| Wyświetleń:1894

Ruszyła budowa nowej hali produkcyjnej SIEGENIA

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Oficjalne, symboliczne rozpoczęcie budowy nowej hali.

fot. SIEGENIA-AUBI

Oficjalne, symboliczne rozpoczęcie budowy nowej hali.


W Kluczborku ruszyła 
oficjalnie budowa nowej hali produkcyjnej firmy SIEGENIA. W nowej hali o powierzchni 4200 mkw. wykonywane będą przede wszystkim prace przedmontażowe, znajdą się tam również pomieszczenia biurowe, warsztatowe i szkoleniowe. Zakończenie prac planowane jest na marzec 2017 roku.

SIEGENIA jest obecna w Polsce od 19 lat i zatrudnia blisko 500 pracowników. Obecnie powierzchnie magazynowo-produkcyjne zajmują 14 500 mkw., a dostawca wysyła dziennie 4 tiry po ok. 20 ton wyrobów gotowych swoich produktów. Poniżej w pigułce historia rozwoju tego przedsiębiorstwa w Polsce.

» ROK 1996 – Pierwsze inwestycje – tak wyglądał teren firmy, w chwili gdy AUBI POLSKA Sp. z o.o. rozpoczynała swoją działalność w Kluczborku. Na budynku widać jeszcze nazwę poprzednika, firmy ARDOM.» ROK 1997 - AUBI Polska Sp. z o.o. – we wrześniu 1997 w Kluczborku ruszyła produkcja okuć AUBI. Do tego czasu wykończony został (znajdujący się stanie surowym) budynek hali produkcyjnej (obecnie hala nr 4). W tym czasie ze szkolenia w Niemczech wróciła już część pracowników firmy, a wraz nimi przyjechały maszyny, które zostały oddane do użytku przy udziale kolegów z Hermeskeil. W hali produkcyjnej mieścił się również magazyn półfabrykatów. W dużej hali znajdował się magazyn wyrobów handlowych importowanych z centrali i magazyn wyrobów gotowych. W tym czasie zakład zatrudniał około 50 osób.

» ROK 2002 – Remont biurowca – w roku 2002 widać już, jakie inwestycje zostały poczynione przez AUBI. Na zdjęciu budynek biurowca w ówczesnej formie. Na budynku można dojrzeć stare logo firmy AUBI.» ROK 2003 – dwóch może więcej w 2002 roku firma AUBI została przejęta przez SIEGENIA FRANK, a w 2003 w ramach kontynuacji tego procesu doszło do połączenia polskich oddziałów obu spółek. SIEGENIA Frank Polska Sp. z o.o. z Przeźmierowa koło Poznania oraz AUBI Polska Sp. z o.o. zostały połączone w jedną spółkę SIEGENIA-AUBI Sp. z o.o. Z uwagi na lepiej rozwiniętą infrastrukturę produkcyjną zdecydowano, że siedziba firmy pozostanie w Kluczborku, dlatego też tutaj przeniesiono zarówno biura, jak i magazyny SIEGENIA.

» ROK 2004 – Firma w rozbudowie w roku 2004, z uwagi na dynamiczny rozwój rynku i znaczne zwiększenie poziomu sprzedaży, w firmie rozpoczęto kolejne inwestycje. Pomiędzy budynkiem hali produkcyjnej i magazynu była wolna przestrzeń, którą postanowiono zagospodarować stawiając w tym miejscu dodatkową halę magazynową o powierzchni 1750 mkw. Na zdjęciu widać już ciąg budynku produkcyjnych i magazynowych. Na budynku biurowca widnieje już nowa nazwa firmy tj. SIEGENIA-AUBI.


» ROK 2006 – Przejęcie KFV – kolejnym krokiem rozwoju SIEGENIA-AUBI było przejęcie w roku 2006 firmy KFV oraz w 2007 FCV i uzupełnienie oferty o wysokiej jakości okucia do drzwi. Sieć dystrybucyjna SIEGENIA-AUBI umożliwiła zaprezentowanie oferty zamków i zasuwnic KFV znacznie szerszej grupie polskich odbiorców.

» ROK 2009 – Nowa hala produkcyjna – w latach 2009-2010 rozpoczęła się kolejna inwestycja, jaką była budowa nowej hali produkcyjnej o powierzchni 3700 mkw oraz budynku socjalnego dla pracowników o powierzchni 577 mkw. Dzięki tym inwestycjom, asortyment produkcyjny został rozszerzony o nowe elementy, takie jak: przedłużki, łączniki czy elementy ramowe okuć.» ROK 2012 – Remont biurowca w roku 2012 uruchomiono kolejną inwestycję – przebudowę i remont budynku biurowca. Dynamicznie rozwijający się rynek okien, w tym coraz większy udział eksportu sprawiły, że producenci stolarki z małych, często rodzinnych firm przekształcili się w duże, prężnie działające przedsiębiorstwa, a w związku tym wzrosły też ich oczekiwania pod względem dostawców. Dlatego ważne stało się posiadanie reprezentacyjnej siedziby, w której mogłyby się odbywać spotkania z kontrahentami oraz szkolenia dla współpracujących z SIEGENIA-AUBI partnerów handlowych. W budynku biurowym po remoncie znalazły się trzy profesjonalnie wyposażone sale konferencyjne oraz nowoczesne biura z pełnym zapleczem socjalnym. » ROK 2014 – Zmiana logo – w 2014 w setną rocznicę założenia, firma zdecydowała się na odświeżenie wizerunku. Dość rozbudowane logo, które było jednocześnie odzwierciedleniem historii firmy – zostało zmienione na krótkie i czytelne logo SIEGENIA.» ROK 2016 – Nowa hala produkcyjna – w roku 2016 rozpoczęta została kolejna inwestycja, jaką jest rozbudowa firmy o nową halę produkcyjną. W nowej hali o powierzchni 4200 mkw wykonywane będą przede wszystkim prace przedmontażowe, znajdą się tam również pomieszczenia biurowe, warsztatowe i szkoleniowe. Poniżej plan nowej hali.#siegenia.okucia budowlane, #okucia okienna, #akcesoria okienne, #akcesoria do okien

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


e-Klamka drzwiowa HandsFree – komfortowe bezdotykowe odblokowanie drzwi

e-Klamka drzwiowa HandsFree – komfortowe bezdotykowe odblokowanie drzwi

e-Klamka drzwiowa HandsFree zapewnia użytkownikowi...

MACO otwiera swoje portfolio na nowe obszary produktowe

MACO otwiera swoje portfolio na nowe obszary produktowe

MACO otwiera swoje portfolio na nowe obszary produktowe!...

Okna, które zapewniają zdrowy mikroklimat domowych wnętrz

Okna, które zapewniają zdrowy mikroklimat domowych wnętrz

Odpowiednio dobrane okna i drzwi tarasowe pozwalają...

Lekkie i szczelne drzwi przesuwne z systemem Ponzio SL1700TT

Lekkie i szczelne drzwi przesuwne z systemem Ponzio SL1700TT

W zaawansowanym technicznie systemie Ponzio SL1700TT...

OknoFakty – nowy vlog poświęcony oknom i drzwiom od Mobilnego Laboratorium

OknoFakty – nowy vlog poświęcony oknom i drzwiom od Mobilnego Laboratorium

OknoFakty to vlog poświęcony oknom i drzwiom. To...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria