| Wyświetleń:1270

Okna Hoffmann - system nowoczesnej produkcji okien drewnianych

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Firma OPPOLD Polska, będąca na polskim rynku wyłącznym przedstawicielem niemieckiej firmy Hoffmann, promuje w kraju szerokie możliwości połączenia na wcisk, nazywanego popularnie jaskółczym ogonem.
System połączeń Hoffmann ma swoje niezwykłe zastosowanie do produkcji okien. Proces produkcji nie jest skomplikowany – producent nie musi już inwestować w narzędzia obrabiające profil czy lakiernię!

Rozwiązanie to jest efektem współpracy firmy Schweikart, oferującej nowoczesną technologię produkcji elementów drewnianych oraz firmy Hoffmann Maschinenbau – oferującej maszyny oraz sposób połączenia ram pod kątem 45° za pomocą kołków i wcisków Hoffmann.

Firma Schweikart jest producentem gotowych drewnianych, sześciometrowych elementów, które w fabryce są profilowane, konfekcjonowane i w paczkach dostarczane producentom okien. Jest to gotowa, trójwarstwowa klejona kantówka okienna fornirowana naturalną okleiną wysokiej jakości z różnych gatunków. Dostępne są wszelkie występujące w stolarce otworowej profile. Są to profile do okien, drzwi balkonowych i tarasowych, podnoszono-przesuwnych czy też elementy konstrukcyjne do fasad szklanych i ogrodów zimowych. Powierzchnia jest odporna na promienie UV, na działanie temperatury i wilgoci,  jest utwardzona i wzmocniona. Dodatkowo jest wzbogacana powłoką poliuretanową oraz szczególnie uszlachetniana w najnowszej technologii, dzięki czemu element jest tak dokładnie wykończony. 

Do takiej kantówki firma Hoffmann oferuje maszyny oraz wyposażenie dla tego wyjątkowo prostego sposobu produkcji okien. Maszyny, to kombinacje urządzeń typu podwójna piła docinająca z możliwością frezowania i wiercenia, umożliwiająca kompletne obrabianie ram i skrzydeł okiennych pod kątem 45°, o grubości np. 68, 78 czy 88 mm. W zależności do wymiaru profilu dobierany jest odpowiedni rozmiar wcisku, ich ilość, pozycja i średnica, a także pozycja i ilość kołków. Przykładem takiej maszyny może być opisana szczegółowo w wcześniejszej publikacji maszyna Ratio 50 GL.
         

Badania wykazują, że łączone pod skosem ramy i skrzydła okienne za pomocą wcisku Hoffmann tworzą połączenie o bardzo wysokiej wytrzymałości, któremu nic nie brakuje w porównaniu z połączeniem na czop i widlicę, a nawet pod wieloma względami je przewyższa.
Już w 12 krajach dostawę systemu okiennego Hoffmann prowadzi 14 autoryzowanych dystrybutorów. System przyjął się m.in. we Francji i Szwecji, ale też w Nowej Zelandii, Grecji, Włoszech, Hiszpanii oraz Chinach. Klient nabywa zarówno maszyny, jak i gotowe ramy okienne oraz licencje na produkcję zgodną z wymogami systemu.

Reklama
#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Genesis OUT – nowość w ofercie systemów Aliplast

Genesis OUT – nowość w ofercie systemów Aliplast

Nowy system od Aliplast przeznaczony jest do...

Związek Polskie Okna i Drzwi wznawia cykl szkoleń stacjonarnych

Związek Polskie Okna i Drzwi wznawia cykl szkoleń stacjonarnych

Związek Polskie Okna i Drzwi wraca, po dłuższej...

ALUPROF z kolejnymi tytułami Budowlanej Marki Roku

ALUPROF z kolejnymi tytułami Budowlanej Marki Roku

To kolejny rok, kiedy producent stolarki aluminiowej z...

GEALAN-LINEAR® – stworzony, by być najlepszym systemem w swojej klasie

GEALAN-LINEAR® – stworzony, by być najlepszym systemem w swojej klasie

Projektanci systemu GEALAN-LINEAR® postawili sobie...

HS LiftUnit i GU-Thermostep standardem w ofercie KRISPOL

HS LiftUnit i GU-Thermostep standardem w ofercie KRISPOL

KRISPOL, znany producent na rynku stolarki otworowej,...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria