5 elementów, które sprawią, że drzwi tarasowe będą bardziej komfortowe

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Drzwi tarasowe typu HS wyposażone w ukryty napęd HS ePOWER

fot. G-U POLSKA

Drzwi tarasowe typu HS wyposażone w ukryty napęd HS ePOWER


Drzwi tarasowe typu HS wyposażone w ukryty napęd HS Master

fot. G-U POLSKA

Drzwi tarasowe typu HS wyposażone w ukryty napęd HS Master

Płaski próg GU Polska

fot. G-U POLSKA

Płaski próg GU Polska

Nowoczesne technologie pozwalają zaprosić naturę do wnętrz w bezpieczny i wygodny dla domowników sposób. Wyposażone w innowacyjne rozwiązania drzwi tarasowe potrafią zmaksymalizować przestrzeń użytkową dla całej rodziny, łącząc obszar mieszkalny i ogród, jednocześnie zapewniając ochronę jeszcze skuteczniej niż dotychczas.


Inteligentny dom coraz lepiej i bardziej precyzyjnie odpowiada na potrzeby jego mieszkańców. Rozwiązania, które tak niedawno wydawały się wizją przyszłości, teraz stają się powoli standardami nowoczesnego życia.


HS LiftUnit – redukcja siły podnoszenia skrzydła o 50%


W otwieranie drzwi tarasowych nie trzeba wcale wkładać dużo siły. Bez większego wysiłku mogą to robić nawet dzieci czy osoby starsze, pod warunkiem, że drzwi podnoszono-przesuwne doposaży się w mechanizm, który redukuje siłę potrzebną do podnoszenia skrzydła, taki jak HS LiftUnit od GU Polska.

Mechanizm jest niewidoczny, nie zaburza więc estetyki i wyglądu drzwi, nie wymaga też żadnych zmian od użytkownika. Drzwi tarasowe z systemem HS LiftUnit otwiera się w taki sam sposób jak wcześniej, ale nie trzeba wkładać w to dużej siły – wyjaśnia Piotr Kosmowski z GU Polska.


Automatyzacja drzwi tarasowych


Wyjście poza standard się opłaca. Innowacyjne napędy automatyczne, takie jak HS-Master czy HS ePOWER, dają możliwość zdalnego operowania drzwiami i to na różne sposoby: poprzez smartfon, czytnik linii papilarnych, klawiaturę kodową, nadajnik radiowy albo przycisk ścienny. Są wyposażone w funkcję inteligentnego wykrywania przeszkód, dzięki czemu w razie potrzeby automatycznie cofają skrzydło o 10 cm, w zależności od kierunku ruchu. HS ePOWER jest całkowicie niewidoczny dla użytkownika. Zasilają go ukryte w ramie skrzydła akumulatory. HS-Master jest napędem nawierzchniowym. Wyposażony jest w wyłącznik przeciążeniowy, który automatycznie zatrzymuje drzwi przy wykryciu oporu większego niż 150 N. 

Chcesz zamknąć drzwi tarasowe w domu, siedząc w pracy, bo rozpętała się burza? Potrzebujesz wypuścić psa do ogrodu? Żaden problem. Dzięki połączeniu z centralą zarządzania inteligentnym domem można sterować drzwiami i oknami z każdego miejsca na Ziemi przez połączony z internetem telefon komórkowy. W dowolnej chwili da się również sprawdzić przez aplikację, czy drzwi są otwarte, czy też zamknięte.

Zamykaj drzwi bezszelestnie – Silent Close 


Dom ma spełniać funkcję harmonijnego azylu pozwalającego na relaks bez niepotrzebnych dźwięków. W przypadku drzwi tarasowych nieprzyjemne odgłosy eliminuje amortyzator, który wyhamowuje pchnięte z dużą mocą skrzydło i porusza je w kierunku pozycji końcowej, by zamknęło się delikatnie, a nie odbiło z hukiem od ościeżnicy. Charakteryzuje się on też inną bardzo przydatną funkcją: zapobiega uszkodzeniom spowodowanym zbyt szybkim zamykaniem skrzydła. Rozwiązanie oferowane przez GU Polska – SilentClose – zapewnia też pełną estetykę. Jest ukryte, więc nie burzy wyglądu drzwi. Nie wpływa też na sposób ich użytkowania.

Niski próg zlicowany z poziomem podłogi


W każdym rodzaju drzwi wejściowych oraz w drzwiach tarasowych podnoszono-przesuwnych swoje zastosowanie znajdują progi zlicowane z podłogą, czyli całkowicie płaskie.  Przy zastosowaniu takiego rozwiązania wyjechanie wózkiem do ogrodu nie sprawia żadnego problemu. Znacznie ułatwia to codzienne funkcjonowanie młodym rodzicom, ale też osobom mającym problemy z poruszaniem się.

Technologie są od tego, żeby służyć Twoim potrzebom. Wykorzystując je w drzwiach tarasowych sprawiasz, że natura staje się częścią Twojego życia, na Twoich własnych warunkach. 

#kontrola_dostepu, #okucia_drzwiowe, #drzwi_tarasowe, #drzwi_przesuwne, #HS_ePOWER, #smart_home, #inteligentny_dom

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


Jaka będzie architektura przyszłości?

Jaka będzie architektura przyszłości?

Maksymalny dostęp do światła i natury, inteligentne...

Współpraca REHAU z uznanym deweloperem ATANER

Współpraca REHAU z uznanym deweloperem ATANER

W budynku znajdzie się 231 mieszkań o powierzchniach od...

Elektroniczny system blueCompact w Królestwie Szkła

Elektroniczny system blueCompact w Królestwie Szkła

CDA było pierwszym przedsiębiorstwem w Polsce, które...

Multipoint 30 – nowe zamknięcie wielopunktowe STAC do okien przesuwnych

Multipoint 30 – nowe zamknięcie wielopunktowe STAC do okien przesuwnych

Wymiary profili poważnie się zwiększyły na...

Cały świat na BUDMIE

Cały świat na BUDMIE

Targi BUDMA dopiero za dwa miesiące, a organizatorzy...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria