Centrum Kształcenia Praktycznego w Swarzędzu z rozwiązaniami Winkhaus

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Centrum Kształcenia Praktycznego w Swarzędzu z rozwiązaniami Winkhaus

fot. Winkhaus

Centrum Kształcenia Praktycznego w Swarzędzu z rozwiązaniami Winkhaus


Centrum Kształcenia Praktycznego w Zespole Szkół nr 1 w Swarzędzu, jednej z najnowocześniejszych szkół zawodowych w Polsce, działa od października 2018 roku. Wzorowane na placówkach niemieckich, norweskich i szwedzkich, reprezentuje zachodnioeuropejski standard kształcenia, zachwyca rozmachem, śmiałą wizją architektoniczną i poziomem wyposażenia.


Pomysł stworzenia Centrum poddał Powiat Poznański jako organ prowadzący szkołę w Swarzędzu na czele ze starostą Janem Grabkowskim, a zaprojektowało je biuro architektoniczne PLICH ARCHITEKCI z Gdańska.

Centrum obejmuje nie tylko 18 znakomicie wyposażonych, specjalistycznych pracowni do nauki zawodu, ale także stację obsługi diagnostycznej samochodów oraz część hotelowo-gastronomiczną, która służy nauce zawodu technik hotelarstwa i technik żywienia i usług gastronomicznych. Łączna powierzchnia użytkowa kompleksu wynosi ponad 3,7 tys. mkw., a nauki pobiera w nim obecnie ponad 1000 osób w systemie dziennym, w tym osoby niepełnosprawne, do potrzeb których placówka jest przystosowana. 

W sumie obiekt może pomieścić ponad 2000 uczniów. Centrum kształci w kilkudziesięciu zawodach, wśród nich są: mechanik pojazdów samochodowych, elektromechanik pojazdów samochodowych, technik mechatronik, mechatronik, automatyk, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, operator obrabiarek skrawających, elektryk, kucharz, tapicer, stolarz, technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz wiele innych.

CKP w Swarzędzu wybudowano kosztem 34 mln złotych. W budynku zainstalowano wiele nowoczesnych technologii, wśród nich system master key złożony z wkładek mechanicznych Winkhaus VS. 

Decyzja o zainstalowaniu właśnie tego rozwiązania zapadła po analizie, że system Winkhaus zdecydowanie poprawi jakość bezpieczeństwa i zapewni lepszy nadzór nad sprzętem znajdującym się w CKP – wyjaśnia Dyrektor Szkoły Przemysław Jankiewicz. – System ma na celu zróżnicować dostęp do różnych pomieszczeń w CKP dla uczniów i nauczycieli.


#okucia_drzwiowe, #master_key, #wkladki_drzwiowe

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Polska światowym liderem eksportu

Polska światowym liderem eksportu

Jak wynika z danych Centrum Analiz Branżowych, w...

Realizacja Deceuninck: hotel Královka w Górach Izerskich

Realizacja Deceuninck: hotel Královka w Górach Izerskich

Nazwa „Královka” pochodzi od czeskiego słowa...

Program do projektowania ogrodów zimowych KKP

Program do projektowania ogrodów zimowych KKP

KKP od firmy Soft-Ing Team umożliwia łatwe tworzenie...

blueCompact a RODO

blueCompact a RODO

Obowiązki stawiane przed przedsiębiorcami budzą pewne...

Arena szklanych trendów

Arena szklanych trendów

Nie ma drugiego miejsca w Polsce prezentującego tak...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria