Sprawdź, jak działa czytnik linii papilarnych do drzwi

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

IDENCOM, specjalizujący się w rozwiązaniach biometrycznej kontroli dostępu, wyjaśnia, na jakiej zasadzie działają czytniki linii papilarnych do drzwi.

Sensory termiczne w połączeniu z czytnikami linii papilarnych zapewniają skuteczną i bezpieczną kontrolę dostępu. Przy tej technologii palec jest przeciągany po masywnym, termicznym sensorze, dzięki temu nie jest zostawiany odcisk palca, a cały proces skanowania trwa poniżej 1 sekundy. Zabrudzone czy też lekko zranione palce nie stanowią przeszkody przy skanowaniu, gdyż powierzchnia czujnika to matryca z termicznie czułymi punktami. Niektóre punkty matrycy mają fizyczny kontakt ze skórą (grzbiety linii papilarnych), a niektóre z powietrzem (doliny linii papilarnych). Czujnik jest zatem zdolny do konwersji różnicy temperatur.

Idencom nie używa sensorów optycznych, które umożliwiają skopiowanie odcisków palców – na przykład w wypadku pozostawienia brudnego, tłustego odcisku na sensorze podczas otwierania drzwi czytnikiem.

Opatentowana przez nas technologia identyfikacji odcisków palców bazuje na tzw. „cechach minucji”. Za pomocą minucji (obrazuje to załączona grafika), czyli takich cech, jak początki, zakończenia, rozwidlenia itp., opisuje się linie papilarne. Wzajemny układ minucji jednoznacznie identyfikuje daną osobę. Do uznania dwóch śladów linii papilarnych za tożsame wystarczy od kilku do kilkunastu cech wspólnych (ta sama minucja występująca w tym samym miejscu). Przyjmuje się, że 12 cech wspólnych, które przy pomocy oprogramowania składane są w całość, wystarczy do pewnego określenia tożsamości.
 
Istnieje techniczna możliwość sfotografowania z bliska linii papilarnych i ich sztucznej obróbki programami komputerowymi. W przypadku technologii Idencom nie jest jednak możliwe skopiowanie poszczególnych pixeli w ich dokładne miejsce. Czytnik linii papilarnych Idencom został przetestowany pod względem bezpieczeństwa przez uznany w Niemczech VdS (niezależny Instytut kontroli technicznej systemów zabezpieczeń) oraz Instytut międzynarodowy. Wydane certyfikaty potwierdzają, że systemy są równoznaczne z minimum 6-cyfrowym kodem PIN, co wyróżnia technologie Idencom.
#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Dom z panoramiczną fasadą

Dom z panoramiczną fasadą

Parterowy dom w hiszpańskim regionie Costa Blanca zwraca...

Nowy mostek izolacyjny do izolacji termicznej metalowych drzwi

Nowy mostek izolacyjny do izolacji termicznej metalowych drzwi

Nieprzesuwny profil izolacyjny insulbar, zgłoszony przez...

Bezpłatne wejściówki na targi GLASS w Poznaniu

Bezpłatne wejściówki na targi GLASS w Poznaniu

Na Glass będzie można wziąć udział w widowiskowych...

GEZE ze wsparciem projektowania w standardzie BIM

GEZE ze wsparciem projektowania w standardzie BIM

GEZE od dawna wspiera projektantów w procesie...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria