Ochrona palców – praktyczne rozwiązania Athmer

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

O tym, jak ważne jest stosowanie rozwiązań z zakresu ochrony palców, nie trzeba chyba nikogo przekonywać, jednak w razie jakichkolwiek wątpliwości wystarczy zapoznać się ze statystykami dotyczącymi wypadków w szkołach oraz innych placówkach oświatowych. 


Każdego roku w Polsce tysiące dzieci odnosi obrażenia dłoni i palców w wyniku nieostrożnego obchodzenia się z drzwiami. Niektóre z urazów są na tyle poważne, że ich skutki będą odczuwalne przez resztę życia. Dlatego niezwykle istotne jest zamontowanie rolety ochronnej lub profilu osłonowego na drzwiach znajdujących się w budynkach oraz pomieszczeniach, w którym przebywają dzieci. W ofercie NOVET dostępne są rozwiązania ochrony palców marki Athmer, które sprawdziły się w tysiącach szkół na terenie całych Niemiec.  

Do wyboru są rolety ochronne dedykowane do montażu zarówno w drzwiach zewnętrznych (NR-32 UniSafe w-proof / NR-26 w-proof), jak i w drzwiach wewnętrznych (NR-32 UniSafe / NR-30 / NR-38 / NR-25 / NA-7). Modele NR-32 UniSafe oraz NR-30 są również dostępne w wersjach odpowiednich do zastosowania na drzwiach szklanych oraz automatycznych zgodnych z normą EN 16005. Dodatkowo na drzwiach automatycznych można zastosować także rolety NR-25 oraz NR-26-w-proof. 
W zależności od rodzaju rolety, jej powierzchnia może posiadać wykończenie: srebrne anodyzowane (C-0), białe RAL 9016, szare antracytowe RAL 7016 lub wykończenie w kolorze specjalnym z palety RAL / EURAS. Standardowa długość większości modeli rolet do drzwi sterowanych ręcznie wynosi 1925 mm, a rolet do drzwi automatycznych 2000/2015 mm. 

Ponadto dostępne są trzyczęściowe i dwucześciowe profile osłonowe, montowane po stronie zawiasowej z klipsami lub bez. Do wyboru są zarówno profile dedykowane do zastosowania na drzwiach bezprzylgowych (BU-16 / BU-20 / BU-22 / BU-16K / BU-18K / BU-20K / BU-22K), jak i na drzwiach przylgowych (BO-13 / BO-20 / BO-22 / BO-23 / BD+-18 / BD+-20 / BD+-23). W ofercie znalazły się również rozwiązania dedykowane do montażu na krawędzi zamykającej: Swing Guard oraz HS-25, a także ogranicznik otwarcia drzwi PORTI w wersjach do drzwi drewnianych o wadze do 30/65 kg oraz do drzwi szklanych.  

#akcesoria_drzwiowe, #profile_oslonowe

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

NOVET Sp. J. Kaczmarek i Wspólnicy

95-030 Rzgów, Gospodarz
ul. Cegielniana 15
tel.: +48 42 214 29 33
Fax: +48 42 214 29 35
e-mail: bok@novet.eu
http://www.novet.eu/Puchar Świata w parakolarstwie: Polak w pierwszej dziesiątce!

Puchar Świata w parakolarstwie: Polak w pierwszej dziesiątce!

Start w zawodach w belgijskiej miejscowości Ostende...

Odlotowy Dzień Dziecka z Effectorem

Odlotowy Dzień Dziecka z Effectorem

Na Odlotowy Dzień Dziecka zostali zaproszeni podopieczni...

Nowość – automatyka okienna z BDT-Advanced

Nowość – automatyka okienna z BDT-Advanced

Nowy napęd BDT-Advanced firmy D+H Polska pozwala...

Otwieraj drzwi i okna za pomocą inteligentnego głośnika Google

Otwieraj drzwi i okna za pomocą inteligentnego głośnika Google

Nowoczesne technologie konsolidują się, by ułatwić...

Innowacyjne systemy SO EASY chronione europejskim patentem

Innowacyjne systemy SO EASY chronione europejskim patentem

SO EASY SYSTEM uzyskał potwierdzenie ochrony...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria