Acero – parapeciarze z krwi i kości

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Parapet kamienny łączony za pomocą żywicy epoksydowej, montowany po łuku, wykonany według szablonu dla Aqua Lublin.

fot. Acero

Parapet kamienny łączony za pomocą żywicy epoksydowej, montowany po łuku, wykonany według szablonu dla Aqua Lublin.


Wykusz wykonany z parapetów kamiennych.

fot. Acero

Wykusz wykonany z parapetów kamiennych.

Zakończenia aluminiowe z gumową uszczelką o pełnym i efektownym kształcie do parapetów aluminiowych i stalowych.

fot. Acero

Zakończenia aluminiowe z gumową uszczelką o pełnym i efektownym kształcie do parapetów aluminiowych i stalowych.

Spółka Acero powstała w 2008 roku, a jej podstawowym obszarem działalności jest produkcja parapetów. Aby poznać ją bliżej, zaprosiliśmy do rozmowy Pana Darka Nawłatynę, współwłaściciela firmy Acero. 


W jakich okolicznościach powstała spółka Acero?

Pracując w firmach o charakterze działalności zbliżonej do działalności Acero, a były to firmy zajmujące się produkcją stolarki okiennej PVC, zauważyliśmy, że powstaje nisza dla nowej działalności, czyli sprzedaż parapetów. Dla poprzedniej firmy, w której pracowałem, była to działalność mało interesująca, ponieważ większość zapytań dotyczyła zewnętrznych parapetów stalowych, czyli produktów relatywnie tanich. Z punktu widzenia firmy należało zaangażować dużo sił w zamian za niewielki zysk. Pomyśleliśmy wtedy, że jest to nasza szansa... i z niej skorzystaliśmy. 

I jak wyglądały początki „na swoim"?

Początki, jak zawsze, nie były łatwe. Nowy podmiot na rynku i bez jakiejkolwiek historii nigdy nie ma łatwo. Niemożliwe były transakcje oparte o termin płatności, więc wszystkie początkowe zamówienia były rozliczane gotówką. Tak więc na pierwszą partię towaru, niezbędne minimum, aby zacząć sprzedaż, musieliśmy pożyczyć pieniądze. Ponadto był to rok 2008, a więc i dużo szumu wokół światowego kryzysu finansowego. Wszystkie opinie były zatem takie, że się nam nie uda, że nie przetrwamy pierwszego roku etc. Ale daliśmy radę.

Może Pan coś więcej powiedzieć o waszej ofercie?

Jesteśmy kolokwialnie mówiąc „parapeciarzami", a więc głównymi produktami są u nas parapety. Wśród nich są w głównej mierze zewnętrzne parapety stalowe oraz aluminiowe w całej gamie kolorystycznej, zarówno klasyczne, czyli tzw. „kaczy dziób", jak również softy, czyli parapety o profilu zaokrąglonym. Prym, ze względu na cenę, wiodą parapety stalowe, ale coraz częściej otrzymujemy zapytania o aluminium. Poza tym oferujemy całą gamę parapetów wewnętrznych: aglomarmur, marmur, granit, płyta MDF o wzmocnionej odporności na wilgoć oraz parapety PVC. 

Zespół Acero na targach LUBDOM

W naszej ofercie znalazło się też miejsce na wyroby około parapetowe, tj. różnego rodzaju blaty, półki czy obróbki blacharskie wykonywane wg życzenia Klienta. Poza tym, zajmujemy się sprzedażą i montażem quasi parapetów, czyli nakładek PVC na istniejące parapety lastrykowe. Poza działalnością typowo parapetową zajmujemy się też produkcją siatek przeciwko owadom, czyli tzw. moskitier. Sprzedajemy także i montujemy produkty z palety osłon okiennych, czyli rolety, plisy, żaluzje czy wertikale. Ponadto zajmujemy się sprzedażą i montażem bram garażowych oraz automatyki.

A kim są wasi dostawcy?

Nasi dostawcy w 100% są podmiotami krajowymi. Staramy się utrzymywać kontakty handlowe z dostawcami z Polski i to najlepiej lokalnymi. Uważamy, że współpraca z dostawcami znajdującymi się blisko nas jest ważna nie tylko ze względów logistycznych, jak szybkość dostaw czy ich częstotliwość, ale przede wszystkim ze względu na dbałość o wspólny rozwój biznesowy regionu i małych przedsiębiorstw w nim funkcjonujących.

Do kogo kierujecie swoją ofertę?

Nasza oferta od samego początku skierowana jest przede wszystkim do podmiotów związanych z biznesem okiennym, ale również do podmiotów zajmujących się docieplaniem budynków czy remontami. No i oczywiście do klientów indywidualnych.

Jaki był dla Was 2017 rok? Jakieś skonkretyzowane plany na nowy rok?

Rok 2017 był dla nas udany, gdyż odnotowaliśmy wzrost obrotów w stosunku do roku poprzedniego. Jednocześnie był rokiem trudnym, chociażby pod względem zmian prawnych dotyczących prowadzenia biznesu. Zamiast skupiać się rozwój działalności, wiele sił musimy przeznaczyć na dostosowanie się do aktualnych norm prawnych.

Plany na przyszły rok, jak i dalszą przyszłość związane są z poszerzaniem gamy naszych produktów oraz z dywersyfikacją naszej działalności.

#parapety_stalowe, #produkcja_parapetow, #acero

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Wietrzenie zimą – jak to robić z głową?

Wietrzenie zimą – jak to robić z głową?

Jak prawidłowo wentylować mieszkanie w okresie zimowym,...

Wyjątkowy jubileusz ISEO

Wyjątkowy jubileusz ISEO

2019 rok jest jubileuszowym w historii włoskiej firmy...

Zarząd D+H w powiększonym składzie

Zarząd D+H w powiększonym składzie

Z dniem 1 stycznia 2019 r. w skład zarządu D+H Polska...

System drzwi panelowych SP800i+ od Aliplast

System drzwi panelowych SP800i+ od Aliplast

Grupa systemów drzwiowych SP800 wzbogaciła się o...

BUDMA 2019 – wszystko co powinieneś wiedzieć o targach w pigułce

BUDMA 2019 – wszystko co powinieneś wiedzieć o targach w pigułce

Od 12 do 15 lutego odbędą się najważniejsze w tej...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria