUGOŁĘKA
tel.: +48 71 74 72 300
Fax: +48 71/315 32 62 lub 64
e-mail: info@hafele.pl
https://www.hafele.plZautomatyzowany system wydawania towaru w PONZIO

Zautomatyzowany system wydawania towaru w PONZIO

Zwiększone możliwości magazynowania profili oraz...

ALUPROF z drugim wydaniem albumu trendów AluBOOK

ALUPROF z drugim wydaniem albumu trendów AluBOOK

Wychodząc naprzeciw nowym wyzwaniom, jakie przyniosła...

AXOR ALU – okucia skrojone na miarę systemów aluminiowych

AXOR ALU – okucia skrojone na miarę systemów aluminiowych

Okucia do profili aluminiowych AXOR ALU łączą...

Zarysowania powierzchni lakierowanych w czasie prefabrykacji? Yawal znalazł na to sposób

Zarysowania powierzchni lakierowanych w czasie prefabrykacji? Yawal znalazł na to sposób

Nawet najbardziej ostrożne obchodzenie się z profilami...

Rusza oryginalna kampania marketingowa SIEGENIA

Rusza oryginalna kampania marketingowa SIEGENIA

W pięciu zabawnych filmikach firma SIEGENIA prezentuje...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria