5 elementów, które sprawią, że drzwi tarasowe będą bardziej komfortowe

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Drzwi tarasowe typu HS wyposażone w ukryty napęd HS ePOWER

fot. G-U POLSKA

Drzwi tarasowe typu HS wyposażone w ukryty napęd HS ePOWER


Drzwi tarasowe typu HS wyposażone w ukryty napęd HS Master

fot. G-U POLSKA

Drzwi tarasowe typu HS wyposażone w ukryty napęd HS Master

Płaski próg GU Polska

fot. G-U POLSKA

Płaski próg GU Polska

Nowoczesne technologie pozwalają zaprosić naturę do wnętrz w bezpieczny i wygodny dla domowników sposób. Wyposażone w innowacyjne rozwiązania drzwi tarasowe potrafią zmaksymalizować przestrzeń użytkową dla całej rodziny, łącząc obszar mieszkalny i ogród, jednocześnie zapewniając ochronę jeszcze skuteczniej niż dotychczas.


Inteligentny dom coraz lepiej i bardziej precyzyjnie odpowiada na potrzeby jego mieszkańców. Rozwiązania, które tak niedawno wydawały się wizją przyszłości, teraz stają się powoli standardami nowoczesnego życia.


HS LiftUnit – redukcja siły podnoszenia skrzydła o 50%


W otwieranie drzwi tarasowych nie trzeba wcale wkładać dużo siły. Bez większego wysiłku mogą to robić nawet dzieci czy osoby starsze, pod warunkiem, że drzwi podnoszono-przesuwne doposaży się w mechanizm, który redukuje siłę potrzebną do podnoszenia skrzydła, taki jak HS LiftUnit od GU Polska.

Mechanizm jest niewidoczny, nie zaburza więc estetyki i wyglądu drzwi, nie wymaga też żadnych zmian od użytkownika. Drzwi tarasowe z systemem HS LiftUnit otwiera się w taki sam sposób jak wcześniej, ale nie trzeba wkładać w to dużej siły – wyjaśnia Piotr Kosmowski z GU Polska.


Automatyzacja drzwi tarasowych


Wyjście poza standard się opłaca. Innowacyjne napędy automatyczne, takie jak HS-Master czy HS ePOWER, dają możliwość zdalnego operowania drzwiami i to na różne sposoby: poprzez smartfon, czytnik linii papilarnych, klawiaturę kodową, nadajnik radiowy albo przycisk ścienny. Są wyposażone w funkcję inteligentnego wykrywania przeszkód, dzięki czemu w razie potrzeby automatycznie cofają skrzydło o 10 cm, w zależności od kierunku ruchu. HS ePOWER jest całkowicie niewidoczny dla użytkownika. Zasilają go ukryte w ramie skrzydła akumulatory. HS-Master jest napędem nawierzchniowym. Wyposażony jest w wyłącznik przeciążeniowy, który automatycznie zatrzymuje drzwi przy wykryciu oporu większego niż 150 N. 

Chcesz zamknąć drzwi tarasowe w domu, siedząc w pracy, bo rozpętała się burza? Potrzebujesz wypuścić psa do ogrodu? Żaden problem. Dzięki połączeniu z centralą zarządzania inteligentnym domem można sterować drzwiami i oknami z każdego miejsca na Ziemi przez połączony z internetem telefon komórkowy. W dowolnej chwili da się również sprawdzić przez aplikację, czy drzwi są otwarte, czy też zamknięte.

Zamykaj drzwi bezszelestnie – Silent Close 


Dom ma spełniać funkcję harmonijnego azylu pozwalającego na relaks bez niepotrzebnych dźwięków. W przypadku drzwi tarasowych nieprzyjemne odgłosy eliminuje amortyzator, który wyhamowuje pchnięte z dużą mocą skrzydło i porusza je w kierunku pozycji końcowej, by zamknęło się delikatnie, a nie odbiło z hukiem od ościeżnicy. Charakteryzuje się on też inną bardzo przydatną funkcją: zapobiega uszkodzeniom spowodowanym zbyt szybkim zamykaniem skrzydła. Rozwiązanie oferowane przez GU Polska – SilentClose – zapewnia też pełną estetykę. Jest ukryte, więc nie burzy wyglądu drzwi. Nie wpływa też na sposób ich użytkowania.

Niski próg zlicowany z poziomem podłogi


W każdym rodzaju drzwi wejściowych oraz w drzwiach tarasowych podnoszono-przesuwnych swoje zastosowanie znajdują progi zlicowane z podłogą, czyli całkowicie płaskie.  Przy zastosowaniu takiego rozwiązania wyjechanie wózkiem do ogrodu nie sprawia żadnego problemu. Znacznie ułatwia to codzienne funkcjonowanie młodym rodzicom, ale też osobom mającym problemy z poruszaniem się.

Technologie są od tego, żeby służyć Twoim potrzebom. Wykorzystując je w drzwiach tarasowych sprawiasz, że natura staje się częścią Twojego życia, na Twoich własnych warunkach. 

#kontrola_dostepu, #okucia_drzwiowe, #drzwi_tarasowe, #drzwi_przesuwne, #HS_ePOWER, #smart_home, #inteligentny_dom

Zainteresowany? Poproś o ofertę!OKNOPLAST po raz kolejny sponsorem Vistula Folk Festival

OKNOPLAST po raz kolejny sponsorem Vistula Folk Festival

W dniach 20-25 sierpnia 2019 roku w Płocku odbędzie...

Jak wybrać duże okna do energooszczędnego domu?

Jak wybrać duże okna do energooszczędnego domu?

Jeszcze do niedawna energooszczędne okna musiały...

Czy słabnąca koniunktura zagrozi przyszłości polskiego budownictwa?

Czy słabnąca koniunktura zagrozi przyszłości polskiego budownictwa?

5 listopada w Warszawie odbędzie się spotkanie...

MB-SKYLINE - Panoramiczny widok w salonie

MB-SKYLINE - Panoramiczny widok w salonie

Nowy system drzwi przesuwnych MB-SKYLINE wpisuje się w...

Monter stolarki budowlanej poszukiwany

Monter stolarki budowlanej poszukiwany

Na rynku pracy pogłębiają się trudności z...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria