| Wyświetleń:1862

Ruszyła budowa nowej hali produkcyjnej SIEGENIA

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Oficjalne, symboliczne rozpoczęcie budowy nowej hali.

fot. SIEGENIA-AUBI

Oficjalne, symboliczne rozpoczęcie budowy nowej hali.


Zobacz również:

oknoad

Montaż okna na Porothermie

Innowacyjne drzwi przesuwne

Energooszczędne okna VELUX

ELASTYCZNE ROZWIĄZANIA Z NOWOCZESNĄ TECHNOLOGIĄ

Wegoma Polska relacja z WinDoor-tech 2019


W Kluczborku ruszyła 
oficjalnie budowa nowej hali produkcyjnej firmy SIEGENIA. W nowej hali o powierzchni 4200 mkw. wykonywane będą przede wszystkim prace przedmontażowe, znajdą się tam również pomieszczenia biurowe, warsztatowe i szkoleniowe. Zakończenie prac planowane jest na marzec 2017 roku.

SIEGENIA jest obecna w Polsce od 19 lat i zatrudnia blisko 500 pracowników. Obecnie powierzchnie magazynowo-produkcyjne zajmują 14 500 mkw., a dostawca wysyła dziennie 4 tiry po ok. 20 ton wyrobów gotowych swoich produktów. Poniżej w pigułce historia rozwoju tego przedsiębiorstwa w Polsce.

» ROK 1996 – Pierwsze inwestycje – tak wyglądał teren firmy, w chwili gdy AUBI POLSKA Sp. z o.o. rozpoczynała swoją działalność w Kluczborku. Na budynku widać jeszcze nazwę poprzednika, firmy ARDOM.» ROK 1997 - AUBI Polska Sp. z o.o. – we wrześniu 1997 w Kluczborku ruszyła produkcja okuć AUBI. Do tego czasu wykończony został (znajdujący się stanie surowym) budynek hali produkcyjnej (obecnie hala nr 4). W tym czasie ze szkolenia w Niemczech wróciła już część pracowników firmy, a wraz nimi przyjechały maszyny, które zostały oddane do użytku przy udziale kolegów z Hermeskeil. W hali produkcyjnej mieścił się również magazyn półfabrykatów. W dużej hali znajdował się magazyn wyrobów handlowych importowanych z centrali i magazyn wyrobów gotowych. W tym czasie zakład zatrudniał około 50 osób.

» ROK 2002 – Remont biurowca – w roku 2002 widać już, jakie inwestycje zostały poczynione przez AUBI. Na zdjęciu budynek biurowca w ówczesnej formie. Na budynku można dojrzeć stare logo firmy AUBI.» ROK 2003 – dwóch może więcej w 2002 roku firma AUBI została przejęta przez SIEGENIA FRANK, a w 2003 w ramach kontynuacji tego procesu doszło do połączenia polskich oddziałów obu spółek. SIEGENIA Frank Polska Sp. z o.o. z Przeźmierowa koło Poznania oraz AUBI Polska Sp. z o.o. zostały połączone w jedną spółkę SIEGENIA-AUBI Sp. z o.o. Z uwagi na lepiej rozwiniętą infrastrukturę produkcyjną zdecydowano, że siedziba firmy pozostanie w Kluczborku, dlatego też tutaj przeniesiono zarówno biura, jak i magazyny SIEGENIA.

» ROK 2004 – Firma w rozbudowie w roku 2004, z uwagi na dynamiczny rozwój rynku i znaczne zwiększenie poziomu sprzedaży, w firmie rozpoczęto kolejne inwestycje. Pomiędzy budynkiem hali produkcyjnej i magazynu była wolna przestrzeń, którą postanowiono zagospodarować stawiając w tym miejscu dodatkową halę magazynową o powierzchni 1750 mkw. Na zdjęciu widać już ciąg budynku produkcyjnych i magazynowych. Na budynku biurowca widnieje już nowa nazwa firmy tj. SIEGENIA-AUBI.


» ROK 2006 – Przejęcie KFV – kolejnym krokiem rozwoju SIEGENIA-AUBI było przejęcie w roku 2006 firmy KFV oraz w 2007 FCV i uzupełnienie oferty o wysokiej jakości okucia do drzwi. Sieć dystrybucyjna SIEGENIA-AUBI umożliwiła zaprezentowanie oferty zamków i zasuwnic KFV znacznie szerszej grupie polskich odbiorców.

» ROK 2009 – Nowa hala produkcyjna – w latach 2009-2010 rozpoczęła się kolejna inwestycja, jaką była budowa nowej hali produkcyjnej o powierzchni 3700 mkw oraz budynku socjalnego dla pracowników o powierzchni 577 mkw. Dzięki tym inwestycjom, asortyment produkcyjny został rozszerzony o nowe elementy, takie jak: przedłużki, łączniki czy elementy ramowe okuć.» ROK 2012 – Remont biurowca w roku 2012 uruchomiono kolejną inwestycję – przebudowę i remont budynku biurowca. Dynamicznie rozwijający się rynek okien, w tym coraz większy udział eksportu sprawiły, że producenci stolarki z małych, często rodzinnych firm przekształcili się w duże, prężnie działające przedsiębiorstwa, a w związku tym wzrosły też ich oczekiwania pod względem dostawców. Dlatego ważne stało się posiadanie reprezentacyjnej siedziby, w której mogłyby się odbywać spotkania z kontrahentami oraz szkolenia dla współpracujących z SIEGENIA-AUBI partnerów handlowych. W budynku biurowym po remoncie znalazły się trzy profesjonalnie wyposażone sale konferencyjne oraz nowoczesne biura z pełnym zapleczem socjalnym. » ROK 2014 – Zmiana logo – w 2014 w setną rocznicę założenia, firma zdecydowała się na odświeżenie wizerunku. Dość rozbudowane logo, które było jednocześnie odzwierciedleniem historii firmy – zostało zmienione na krótkie i czytelne logo SIEGENIA.» ROK 2016 – Nowa hala produkcyjna – w roku 2016 rozpoczęta została kolejna inwestycja, jaką jest rozbudowa firmy o nową halę produkcyjną. W nowej hali o powierzchni 4200 mkw wykonywane będą przede wszystkim prace przedmontażowe, znajdą się tam również pomieszczenia biurowe, warsztatowe i szkoleniowe. Poniżej plan nowej hali.#siegenia.okucia budowlane, #okucia okienna, #akcesoria okienne, #akcesoria do okien

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


STAC zamyka rok 2019 dużym sukcesem

STAC zamyka rok 2019 dużym sukcesem

Firma STAC zamyka rok 2019 dużym sukcesem po wzięciu...

Deklaracja właściwości użytkowych – 3 najczęściej popełniane błędy

Deklaracja właściwości użytkowych – 3 najczęściej popełniane błędy

Od 2013 roku producenci okien i drzwi zewnętrznych,...

Co nowego w wersji 6 WH Okna?

Co nowego w wersji 6 WH Okna?

WH Okna to system do produkcji i sprzedaży stolarki...

eluCloud – inteligentne zarządzanie produkcją online

eluCloud – inteligentne zarządzanie produkcją online

eluCloud to kompleksowe rozwiązanie idealnie wpisujące...

Warszawski Nobu Hotel z systemami Aluprof

Warszawski Nobu Hotel z systemami Aluprof

Dobiega końca rozbudowa hotelu Rialto, który już na...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria