| Wyświetleń:4256

Montaż okien jako kluczowy element utrzymania parametrów cz. II

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Montaż okien jako kluczowy element utrzymania parametrów cz. II

fot. AM OKNA | Montaż okien jako kluczowy element utrzymania parametrów cz. II

Najnowsze przepisy, które weszły w życie od 2021, wyśrubowały wszystkie normy dotyczące okien na bardzo wysoki poziom. Producenci okien już dawno przygotowali się na te zmiany i stworzyli okna, spełniające normy WT2021. Należy jednak pamiętać, że zachowanie parametrów oraz wszystkich zalet okna finalnie zależy też od poprawnego montażu. Błędy montażowe sprawią, że nawet najwyższej klasy okna stracą swoje właściwości.


Szkody wynikające z nieprawidłowego montażu


Pisząc szkoda, mamy na myśli utratę funkcjonalności zamontowanego okna i parametrów przegrody, jak pojawienie się pleśni i wilgoci, zimne przewiewy oraz przemarzanie. Wilgoć zawarta w ciepłym powietrzu sprawia, że na zimnych przyokiennych powierzchniach pojawiają się skropliny. Zjawisko to znamy z życia codziennego – gdy w ciepły dzień wyjmiemy z lodówki zimną butelkę z napojem, po chwili na jej powierzchni pojawią się kropelki wody – skropliny.

Najgorszy scenariusz błędów montażowych oznacza konieczność całkowitego demontażu okna i ponownego montażu. Mogą pojawić się wówczas dodatkowe koszty – np. związane z naprawą elewacji budynku. Im więcej błędnie zamontowanych okien tym oczywiście skala problemu większa.

Podstawowe błędy montażowe okien


Niestety ciągle jeszcze spotykane są błędy montażowe. Przedstawimy kilka najczęściej popełnianych przez monterów błędów.

1. Montaż bez zachowania odpowiednich luzów dylatacyjnych

Wcześniej pisaliśmy (przeczytaj), jak ważne jest wykonanie dokładnych pomiarów otworów, w które zamontowane zostaną okna. Gdy zlekceważymy ten etap i nie wykonamy profesjonalnych pomiarów, możemy otrzymać finalne okno o nieprawidłowych wymiarach.

» Przeczytaj całość artykułu na www.amokna.pl 


#montaż_stolarki, #produkcja_stolarki, #GorzówWlkp.

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

AM OKNA B.Szymkowiak Sp. z o.o. Sp. k.

66-400 Gorzów Wlkp.
Podmiejska 21a
tel.: +48 506-600-668
tel.: +48 512-976-581
tel.: +48 660-523-266
Fax: 0048 95 727 85 60
e-mail: info@amokna.eu
https://www.amokna.pl/
https://www.facebook.com/amokna

https://www.linkedin.com/company/am-okna