Torys – podsumowanie roku u lidera lokalnego rynku

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

W ponad 15-letniej historii firmy Torys można dostrzec ciągły rozwój, który doprowadził firmę do pozycji lidera na lokalnym rynku. Coraz większa aktywność tej firmy powoduje, że stale zwiększa się jej liczba klientów oraz zasięg działania. Rozmawialiśmy z właścicielem, Panem Ryszardem Biesakiem.

Jak ocenia Pan rok 2010?


Początek roku był bardzo trudny. Sroga zima oraz wiosenne powodzie na obszarach działalności naszych Klientów powodowały sceptyczne nastawienie do możliwości osiągnięcia zadowalających wyników. Dlatego uważam, że kilkuprocentowy spadek obrotów jest dobrym wynikiem, biorąc pod uwagę, że rok się jeszcze nie skończył.

Czy kryzys gospodarczy jest odczuwalny na Pana terenie?

Nie tyle kryzys gospodarczy, co widoczne zmiany na rynku. Coraz lepiej prosperują firmy, które zawsze stawiały na jakość. Osiąganie dobrych wyników sprzedaży poprzez obniżanie ceny doprowadziło do sytuacji, gdzie stolarka produkowana jest z minimalnym zyskiem, co nie daje firmom większych perspektyw rozwoju. Pojawiające się wyroby o niskich cenach, szczególnie w oknach PVC, spowodowały, że wielu producentów zaniechało częściowo produkcji i zajęło się usługami montażowymi.

Jak wygląda sytuacja na terenach popowodziowych?

Jak wynika z relacji naszych Klientów, jest tam jeszcze wiele do zrobienia. Mieszkańcy regionów dotkniętych powodzią dotychczas zajmowali się osuszaniem budynków i pracami budowlanymi, dopiero gwałtowny spadek temperatur spowodował znaczne zwiększenie robót związanych z wymianą stolarki. Zakłady stolarskie nie nadążają z montażami. Prawdopodobnie dodatkowym bodźcem napędzającym koniunkturę w tym rejonie są terminy, w jakich powodzianie są zobligowani na wykorzystanie przyznanych im środków.

Co zaliczyłby Pan do największych sukcesów firmy TORYS w kończącym się roku?

Prawdopodobnie wdrożenie systemu zarządzania jakością ISO 9000. Pomimo tego, że system ten zabiera wiele czasu na prowadzenie wdrożonych procedur, to pozwala na większą przejrzystość. Mamy możliwości kontroli sposobów załatwiania spraw, zarówno wewnątrz firmy, jak również w relacjach z naszymi Klientami. Nasi odbiorcy mogą być pewni, że zapytania ofertowe oraz ewentualne reklamacje będą załatwiane o wiele sprawniej niż dotychczas.

Jakie są Pańskie plany na zbliżający się rok 2011?

Podobnie jak w latach poprzednich, stawiam na dywersyfikacje asortymentową. Obecnie posiadamy dość dobrą ofertę dla stolarni produkujących schody drewniane, parkiety, domy z bali itp... Staramy się jak najlepiej obsłużyć klientów lokalnych, choć coraz więcej sprzedajemy w odległe zakątki naszego kraju.

Czy dotyczy to też eksportu?

Współpracujemy głównie z naszymi wschodnimi sąsiadami, czyli Ukrainą i Białorusią. Można jednak zauważyć znaczne pogorszenie się sytuacji w tych krajach. Pomimo tego, że ilość odbiorców z za wschodniej granicy się nie zmniejszyła, to obroty są nieporównywalnie mniejsze.

Co chciałby Pan przekazać producentom i montażystom okien i drzwi?

Zarówno jednym, jak i drugim chciałbym złożyć świąteczne życzenia wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym, oraz wielu radości w nowym 2011 roku. Mimo że zbliżający się rok zapowiada się trudny, to jestem pewien, że nasi odbiorcy potrafią przetrwać i wyjść obronną ręką z trudnych sytuacji, czego dali już wielokrotnie dowody, dlatego życzę im wiele wytrwałości i samozaparcia w nowym roku.

Dziękuję za rozmowę i życzę sukcesów

red. Marcin Izydorczyk oknonet.pl


Reklama
#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Konferencja 'Monitoring Rynku Budowlanego 2019' ze wsparciem branżowym POiD

Konferencja 'Monitoring Rynku Budowlanego 2019' ze wsparciem branżowym POiD

Tegoroczna, 22 edycja spotkania odbędzie się 5...

KAIROX BLOCK – nowa klamka z kluczykiem od STAC

KAIROX BLOCK – nowa klamka z kluczykiem od STAC

Rynek zamknięć wymaga coraz bardziej wyrafinowanych...

Innowacyjne rozwiązania doszczelnień progowych ALUMASTER

Innowacyjne rozwiązania doszczelnień progowych ALUMASTER

Alumaster Polska z siedzibą w Toruniu, specjalista w...

Dobór napędów do okien online

Dobór napędów do okien online

Napedyokienne.pl to nowe narzędzie zaprojektowane przez...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria