| Wyświetleń:323

LuxStone Granity – granitowe parapety na lata

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

LuxStone Granity – granitowe parapety na lata

fot. Chroma Stock

LuxStone Granity – granitowe parapety na lata


LuxStone Granity jest młodą, prężnie rozwijającą się firmą w branży kamieniarskiej, wytwarzającą m.in. parapety okienne. Za jej sterami zasiada Pan Rafał Koźlarek, którego zaprosiliśmy do rozmowy. 


Marta Okupnik: Panie Rafale, skąd decyzja na działalność w branży kamieniarskiej?

Rafał Koźlarek: Z zamiarem założenia zakładu kamieniarskiego w Zielonej Górze nosiłem się bardzo długo. Mój zakład LuxStone Granity działa wprawdzie od grudnia 2018 r., ale moje doświadczenie zawodowe w branży kamieniarskiej ma już kilkanaście lat i sięga roku 2007. Wówczas, jako student budownictwa, zatrudniłem się u kamieniarza Granity Misiuk w Zielonej Górze. Początkowo dorabiałem sobie jako pomocnik kamieniarza, jednak z czasem zaczęło mi się to podobać i dziś mogę już pracować w swojej własnej firmie.

M.O.: Czy łatwo jest rozpocząć działalność w tej branży?

R.K.: Każdy początek, niezależnie od branży, bywa trudny i mój przypadek nie był wyjątkiem. Musiałem zgromadzić znaczny kapitał, aby zakupić potrzebny sprzęt do obróbki kamieni oraz, oczywiście, samochód ciężarowy, którym można wozić granity. Specjalizuję się przede wszystkim w kamieniarstwie nagrobkowym i zajmuję się głównie montażem nagrobków, ale kamieniarstwo budowlane również nie jest mi obce. 

Montuję parapety z granitu na wymiar oraz schody granitowe. Zakładając działalność obawiałem się, czy będę miał klientów, czy spodobają im się oferowane przeze mnie usługi. Dziś mogę powiedzieć, że to był dobry wybór i nie sądziłem, że tak szybko moje usługi zaczną się cieszyć takim uznaniem klientów.

M.O.: Jak Pan sądzi, dzięki jakim Pan cechom tak się stało? 

Trudno mi powiedzieć, jakie moje cechy osobowościowe sprawiły, że moja firma rozwija się w dobrym kierunku. Na pewno będzie to zadaniowe i w pełni profesjonalne podejście do każdego zlecenia. Staram się, aby montowane przeze mnie parapety czy schody zawsze były zgodne z wytycznymi sztuki kamieniarskiej, no i oczywiście, aby klient był w pełni zadowolony. Ponadto, bez wątpienia, moja elastyczność odegrała tutaj ważną rolę, gdyż uważam, że jestem w stanie dojść do porozumienia z każdym klientem.

M.O.: Może Pan coś więcej powiedzieć o produktach?

R.K.: Tak jak już wcześniej wspominałem, zajmuję się głównie montażem nagrobków. Kolejnym produktem, na który kładę szczególny nacisk są parapety z granitu. Parapety granitowe firmy LuxStone Granity są przede wszystkim bardzo wysokiej jakości. Współpracuję z wieloma dostawcami granitu w Polsce, dlatego też w mojej ofercie występuje mnogość parapetów w wielu kolorach kamienia naturalnego, który to jest sprowadzany z najdalszych zakątków świata. Myślę więc, że wyróżnia je unikalność kolorów, jakość oraz bardzo dobre ceny. 

M.O.: Do kogo skierowana jest oferta?

R.K.: Jako że jestem dopiero na początku mojej drogi firmowej, moja oferta jest skierowana do klienta indywidualnego. Czy zyskam również kontrahentów biznesowych? Czas pokaże.

M.O.: Jakie ma Pan plany na dalszy rozwój działalności?

R.K.: Najważniejszy jest dla mnie rozwój firmy. Obecnie LuxStone Granity działa na terenie województwa lubuskiego, ale mam nadzieję, że w przyszłości rozszerzę oferowane przeze mnie usługi także na województwa ościenne, a może i całą Polskę. Mam nadzieję zyskać również kilku klientów biznesowych, którzy regularnie zamawialiby u mnie parapety z granitu. Myślę, że wysoka klasa moich granitów sprawi, że moje plany się ziszczą.

#parapety_granitowe, #parapety_wewnetrzne, #parapety_zewnetrzne

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Kupuj świadomie – #kupujPolskie. ALUPROF rozpoczyna akcję wspierania polskich firm online

Kupuj świadomie – #kupujPolskie. ALUPROF rozpoczyna akcję wspierania polskich firm online

Z raportów GUS wynika, że w przeciągu ostatnich trzech...

Osłony okienne przyjazne dzieciom

Osłony okienne przyjazne dzieciom

Każdego dnia w Europie ginie średnio 58 dzieci w wyniku...

Convenient ventilation and efficient sound reduction – SchücoVentoFrameAsonic

Convenient ventilation and efficient sound reduction – SchücoVentoFrameAsonic

SchücoVentoFrameAsonic is a ventilation system which...

La Linea – nowa kolekcja drzwi wewnętrznych CAL z włoskimi klamkami Linea Cali

La Linea – nowa kolekcja drzwi wewnętrznych CAL z włoskimi klamkami Linea Cali

W hołdzie mieszkańcom Włoch, dotkniętych w sposób...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria