| Wyświetleń:3755

ROTO o prognozach i doświadczeniach z zagranicznych rynków

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Rozwój międzynarodowego rynku okien i drzwi, aktualne wyzwania branży prezentował Marcus Sander, prezes zarządu Roto FTT GmbH

fot. ROTO | Rozwój międzynarodowego rynku okien i drzwi, aktualne wyzwania branży prezentował Marcus Sander, prezes zarządu Roto FTT GmbH

ROTO o prognozach branży na świecie i doświadczeniach
z zagranicznych rynków na Forum Stolarki Budowlanej VIP


Rozwój międzynarodowego rynku okien i drzwi, nowości i dobre praktyki były tematem tegorocznego Forum Stolarki Budowlanej VIP w Mszczonowie. Firma Roto zaprezentowała aktualne perspektywy branży na świecie, a także doświadczenia serwisowe z krajów niemieckojęzycznych. Eksperci Roto przedstawiali najnowsze systemy okuć do drzwi, przegląd rozwiązań przesuwnych oraz pokaz montażu funkcji Roto Patio Inowa SoftClose. Jednym z tematów prezentowanych przez Roto na Forum Stolarki VIP była aktualna sytuacja i perspektywy rozwoju branży na światowych rynkach. 

Prezes Roto Fenster- und Türtechnologie GmbH, Marcus Sander, w filmowej prezentacji przedstawiał najnowsze wskaźniki gospodarcze i przewidywane trendy: Rozwój poszczególnych rynków w Europie w branży stolarki w roku 2021 przewyższył nasze oczekiwania. Mimo niepewnej sytuacji wrósł udział inwestycji – zarówno w obszarze remontów, jak i nowego budownictwa. Spodziewamy się, że w roku 2021 gospodarka światowa wzrośnie o ok. 6%, a wartość inwestycji budowlanych w Europie odnotuje 4% wzrost. W Niemczech obserwujemy zmniejszenie liczby osób zatrudnionych w niepełnym wymiarze, co jest pozytywnym sygnałem gospodarczym. Wzrosła też liczba pozwoleń na budowę względem ubiegłego roku, głównie w obszarze budownictwa jedno- i dwurodzinnego.


W swoim wystąpieniu Prezes Roto FTT poruszył aktualne wyzwania związane z surowcami i logistyką. W ostatnich miesiącach nastąpił wyraźny, dwucyfrowy wzrost cen tworzyw sztucznych, cynku, stali i drewna, a podaż surowców uległa ograniczeniu. 

W Roto ze szczególną uwagą monitorujemy i kontrolujemy obszar cen i logistyki, by móc szybko reagować, np. tworząc zapasy bezpieczeństwa – mówił Marcus Sander.


Technologie drzwiowe i systemy przesuwne


Podczas spotkania przedstawiciele Roto prezentowali najnowsze rozwiązania produktowe – w tym ukryty zawias do drzwi wejściowych Roto Solid C, wyróżniony w tym roku tytułem Innowacyjnego Rozwiązania Branży Stolarki. Asortyment i technologie okuć do drzwi – zaprezentował Rafał Osiński, dyrektor ds. sprzedaży Roto Polska Północna. Uczestnicy Forum oglądali filmowy przegląd systemów przesuwnych nagrany w warszawskim salonie wystawowym Roto. 


Krzysztof Nowak, product manager w Roto, prezentował działanie i prosty sposób montażu funkcji Soft w okuciu do przesuwnych drzwi tarasowych Roto Patio Inowa. Nowość: funkcje łagodnego otwierania i zamykania skrzydła przesuwnego – SoftOpen i SoftClose – gwarantują komfort i wygodę obsługi, a jednocześnie zwiększają bezawaryjność i trwałość drzwi tarasowych.

Serwisowe wsparcie Roto 


Kolejnym tematem były cele i doświadczenia z budowy sieci serwisowej Roto Professional Service na rynkach niemieckojęzycznych, prezentowane przez Pawła Szkodziaka, dyrektora ds. marketingu w Roto. Szeroki zakres prac: renowacje i konserwacja, zwiększanie efektywności energetycznej, ochrona przed włamaniem, odbiory budowlane stolarki i szeroki zakres doposażenia i napraw to realne wsparcie obsługi posprzedażowej dla firm, działających na niemieckojęzycznych rynkach. Zainteresowanie monterów wzbudziła prezentacja nowej platformy serwisu części zamiennych, dostępnej w języku polskim www.roto-spareparts.com/pl. Wyszukiwarka i sklep części zamiennych online oraz rozwijanie i wzmacnianie sieci firm partnerskich w ważnym kierunku eksportowym to przykłady najnowszych projektów Roto odpowiadających na nowe potrzeby klientów w aktualnej sytuacji. 

VI Forum Stolarki Budowlanej VIP, organizowane przez Stolarka VIP odbywało się w dniach 16-17 września 2021 r. w Mszczonowie.

#ForumStolarkiBudowlanej, #rotoprofessionalservice, #okuciaokienne, #okuciadrzwiowe, #warszawa

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY