Technologia antywłamaniowa do drzwi z certyfikatem VdS przekonała ubezpieczenia

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Jak powszechnie wiadomo, drzwi mają pełnić przede wszystkim funkcję bezpieczeństwa, dlatego tak ważne jest, aby producenci drzwi byli w stanie zagwarantować swoim klientom maksymalną ochronę przed manipulacją od zewnątrz. Taką ochronę zapewnia Biokey, czytnik linii papilarnych do drzwi. Potwierdzeniem tego jest fakt, że ubezpieczenia uznają to rozwiązanie za na tyle bezpieczne, że udzielają zniżki ubezpieczeniowej. Tym samym „czarno na białym” potwierdzają, że w razie włamania biorą całkowitą odpowiedzialność.

» Ochrona antywłamaniowa i ubezpieczeniowa dzięki czytnikom linii papilarnych

Poprzez coraz większe rozpowszechnienie czytników linii papilarnych w obszarze prywatnym i firmowym w centrum uwagi staje temat ochrony antywłamaniowej i ubezpieczeniowej. Dla użytkowników jest ważne, aby zastosowanie czytnika linii papilarnych w obszarze wymagającym zabezpieczenia gwarantowało nie tylko ochronę antywłamaniową, ale również było uznane przez ubezpieczenie. Dlatego użytkownik, przed instalacją czytnika, powinien zaczerpnąć informacji u swojego ubezpieczyciela, czy istnieje takie ubezpieczenie, aby w wypadku szkody nie doszło do ograniczeń lub nieważności warunków ubezpieczenia. Pierwsze ubezpieczenia zdefiniowały już standardy wykorzystania czytników linii papilarnych i oferują odpowiednie taryfy. Idencom radzi, aby w ubezpieczeniu podać następujące kryteria bezpieczeństwa i ew. dołączyć, jako załącznik, do polisy ubezpieczeniowej.

9 kryteriów bezpieczeństwa, jakie czytniki linii papilarnych obowiązkowo powinny spełnić, aby zapewnić optymalną ochronę antywłamaniową

1. Bezpieczeństwo prawdopodobieństwa błędu Software czytnika linii papilarnych (tzw. Algorytm) jest sprawdzone przez Laboratorium i przetestowane uznaną metodą poprzez VdS Schadenverhütung GmbH. Wymagane jest minimalne prawdopodobieństwo błędu 1 : 1.000.000 (odpowiada 6-cyfrowemu PIN-Code).

2. System posiada pamięć wydarzeń (datowaną), która ma zapamiętanych min. 100 ostatnich zdarzeń i dzięki temu gwarantuje również dowód ew. manipulacji.

3. System/czytnik linii papilarnych jest wyposażony w sensor (np. sensor termiczny), na którym po użyciu nie pozostaje odcisk palca.

4. Aby zapobiec nieograniczonej ilości prób manipulacji, istnieje blokada, która najpóźniej po 10 nieautoryzowanych próbach wejścia zamyka tymczasowo system.

5. Zewnętrzna obudowa systemu czytnika linii papilarnych musi być kompletnie odlana i odporna na warunki atmosferyczne typu: słońce, deszcz i mróz (wymagania VdS dotyczące testu środowiska i klimatu muszą być spełnione).

6. Przełącznik do otwierania drzwi jest od zewnątrz niedostępny i nie do zmanipulowania (poprzez manipulacje połączenia, np. wywołanie zwarcia, można uruchomić impuls otwarcia drzwi).

7. System czytnika linii papilarnych nie posiada dostępnej od zewnątrz możliwości resetu (guzik/przycisk widoczne lub ukryte), która ułatwia manipulacje otwarcia drzwi.

8. System czytnika linii papilarnych nie może w żadnym wypadku posiadać fabrycznego „Reset Codu”, którego nie można zmienić!

9. System czytnika linii papilarnych posiada oddzielną część wewnętrzną z przełącznikiem, która jest montowana w obszarze zabezpieczonym. Część zewnętrzna i wewnętrzna z przełącznikiem są razem połączone metodą „Pairingu“. Nie jest możliwe zmanipulowanie przełącznika magnesem.

Wszystkie w/w wymagania bezpieczeństwa spełnia czytnik linii papilarnych BioKey.

W połączeniu z elektronicznymi systemami zamykania:

1. System czytnika linii papilarnych powinien być używany przy wejściach sterowanych mechatronicznymi zamkami (drzwi bezwzględnie zamknięte). Uwaga: zamknięcia, nieposiadające wymaganego zabezpieczenia (eletrozaczepy, drzwi zamknięte, niezaryglowane), z reguły nie podlegają ubezpieczeniu.

2. Drzwi powinny się ryglować same (bez udziału czytnika linii papilarnych).

» VdS certyfikowane systemy zamykania z czytnikiem linii papilarnych i zamki elektromechaniczne

Przy użyciu samoryglujących się mechatronicznych zamków (optymalnie z ryglowaniem kilkukrotnym) system czytnika linii papilarnych musi być częścią procedury badania i związanym z tym certyfikatem VdS. Technologia BioKey jest częścią składową różnego rodzaju VdS certyfikatów (Klasa A/B i ½) do zabezpieczenia drzwi, sejfów i szaf z bronią.

Informacje w j. niemieckim dotyczące certyfikowanych VdS systemów czytnika linii papilarnych i zamków można zaleźć na stronie vds.de natomiast informacje dotyczące technologii BioKey na idencom.com.

#Idencom, #czytniki linii papilarnych, #ochrona antywłamaniowa

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Dom z panoramiczną fasadą

Dom z panoramiczną fasadą

Parterowy dom w hiszpańskim regionie Costa Blanca zwraca...

Nowy mostek izolacyjny do izolacji termicznej metalowych drzwi

Nowy mostek izolacyjny do izolacji termicznej metalowych drzwi

Nieprzesuwny profil izolacyjny insulbar, zgłoszony przez...

Bezpłatne wejściówki na targi GLASS w Poznaniu

Bezpłatne wejściówki na targi GLASS w Poznaniu

Na Glass będzie można wziąć udział w widowiskowych...

GEZE ze wsparciem projektowania w standardzie BIM

GEZE ze wsparciem projektowania w standardzie BIM

GEZE od dawna wspiera projektantów w procesie...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria