Design sprawdza się w praktyce – napęd do drzwi rozwiernych DTN 80

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Dobry design to nie tylko walory estetyczne. Design oznacza także funkcjonalność, uwzględniającą konkretne potrzeby. Taki jest napęd DTN 80 – nowość w ofercie marki G-U. Stworzony, by wspierać nowoczesne rozwiązania architektoniczne dotyczące ciągów komunikacyjnych w budynkach.


Uniwersalne zastosowanie


Napęd DTN 80, który pojawił się w ofercie G-U latem 2019 r., można zastosować w drzwiach wykonanych z drewna, PVC lub aluminium, zarówno w nowo budowanych obiektach, jak i w już istniejących ciągach komunikacyjnych. Został zaprojektowany z myślą o różnorodnych zastosowaniach, ze szczególnym uwzględnianiem obiektów bez barier architektonicznych, np. w przypadku drzwi przeciwpożarowych w domach seniora lub w szpitalach. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie bezpieczne drogi ewakuacji, drogi awaryjne oraz ochrona przeciwpożarowa są priorytetem. 

Napęd DTN 80 jest częścią szerokiej gamy produktów Grupy G-U, jest więc zintegrowany z innymi rozwiązaniami G-U. Można go zastosować także tam, gdzie niezbędne jest dopasowanie wyposażenia do warunków konkretnego obiektu. 

Innowacyjny napęd


Napęd DTN 80 posiada funkcję ciągnącą i pchającą; przeznaczony jest zarówno do drzwi jednoskrzydłowych, jak i dwuskrzydłowych. Zgodnie ze współczesnymi trendami obowiązującymi w budownictwie, sprawdza się w przypadku ciężkich drzwi z dużymi przeszkleniami (skrzydło drzwiowe o szerokości do 1600 mm i wadze do 600 kg). Napęd charakteryzuje się dużą dynamiką otwierania, przy zachowaniu wyjątkowo cichej pracy (co jest ważne w przypadku pomieszczeń szpitalnych lub biurowych). Istotną cechą DTN 80 jest mechaniczna regulacja kolejności zamykania, dzięki której drzwi, np. w czasie pożaru, domykają się całkowicie nawet w sytuacji zaniku napięcia. 

Atrybutem, który sprawia, że napęd DTN 80 jest innowacyjnym rozwiązaniem, jest opatentowany system podwójnych sprężyn, który zapewnia perfekcyjne i bezpieczne domykanie drzwi, a więc i ich szczelność. Drugi zespół sprężyn uruchamia się na chwilę przed domknięciem drzwi, czyli dokładnie w momencie, gdy potrzebna jest większa siła zamykania. To rozwiązanie sprawia, że DTN 80, w przeciwieństwie do innych napędów do drzwi rozwiernych, zapewnia najlepszą szczelność. Z tego powodu jest rekomendowany do zastosowania tam, gdzie kryteria bezpieczeństwa przeciwpożarowego wymagają bezwzględnego odcięcia pomiędzy dwiema strefami w budynku.

Napęd DTN 80 wraz z zestawem Rozszerzenie o ochronę przeciwpożarową (DTN 80-F) może też być stosowany jako element blokady otwierania w drzwiach przeciwpożarowych i dymoszczelnych. 

» Więcej informacji na temat napędu DTN 80


» Jak działa napęd DTN 80


#okucia_drzwiowe, #napedy_drzwiowe

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


Nowe przykręcane zawiasy do ciężkich drzwi w ofercie NOVET

Nowe przykręcane zawiasy do ciężkich drzwi w ofercie NOVET

Oferta NOVET poszerzyła się o nowe modele zawiasów...

ANWIL na Targach K w Düsseldorfie

ANWIL na Targach K w Düsseldorfie

Na największych na świecie targach przetwórstwa...

ECLISSE 40 – ozdobna ościeżnica do drzwi rozwieranych

ECLISSE 40 – ozdobna ościeżnica do drzwi rozwieranych

ECLISSE 40 jest produktem eksponującym ościeżnicę –...

Śniadanie prasowe Deceuninck

Śniadanie prasowe Deceuninck

Bazą dla rozmów były innowacyjność, design i...

Konferencja 'Monitoring Rynku Budowlanego 2019' ze wsparciem branżowym POiD

Konferencja 'Monitoring Rynku Budowlanego 2019' ze wsparciem branżowym POiD

Tegoroczna, 22 edycja spotkania odbędzie się 5...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria