Jak rozwiązania Winkhaus sprawdzają się w firmie AM OKNA

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

AM OKNA rozpoczęła działalność na początku lat 90-tych, jak wiele przedsiębiorstw branży okiennej – przez te lata udało się jej ugruntować pozycję na rynku i zapracować na rozpoznawalną markę. 


Z czasem AM OKNA rozrosły się do miana globalnego producenta, gdyż okna sygnowane tę marką trafiają do 20 krajów, w tym do.: Niemcy, Szwecja, Norwegia, Belgia, Dania, Anglia, Holandia, Włochy, Szwajcaria, Francja. W ostatnim czasie AM OKNA rozwija sprzedaż także na inne kontynenty, do USA oraz Kanady.

Wymagania klientów mocno zindywidualizowane 


Koniecznością jest szybkie reagowanie na zmiany i dostosowywanie organizacji, aby sprostać oczekiwaniom, które – przy coraz większej świadomości klientów – ciągle rosną – wyjaśnia Krystian Mrówczyński, dyrektor zakładu AM OKNA w Skwierzynie. – Kupujący chcą otrzymać produkt kompletny, często z dodatkami typu rolety, parapety, z kompletnym systemem montażowym lub, coraz częściej, z usługą montażu.


AM OKNA to firma chętnie korzystająca z nowych technologii: począwszy od parku maszynowego, infrastruktury, na nowoczesnych rozwiązaniach IT kończąc. 

Naszą siłą są pracownicy działu produkcji, technologii oraz IT – mówi Krystian Mrówczyński, z wykształcenia informatyk. Dzięki wysoko rozwiniętym kompetencjom technicznym oraz zdolności analizy problemów, realizujemy ciekawe projekty z zakresu doskonalenia produkcji, technologii, magazynu i logistyki.


Przed dwoma laty zarząd firmy podjął decyzję o jednoczesnym wprowadzeniu nowego systemu okuciowego Winkhaus activPilot oraz przestawieniu na oprogramowanie do obsługi sprzedaży i produkcji stolarki WH OKNA. 

W każdej organizacji przychodzi taki moment, że prowadzone działania operacyjne i rozwojowe nie przynoszą oczekiwanego efektu – wyjaśnia dyrektor Krystian Mrówczyński. – W naszym przypadku doszliśmy do wniosku, że potrzebujemy profesjonalnego partnera, dostawcy okuć, który zapewni nam nieprzerwane dostawy zgodne z naszymi wymaganiami. Oczekiwaliśmy również wysokiej jakości produktów oraz obsługi. Dodatkowo poszukiwaliśmy dostawcy oprogramowania, ponieważ tutaj też czuliśmy, że nasz potencjał nie jest w pełni wykorzystany. I tak trafiliśmy na firmę Winkhaus, która oprócz sprzedaży okuć zaoferowała nam to, czego oczekiwaliśmy.


Oprócz systemów okuciowych Winkhaus, w przedsiębiorstwie AM OKNA zostało wdrożone oprogramowanie WH OKNA oraz moduł WH Net do bezpapierowego obiegu dokumentów produkcyjnych. Jak pracownicy firmy wypowiadają się o wprowadzonych rozwiązaniach, dowiedzą się Państwo z filmu.


#okucia_okiene, #software, #produkcja_stolarki

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Najnowszy raport branżowy: analiza czołowych dostawców

Najnowszy raport branżowy: analiza czołowych dostawców

Choć ryzyka nie da się wyeliminować całkowicie, to na...

Okna dla młodych?

Okna dla młodych?

Centrum Analiz Branżowych sprawdziło, jakie marki...

Walka o czyste powietrze: jak się ochronić przed smogiem?

Walka o czyste powietrze: jak się ochronić przed smogiem?

Trwająca od kilku lat dyskusja na temat katastrofalnego...

Jak uchronić dzieci przed uszkodzeniami dłoni i palców?

Jak uchronić dzieci przed uszkodzeniami dłoni i palców?

Uszkodzenia dłoni i palców, wynikające z...

1. Wiedeński Kongres Okien

1. Wiedeński Kongres Okien

27-28 czerwca 2019 odbędzie się pierwszy Wiedeński...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria