Jak zabezpieczyć swój dom przed gwałtownymi burzami?

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Jak zabezpieczyć swój dom przed gwałtownymi burzami?

fot. G-U

Jak zabezpieczyć swój dom przed gwałtownymi burzami?


Jak zabezpieczyć swój dom przed gwałtownymi burzami?

fot. G-U

Jak zabezpieczyć swój dom przed gwałtownymi burzami?

Klimat ulega zmianom i odczuwamy to także w Polsce. Burze są częstsze i gwałtowniejsze niż kiedyś, większa jest także prędkość wiatru w trakcie ich trwania. Klimatolodzy prognozują, że zjawiska dotychczas nietypowe, takie jak właśnie nagłe, niespodziewane burze oraz trąby powietrzne czy susze, będą się nasilać. Warto więc tak stworzyć swój dom, by był odporny na gwałtowne zmiany pogody.


Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przed każdą zbliżającą się burzą radzi, by odłączyć sprzęty domowe od prądu, zabezpieczyć drzwi, okna oraz przedmioty znajdujące się na parapetach i balkonie. Jak wiadomo są to rozwiązania doraźne. Tymczasem nowoczesne technologie związane z Internetem Rzeczy pozwalają zagwarantować skuteczną i trwałą ochronę domu. Zapewnianie bezpieczeństwa powinno być przecież podstawową funkcją każdego odpowiednio skonstruowanego i wyposażonego budynku. Dostępne na rynku rozwiązania chronią mieszkańców i jednocześnie gwarantują im komfort w codziennym życiu. 


Nadchodzi burza? Zamknij okno zdalnie


W inteligentnym budownictwie można sterować urządzeniami i obiektami na odległość, i to nawet z drugiego końca świata. Tego typu rozwiązanie umożliwia wygodne i bezpieczne przewietrzanie mieszkania, bardzo przydaje się też w trakcie burzy. Zarządzanie oknami umożliwiają umieszczone w nich siłowniki o zasilaniu 230 V prądu zmiennego. Te niewielkie urządzenia można zamontować w każdym domu, indywidualnie dopasowując je do poszczególnych okien. Do wyboru są siłowniki łańcuchowe, które występują w wersji nawierzchniowej lub ukrytej (zabudowanej w ramie okna) oraz siłowniki wrzecionowe dostępne wyłącznie w wersji nawierzchniowej. 

Bardzo wygodną metodą jest także zastosowanie w oknach rozwierno-uchylnych specjalnych siłowników, takich jak Eltral K18 DK grupy GU. Naciśnięcie klawisza aktywuje wtedy funkcję rozwarcia okna i umożliwia sterowanie nim. Bezpieczne i szczelne domknięcie zapewnia dodatkowo zabudowany napęd ryglowy VAN DK. Rewolucyjny siłownik można stosować niezależnie we wszystkich oknach z aluminium, drewna czy tworzyw.

Centrala pogodowa pokieruje mieszkaniem tak, jak sobie życzysz


Dzięki siłownikom okna można uchylać i zamykać nie tylko poprzez umieszczony obok nich klawisz, ale również przez sterowanie radiowe czy za pomocą smartfona. Jeśli okna doposażymy jeszcze w moduł sterujący GU Controller IO oraz centralę zarządzającą (np. Tahoma Premium marki Somfy), która połączy okno z telefonem, zyskujemy możliwość sprawdzania w aplikacji, czy okno jest aktualnie otwarte, czy zamknięte. To jednak nie wszystko.

Jeśli tylko mamy dostęp do Internetu, możemy sterować oknami, zamykając je i otwierając w dowolnym momencie, nawet jeśli znajdujemy się setki kilometrów od domu. W razie burzy potrzebna będzie nam tylko chwila, by zabezpieczyć dom. Innym zaawansowanym rozwiązaniem jest centrala pogodowa, która dzięki połączeniu z umieszczoną na dachu lub elewacji czujką automatycznie zamyka wszystkie okna w razie silnego wiatru czy deszczu – wyjaśnia Dariusz Nowak z GU Polska, producenta innowacyjnych rozwiązań dla okien i drzwi. 


Centralę pogodową można ustawić według własnych potrzeb, programując ją tak, by zabezpieczała mieszkanie w razie konkretnego natężenia opadów czy siły wiatru. 

#kontrola_dostepu, #okucia_drzwiowe, #drzwi_tarasowe, #drzwi_przesuwne, #HS_ePOWER, #smart_home, #inteligentny_dom

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Polska światowym liderem eksportu

Polska światowym liderem eksportu

Jak wynika z danych Centrum Analiz Branżowych, w...

Realizacja Deceuninck: hotel Královka w Górach Izerskich

Realizacja Deceuninck: hotel Královka w Górach Izerskich

Nazwa „Královka” pochodzi od czeskiego słowa...

Program do projektowania ogrodów zimowych KKP

Program do projektowania ogrodów zimowych KKP

KKP od firmy Soft-Ing Team umożliwia łatwe tworzenie...

blueCompact a RODO

blueCompact a RODO

Obowiązki stawiane przed przedsiębiorcami budzą pewne...

Arena szklanych trendów

Arena szklanych trendów

Nie ma drugiego miejsca w Polsce prezentującego tak...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria