Okucia AXOR sukcesywnie wchodzą na europejski rynek

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Fabryka AXOR INDUSTRY

fot. AXOR

Fabryka AXOR INDUSTRY


Eugeniusz Mazur, reprezentant AXOR INDUSTRY EU w Polsce

fot. AXOR

Eugeniusz Mazur, reprezentant AXOR INDUSTRY EU w Polsce

Okucia okienne AXOR

fot. AXOR

Okucia okienne AXOR

Okucia okienne AXOR

fot. AXOR

Okucia okienne AXOR

AXOR INDUSTRY jest dynamicznie rozwijającym się międzynarodowym przedsiębiorstwem z branży okuć budowlanych. Firma rozpoczęła działalność jako dystrybutor okuć i akcesoriów dla producentów stolarki otworowej, a na dzień dzisiejszy jest liczącym się producentem okuć budowlanych w Europie. Rozmawiamy z Panem Eugeniuszem Mazurem, reprezentantem AXOR INDUSTRY EU w Polsce.


Panie Eugeniuszu, w jakich okolicznościach produkty AXOR INDUSTRY pojawiły się na polskim rynku?

Dynamiczny rozwój branży budowlanej, z jakim mamy do czynienia przez ostatnie dziesięciolecia, postawił przed producentami okien i drzwi nowe wyzwania. Dziś klienci poszukują produktów o wysokiej jakości z zachowaniem wygody użytkowania i w przystępnej cenie. Firma AXOR INDUSTRY, podczas tworzenia swoich produktów, uwzględniła wszystkie powyższe wymagania rynku. Nowoczesne rozwiązania platform okuciowych KOMFORT LINE K-3 oraz SMART LINE S+ są odpowiedzią zarówno na zapotrzebowania producentów okien, jak i odbiorców docelowych.

Obecnie fabryka wytwarza dwie platformy okuciowe (KOMFORT LINE K-3,  SMART LINE S+) oraz linię zamków drzwiowych (DOOR LINE DL). Aktualnie AXOR INDUSTRY jest zaliczane do liderów rynku z coraz liczniejszym portfolio klientów na terenie Europy Wschodniej. Dzięki rozwiązaniom i elastycznemu podejściu do rynku, marka AXOR w wybranych krajach zaliczana jest do czołówki dostawców okuć obwiedniowych. Jesteśmy w pełni zautomatyzowanym zakładem, 90% sprzedawanych przez nas produktów zostało wyprodukowanych w naszej fabryce pod okiem najlepszych specjalistów w branży, zgodnie z najwyższymi wymogami technicznymi. 

Chcąc być obecnym na najbardziej dynamicznie rozwijającym się rynku producentów stolarki otworowej, jakim jest Polska, AXOR INDUSTRY w 2016 roku otworzyło oddział z magazynem w okolicach Lublina.

Wejście na polski i europejski rynek okazało się słusznym posunięciem?

Obecnie świętujemy drugi rok obecności na polskim rynku i 4 lata na rynku Unii Europejskiej. W tym czasie pozyskaliśmy szerokie grono klientów, którzy sprzedają okna z naszymi okuciami na terenie całej Europy. W końcu małe i średnie firmy mogą na równi konkurować z wielkimi producentami stolarki otworowej na wszystkich przetargach, tak w kraju, jak i za granicą. 

Co przyczyniło się do tak sprawnego wejścia na ten niełatwy rynek?

AXOR INDUSTRY należy do międzynarodowego konsorcjum. Zakład produkcyjny powstał 7 lat temu w mieście Dniepr. Przez tak niedługi czas marka AXOR stała się rozpoznawalna w większości krajów świata. Nowoczesny park maszynowy zapewnia okucia najwyższej jakości, gdyż cały proces produkcji odbywa się w jednym miejscu. Ścisła współpraca z niemieckim Instytutem Badań Stolarki Otworowej ift Rosenheim jest gwarantem wytwarzania wyrobów wysokiej jakości. Jedną z wielu zalet naszych okuć jest 5 klasa powłoki antykorozyjnej – najwyższa dostępna na rynku. Udoskonalana na przestrzeni lat technologia produkcji umożliwia wytwarzanie kompatybilnych systemów okuć budowlanych. 

Oprócz aspektów technicznych, staramy się sprostać wymaganiom ekonomicznym partnerów. Lokalizacja zakładu produkcyjnego sprzyja obniżeniu kosztów wytworzenia produktów, co pozwala nam na ich sprzedaż przedsiębiorstwom małym i średnim w cenie oferowanej przez największe zakłady produkcyjne w Europie.

Proszę opowiedzieć nieco więcej o produktach oferowanych w naszym kraju.

Na dzień dzisiejszy z całej naszej grupy produktów w Polsce sprzedajemy dwa podstawowe:

» Okucia okienne do okien PVC, Alu i drewno – System K3

Okucie okienne Komfort Line K-3 to nowy system okuć dla okien i drzwi z PVC, drewna i aluminium. Projektując nowy system okuć AXOR, postawiliśmy sobie za cel, aby osiągnąć nie tylko wysoką wydajność, ale także znacznie ułatwić proces montażu okuć w gotowym produkcie. W rezultacie wiele dotychczas znanych rozwiązań zostało zaprojektowanych na nowo. Komfort Line K-3 jest gwarancją niezawodnej pracy przez cały okres eksploatacji konstrukcji okiennych i drzwiowych.

» Zamki drzwiowe – System DL

Zamki wielopunktowe AXOR DOOR LINE DL z 4 punktami ryglującymi zapewniają większą szczelność oraz podwyższoną odporność na włamanie. W zależności od typu zamka, ryglowanie odbywa się za pośrednictwem wkładki patentowej lub klamki. Solidne wykonanie zapewnia trwałość i wygodę użytkowania.

Wspominał Pan, że dzięki współpracy z Wami mali i średni producenci mogą efektywniej konkurować z największymi producentami. Rozumiem zatem, że to do małych i średnich przedsiębiorstw kierujecie swoją ofertę, tak?

Dokładnie. Nasza oferta skierowana jest do małych i średnich firm działających w branży stolarki otworowej. Szybka reakcja na potrzeby, proste rozwiązania techniczne i logistyczne, niezawodny serwis oraz partnerskie nastawienie do współpracy sprawia, że pozytywna opinia o AXOR dociera do coraz większej grupy producentów okien.

Jak podsumowałby Pan dwuletnią obecność na polskim rynku?

Patrząc z perspektywy dwóch lat działalności na tym rynku, można z dużą pewnością stwierdzić, że są to lata, które pozwalają z wielkim optymizmem spojrzeć nam w przyszłość oraz być szczególnie wyczulonym na potrzeby rynku i klientów. Wskazuje na to wiele czynników, a zwłaszcza fakt, że pozyskaliśmy szerokie grono nowych partnerów biznesowych, którzy zaufali produktom AXOR INDUSTRY. Zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy jeszcze słabo rozpoznawalni na rynku stolarki otworowej, ale każdy nowy klient jest dla nas potwierdzeniem dobrze obranej strategii, która stawia sobie za cel ciągłe dostosowywanie się do potrzeb kontrahentów. 

Jakie macie plany na przyszłość?

Wychodząc z planami na przyszłość, myślimy przede wszystkim o rozwiązaniach dla małych i średnich firm. Satysfakcja techniczna, serwisowa i finansowa naszych partnerów jest dla nas celem nadrzędnym. Ich sukces będzie naszym, dlatego możemy śmiało patrzeć w przyszłość i planować kolejne długoterminowe inwestycje.

#okucia_okienne, #okucia_obwiedniowe, #okucia

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

AXOR INDUSTRY EU

30-384 Kraków
Przemiarki 23/8
tel.: +48 575 115 605
tel.: +48 575145885
e-mail: biuro@axorindustry.com
e-mail: e.mazur@axorindustry.com
http://axorindustry.plDom bez barier

Dom bez barier

Idea stworzenia domu, który będzie w pełni dostosowany...

Ruszyła V edycja ogólnopolskiego konkursu TOPTEN Okna

Ruszyła V edycja ogólnopolskiego konkursu TOPTEN Okna

Ruszyła V edycja ogólnopolskiego konkursu TOPTEN Okna....

VS600 – nowy system ALIPLAST do projektowania pionowych konstrukcji przesuwnych

VS600 – nowy system ALIPLAST do projektowania pionowych konstrukcji przesuwnych

VS600 to system o podwyższonej izolacyjności termicznej...

Budynek w stylu high-tech

Budynek w stylu high-tech

W realizacji śmiałego, futurystycznego projektu nowej...

Fasady elementowe WICONA w apartamentowcu 520 West w Nowym Jorku

Fasady elementowe WICONA w apartamentowcu 520 West w Nowym Jorku

Apartamentowiec 520 West w Nowym Jorku, dzieło Zaha...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria