| Wyświetleń:263

STAL-MET, czyli szeroki asortyment z branży metalowej i okuć budowlanych

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Przykładowy produkt STAL-MET: Zdobiony łącznik okiennicy

fot. STAL-MET

Przykładowy produkt STAL-MET: Zdobiony łącznik okiennicy


Przykładowy produkt STAL-MET: Zawias okiennicy prosty

fot. STAL-MET

Przykładowy produkt STAL-MET: Zawias okiennicy prosty

Przykładowy produkt STAL-MET: Zamknięcie okiennicy

fot. STAL-MET

Przykładowy produkt STAL-MET: Zamknięcie okiennicy

STAL-MET z siedzibą w Osobnicy k/Jasła (woj. podkarpackie, powiat jasielski) to firma rodzinna z 29-letnią tradycją. Założona w 1989 roku przez Stanisława Majewskiego, a od 2001 roku kierowana przez syna Marka Majewskiego, jest producentem szerokiej gamy asortymentów z branży metalowej, w tym okuć budowlanych. Zaprosiliśmy do rozmowy Pana Marka, aby bliżej poznać to przedsiębiorstwo. 


Katarzyna Rutkowska: W jakich okolicznościach powstało przedsiębiorstwo STAL-MET?

Marek Majewski: Chcąc odpowiedzieć na to pytanie, trzeba sięgnąć pamięcią do pokolenia mojego Taty – Stanisława Majewskiego, który od młodych lat interesował się branżą metalową. Sam po wielu latach pracy w państwowej firmie, po doświadczeniu, jakie nabył będąc na kontrakcie w Iraku, wziął los we własne ręce i zdecydował się na pierwsze kroki w prowadzeniu działalności. Zaczęło się od pierwszego zamówienia z zagranicy na wycieraczki szyb do Fiata Topolino. Połączył więc swoje wykształcenie z wielką pasją, którą bez wysiłku zaszczepił we mnie. 

Od dziecka interesowała mnie technika, przedmioty ścisłe w szkole, a potem praca maszyn, jakie mój Tata posiadał już na hali produkcyjnej. Dzięki temu uczyłem się zarówno teorii, jak i praktyki.  Moja obecna firma posiada już 30 lat doświadczenia, a od 18 lat kierowana jest przeze mnie.

K.R.: Jak wyglądały początki STAL-MET-u?

M.M.: Mówi się, że początki zawsze są trudne. Czasy były trudne, szczególnie dla mojego Taty. Sytuacja polityczna w Polsce nie sprzyjała swobodnemu działaniu. Myślę, że przeplatały się wtedy dobre aspekty z nieco trudniejszymi. Dziś, patrząc z perspektywy lat, mogę powiedzieć, że było dobrze. Dobrze dlatego, że moja firma rozwijała się ciągle. Poszerzał się park maszynowy, zatrudniałem coraz więcej wykwalifikowanych pracowników, produkcja wzrastała i zadowolenie klientów z zakupu i użytkowania naszych produktów. 

K.R.: Co sprawiło, że udało się Panu z sukcesami kontynuować biznes Ojca?

M.M.: Od samego początku mojej działalności pielęgnowałem to, co przez lata wypracował mój Tato. Szukałem też właściwych i profesjonalnych dostawców materiałów potrzebnych do produkcji. W swojej działalności nie kierowałem się tylko ceną, interesowały mnie firmy o wysokiej jakości i uznanej marce. Wiem, że aby wyprodukować dobry detal, potrzeba równie dobrego surowca. Moi dostawcy to także moi partnerzy biznesowi, odbiorcy detali pochodzących z linii produkcyjnej mojego zakładu. Dzięki jakości ich materiałów i odpowiedzialnej pracy, nasza firma uzyskuje odpowiednią jakość i wartość produktów. Jest to dla mnie bardzo ważne, bo wiem, jak ogromne znaczenie ma to dla naszych klientów. 

Współpraca z dobrymi, uczciwymi partnerami, zarówno dostawcami, jak i odbiorcami detalicznymi i hurtowymi, pozwala mi się skupić na produkowaniu i sprzedaży, a co za tym idzie – eliminowaniu błędów oraz problemów. Mówią krótko: stawiam na jakość, a nie na ilość i tzw. „bylejakość”. Mam dość rynku zalewanego przez tanie, niewiele warte produkty. Dzięki analizie kosztów produkcji, mogę stwierdzić, że niska jakość wyrobu, błędy w cyklu produkcyjnym oraz na etapie projektowania wyrobu są źródłem dodatkowych, nieprzewidzianych strat finansowych w przedsiębiorstwie, czego każdy chce uniknąć. 

K.R.: Jakie produkty są głównymi w ofercie i co je wyróżnia?

M.M.:Ludzie już wiedzą, że nie sztuką jest kupić coś tanio czy wyprodukować coś szybko. W czasie eksploatacji można się boleśnie przekonać, że pozorna oszczędność przy zakupie może nas później wiele kosztować. Moja polityka to polityka jakości produktów, która jest w pełni doceniana przez krajowych i zagranicznych kontrahentów, a także polityka uczciwości i szacunku do otaczającego mnie świata. Firma jest producentem szerokiej gamy asortymentów z branży metalowej, w tym: 

» okuć budowlanych; 
» zawiasów toczonych, zwykłych i zdobionych;
» zawiasów pasowych prostych, kątowych zdobionych do drzwi wejściowych, bram garażowych; 
» zawiasów do okiennic budynków mieszkalnych, domków letniskowych.

Świadczymy również usługi z zakresu obróbki skrawaniem CNC, cięcia elektrodrążarką drutową CNC, drążenia elektrodrążarką erozyjną CNC, tłoczni czy ślusarstwa ogólnego. Posiadamy duży park maszynowy, zajmujemy się profesjonalną obróbką mechaniczną na maszynach konwencjonalnych i sterowanych numerycznie CNC. Pracujemy na profesjonalnych programach Solidworks i SolidCam, które ułatwiają i przyśpieszają naszą produkcję. 

Produkujemy wiele innych detali pod indywidualne zamówienia klienta. Realizujemy wyszukane projekty, co sprawia, że jesteśmy w pierwszych rzędach firm stawiających na postęp i nowoczesność. Jakość wizualna i użytkowa naszych okuć budowlanych i zawiasów wszelkiego rodzaju pozwala nam szczycić się naszą pracą. 

K.R.: Do kogo skierowana jest oferta? Jak docieracie do klientów?

M.M.:Nasza oferta kierowana jest zarówno do klienta indywidualnego, jak i hurtowego. Począwszy od usług dla tzw. „klienta z ulicy”, poprzez stałą współpracę z małymi firmami, a skończywszy na kooperacjach z potężnymi producentami i finalnymi odbiorcami. Wachlarz naszych klientów jest szeroki, co jednak nie zwalnia nas z ciągłego poszukiwania nowych odbiorców i dystrybutorów naszych produktów. Do swoich nowych odbiorców docieramy głównie przez Internet. Preferujemy jednak kontakty bezpośrednie, gdyż osobisty kontakt, żywa rozmowa i prezentacja wyrobów nie zastąpi żadnej z pozostałych dróg kontaktów. 

K.R.: Jakby Pan w skrócie ocenił zeszły rok?

M.M.:Miniony rok obfitował w wiele bardzo dobrych kontraktów biznesowych, w szczególności z naszymi największymi odbiorcami, co pozwala mi podsumować rok 2018 jako udany i dobrze rokujący na przyszłość. Wynika to również z nowo pozyskanych odbiorców, z którymi też podpisałem umowy o stałym i cyklicznym charakterze realizacji. 

Moja firma ciągle się rozwija. Jestem zwolennikiem stawiania kroku naprzód. Poszerzam grono pracowników – nie tylko tych na produkcji, ale również administracyjnych. Inwestuję także w najnowocześniejsze maszyny, komputery i oprogramowanie techniczno-administracyjno-księgowe. 

K.R.: Zdradzi Pan jakieś plany na przyszłość?

M.M.:Szkolenie pracowników i doskonalenie produkcji, a jednocześnie mój osobisty rozwój – to moje plany na przyszłość. Czerpać z pracy i życia najwięcej radości i zadowolenia, rozszerzać swoją strefę komfortu, żeby poprawić komfort życia innych.

#okucia_budowlane

Zainteresowany? Poproś o ofertę!