| Wyświetleń:724

Effector rozbudował centrum obróbki aluminium i uruchomił nową anodownię

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Anodownia EFFECTOR

fot. EFFECTOR

Anodownia EFFECTOR


Anodownia EFFECTOR

fot. EFFECTOR

Anodownia EFFECTOR

Centrum obróbki metali w EFFECTOR

fot. EFFECTOR

Centrum obróbki metali w EFFECTOR

Centrum obróbki metali w EFFECTOR

fot. EFFECTOR

Centrum obróbki metali w EFFECTOR

Centrum obróbki metali w EFFECTOR

fot. EFFECTOR

Centrum obróbki metali w EFFECTOR

Spółka Effector zakończyła inwestycję w kolejną linię przeznaczoną do uszlachetniania powierzchni aluminiowych. Realizacja spowodowała zwiększenie możliwości powierzchniowej obróbki aluminium o ponad 30% w stosunku do dotychczasowych mocy zakładu oraz wzrost zatrudnienia o 10%. Jednocześnie firmowe centrum obróbki metali zostało wyposażone w urządzenia najnowszej generacji, umożliwiające bardziej optymalną i precyzyjniejszą obróbkę aluminiowych profili. 


Nowości w centrum obróbczym


Wśród nowych maszyn znajdują się m.in. trzy centra obróbcze: Elumatec SBZ 122/74, Elumatec SBZ 140, Falcon TM MMI MC 307 oraz frezarka CMX 1100V i piła do plasterkowania PRESTA GAA-500. Centrum Elumatec SBZ 122/74 umożliwia obróbkę  profili, tworzywa sztucznego oraz stali, gdzie wszystkie procesy obróbcze, takie jak frezowanie, wiercenie i gwintowanie, wykonywane są na nieruchomym profilu. Centrum obrabia profile do długości 4050 mm, a kierunek obróbki  to 3 + 2,  tj. góra, tył i przód. Centrum obróbcze SBZ 140 Elumatec jest przystosowane do obróbki profili aluminiowych i cienkościennych stalowych, a kąt obrotu w osi A wynosi od 0°do 180°. Maksymalna długość profili obrabianych doczołowo wynosi 9580 mm, natomiast bez obróbki czołowej to 7 600 mm.

Centrum obróbcze FALCON TM MMI MC 307 to czteroosiowe urządzenie do obróbki aluminium, tworzyw sztucznych i stali – ruchy liniowe w osiach XYZ oraz w kątowy w osi A (obrót stołu). Obróbka odbywa się z pięciu stron: od góry, z boków oraz od czół, za pomocą frezów tarczowych, palcowych, wierteł oraz gwintowników. Centrum umożliwia  obróbkę detali dłuższych od maszyny w przelotowej strefie pracy.  Nowa frezarka CMX 1100 V służy do obróbki profili aluminiowych i stalowych, a jej dokładność pozycjonowania wynosi +/- 0,1 mm. Z kolei piła do plasterkowania PRESTA GAA-500 umożliwia obróbkę elementów  z aluminium z dużą dokładnością – tj. +/- 0,05 mm dla pojedynczego cyklu.

Piąta anodownia


Inwestycja w nową linię uszlachetniania powierzchni aluminiowych została rozpoczęta w maju tego roku. Linia jest maksymalnie rozbudowana, składa się z 17 wanien procesowych, przygotowana do pełnego procesu anodowania, łącznie z elektrobarwieniem. Inwestycja została wyposażona w dwa rodzaje uszczelniania: zimnego i gorącego. Proces jest wspomagany przez osiem wanien do płukania, a system jezdny obsługują cztery windy. Właściwe działanie linii wspiera również nowy układ grzewczy, system wentylacyjny oraz nowoczesny układ chłodzenia. Wszystko to składa się na nowoczesny i kompleksowo wyposażony proces uszlachetniania powierzchni aluminiowych. 

Pełna automatyka


Jeszcze przed realizacją inwestycji, przygotowane zostały najważniejsze założenia z nią związane, tj.: uzyskanie jak najwyższej produktywności (gwarantowanej przez w pełni zautomatyzowany proces współpracujący z nowoczesnym oprogramowaniem), uzyskanie wysokiej powtarzalności i jakości świadczonych usług, a także zapewnienie niskiej awaryjności linii i wszystkich jej podzespołów. Kluczowym zagadnieniem, które przyświecało realizacji projektu, było (i nadal jest) zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa, jakości i higieny pracy. 

Korzyści z inwestycji


Główny powód, dla którego włoszczowska spółka przystąpiła do tych inwestycji, to potrzeba zwiększenia wielkości produkcji, która spowoduje wzrost konkurencyjności firmy na rynku, zwłaszcza w zakresie krótszych terminów realizacji zamówień, utrzymania różnorodności uszlachetnianych produktów oraz umocnienie pozycji firmy jako lidera w branży.
 

Od kilku lat rynek anodowania w Polsce systematycznie rośnie. Można powiedzieć, że obserwujemy dziś modę na tę powłokę. Do tej pory anodowanie wykonywaliśmy w oparciu o cztery niezależne linie do wykonywania tego procesu – powiedział Leszek Ciesek, prezes zarządu Effector S.A. – Wiemy, jak duże znaczenie dla odbiorców ma fakt elastycznej i szybkiej reakcji na ich potrzeby, stąd decyzja o inwestycji w nową anodownię. Będzie ona docelowo przetwarzała ponad 40 tys. mkw. profili aluminiowych miesięcznie. Dodatkowo zakupiliśmy trzy duże, w pełni zautomatyzowane centra obróbcze. Takie moce korzystnie wpłyną zwłaszcza na jakość obsługi i terminowość realizacji – podsumował Leszek Ciesek.


#profile_aluminiowe, #anodowanie_aluminium, #nakladki_aluminiowe, #effector

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

EFFECTOR S.A.

29-100 Włoszczowa
ul. Młynarska 29
tel.: 041 3943118
tel.: 041 3942799
Fax: 041 3945120
e-mail: wloszczowa@effector.com.pl
https://www.effector.com.plCzarna elegancja – nowe akcesoria i aplikacje do wypełnień drzwiowych Perito

Czarna elegancja – nowe akcesoria i aplikacje do wypełnień drzwiowych Perito

Już od dziś można wybrać stylowe czarne pochwyty w...

Promocja drzwi panelowych oraz nowe wzory serii AP w ofercie ALUPROF

Promocja drzwi panelowych oraz nowe wzory serii AP w ofercie ALUPROF

Drzwi wejściowe to wizytówka nowoczesnego domu. Powinny...

Jak zamontować napęd na oknie? Montaż na ramie krok po kroku

Jak zamontować napęd na oknie? Montaż na ramie krok po kroku

Automatyka okienna to nie tylko wygoda, ale także lepsza...

COMBI PLAN – progi całkowicie bezbarierowe 0,0 mm

COMBI PLAN – progi całkowicie bezbarierowe 0,0 mm

COMBI PLAN 0,0 mm na nowo definiuje określenie „bez...

System przeciwpożarowy FR65 – nowość w ofercie firmy Aliplast

System przeciwpożarowy FR65 – nowość w ofercie firmy Aliplast

System FR65 to izolowany termicznie system...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria