Winkhaus Polska świętował jubileusz 25-lecia

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

W dniach 13-14 października w Hotelu Narvil Conference & Spa w Serocku k/Warszawy swój jubileusz 25-lecia działalności obchodził Winkhaus Polska. Temu wyjątkowemu wydarzeniu mieliśmy okazję przyglądać się z bliska. 

Nim jednak przejdziemy do samej uroczystości, przyjrzyjmy się drodze, jaką musiał pokonać Winkhaus Polska, aby znaleźć się w punkcie, w którym jest obecnie. Polski oddział Grupy Winkhaus został założony 23 października 1992 roku w Lesznie (Wielkopolska). Tam powstał też pierwszy magazyn i biura firmy, a następnie (początkowo niewielki) dział produkcji okuć okiennych. Firma od początku zajmowała się nie tylko produkcją i sprzedażą okuć do okien i drzwi, lecz oferowała także szeroką gamę usług dla producentów okien, wspierając ich organizacyjny i informatyczny rozwój. Z biegiem lat pojawiały się następne innowacyjne usługi związane z optymalizacją i automatyzacją produkcji okien, a po przyjęciu Polski do Unii Europejskiej również doradztwo w dziedzinie pozyskiwania funduszy na rozwój przedsiębiorstw.

A jak Winkhaus Polska prezentuje się dziś? Przedsiębiorstwo zatrudnia około 700 pracowników, działa na rynku polskim oraz rosyjskim, a swoje produkty eksportuje do krajów Europy Wschodniej oraz Azji. Robi wrażenie, prawda?

Wróćmy do obchodów jubileuszu 25-lecia. Nim nastąpiła uroczysta gala, organizator przygotował dla zainteresowanych cykl ciekawych bloków tematycznych w formie konferencji. Można więc było dowiedzieć się na przykład "Czy można dziś zbudować firmę na pokolenia?" oraz "Dlaczego liderzy biznesu muszą uważać na gitary Taylor". Uroczystą galę poprowadził znany i lubiany Krzysztof Ibisz w towarzystwie Janusza Rodzkiego, Prezesa Winkhaus Polska. Do zgromadzonych gości przemówił również, choć nie osobiście (z powodu choroby), twórca Winkhaus Polska, Kazimierz Jaworski. Idąc dalej, udział w uroczystości wziął także Tilmann Winkhaus z Niemiec – właściciel Grupy Winkhaus (piąte pokolenie rodziny Winkhaus). Wyróżnienie za ponad ćwierć wieku nieprzerwanej współpracy z Winkhaus Polska odbierał Mieczysław Kostuś z firmy Extherm-2. Wyróżniono także najstarszego pracownika firmy – Sławomira Pielocha, który pracuje w Winkhaus Polska od pierwszego dnia. 

Po części oficjalnej przyszła pora na zabawę. Gwiazdą wieczoru była Ania Dąbrowska, więc trudno byłoby znaleźć na sali kogoś, kto by nie bawił się dobrze. Rozgrzaną atmosferę podtrzymywał do późnych godzin zespół D-Tonacja... 

Dziękujemy za zaproszenie i życzymy kolejnych, owocnych 25 lat!


Zainteresowany? Poproś o ofertę!Kolejne z badań systemu ppoż. WESTA EI60 zakończone sukcesem

Kolejne z badań systemu ppoż. WESTA EI60 zakończone sukcesem

Pod koniec maja firma So Easy System przeprowadziła...

Nowe rozwiązania doszczelnień progowych od ALUMASTER

Nowe rozwiązania doszczelnień progowych od ALUMASTER

Alumaster Polska z Torunia, specjalista w zakresie...

ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku ogłosiło wyniki Rankingu Budowlana Marka Roku 2018

ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku ogłosiło wyniki Rankingu Budowlana Marka Roku 2018

Ranking Budowlana Marka Roku to klasyfikacja materiałów...

Z wizytą w centrum innowacji Schüco

Z wizytą w centrum innowacji Schüco

18 maja 2018 roku w centrali Schüco w Niemczech odbyła...

Ukryty zawias do drzwi stalowych od B.W. i B.

Ukryty zawias do drzwi stalowych od B.W. i B.

B.W. i B. wprowadziło do swojej oferty nowy i ciekawy...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria