LuxStone Granity – granitowe parapety na lata

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

LuxStone Granity – granitowe parapety na lata

fot. Chroma Stock

LuxStone Granity – granitowe parapety na lata


LuxStone Granity jest młodą, prężnie rozwijającą się firmą w branży kamieniarskiej, wytwarzającą m.in. parapety okienne. Za jej sterami zasiada Pan Rafał Koźlarek, którego zaprosiliśmy do rozmowy. 


Marta Okupnik: Panie Rafale, skąd decyzja na działalność w branży kamieniarskiej?

Rafał Koźlarek: Z zamiarem założenia zakładu kamieniarskiego w Zielonej Górze nosiłem się bardzo długo. Mój zakład LuxStone Granity działa wprawdzie od grudnia 2018 r., ale moje doświadczenie zawodowe w branży kamieniarskiej ma już kilkanaście lat i sięga roku 2007. Wówczas, jako student budownictwa, zatrudniłem się u kamieniarza Granity Misiuk w Zielonej Górze. Początkowo dorabiałem sobie jako pomocnik kamieniarza, jednak z czasem zaczęło mi się to podobać i dziś mogę już pracować w swojej własnej firmie.

M.O.: Czy łatwo jest rozpocząć działalność w tej branży?

R.K.: Każdy początek, niezależnie od branży, bywa trudny i mój przypadek nie był wyjątkiem. Musiałem zgromadzić znaczny kapitał, aby zakupić potrzebny sprzęt do obróbki kamieni oraz, oczywiście, samochód ciężarowy, którym można wozić granity. Specjalizuję się przede wszystkim w kamieniarstwie nagrobkowym i zajmuję się głównie montażem nagrobków, ale kamieniarstwo budowlane również nie jest mi obce. 

Montuję parapety z granitu na wymiar oraz schody granitowe. Zakładając działalność obawiałem się, czy będę miał klientów, czy spodobają im się oferowane przeze mnie usługi. Dziś mogę powiedzieć, że to był dobry wybór i nie sądziłem, że tak szybko moje usługi zaczną się cieszyć takim uznaniem klientów.

M.O.: Jak Pan sądzi, dzięki jakim Pan cechom tak się stało? 

Trudno mi powiedzieć, jakie moje cechy osobowościowe sprawiły, że moja firma rozwija się w dobrym kierunku. Na pewno będzie to zadaniowe i w pełni profesjonalne podejście do każdego zlecenia. Staram się, aby montowane przeze mnie parapety czy schody zawsze były zgodne z wytycznymi sztuki kamieniarskiej, no i oczywiście, aby klient był w pełni zadowolony. Ponadto, bez wątpienia, moja elastyczność odegrała tutaj ważną rolę, gdyż uważam, że jestem w stanie dojść do porozumienia z każdym klientem.

M.O.: Może Pan coś więcej powiedzieć o produktach?

R.K.: Tak jak już wcześniej wspominałem, zajmuję się głównie montażem nagrobków. Kolejnym produktem, na który kładę szczególny nacisk są parapety z granitu. Parapety granitowe firmy LuxStone Granity są przede wszystkim bardzo wysokiej jakości. Współpracuję z wieloma dostawcami granitu w Polsce, dlatego też w mojej ofercie występuje mnogość parapetów w wielu kolorach kamienia naturalnego, który to jest sprowadzany z najdalszych zakątków świata. Myślę więc, że wyróżnia je unikalność kolorów, jakość oraz bardzo dobre ceny. 

M.O.: Do kogo skierowana jest oferta?

R.K.: Jako że jestem dopiero na początku mojej drogi firmowej, moja oferta jest skierowana do klienta indywidualnego. Czy zyskam również kontrahentów biznesowych? Czas pokaże.

M.O.: Jakie ma Pan plany na dalszy rozwój działalności?

R.K.: Najważniejszy jest dla mnie rozwój firmy. Obecnie LuxStone Granity działa na terenie województwa lubuskiego, ale mam nadzieję, że w przyszłości rozszerzę oferowane przeze mnie usługi także na województwa ościenne, a może i całą Polskę. Mam nadzieję zyskać również kilku klientów biznesowych, którzy regularnie zamawialiby u mnie parapety z granitu. Myślę, że wysoka klasa moich granitów sprawi, że moje plany się ziszczą.

#parapety_granitowe, #parapety_wewnetrzne, #parapety_zewnetrzne

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Nowe przykręcane zawiasy do ciężkich drzwi w ofercie NOVET

Nowe przykręcane zawiasy do ciężkich drzwi w ofercie NOVET

Oferta NOVET poszerzyła się o nowe modele zawiasów...

ANWIL na Targach K w Düsseldorfie

ANWIL na Targach K w Düsseldorfie

Na największych na świecie targach przetwórstwa...

ECLISSE 40 – ozdobna ościeżnica do drzwi rozwieranych

ECLISSE 40 – ozdobna ościeżnica do drzwi rozwieranych

ECLISSE 40 jest produktem eksponującym ościeżnicę –...

Śniadanie prasowe Deceuninck

Śniadanie prasowe Deceuninck

Bazą dla rozmów były innowacyjność, design i...

Konferencja 'Monitoring Rynku Budowlanego 2019' ze wsparciem branżowym POiD

Konferencja 'Monitoring Rynku Budowlanego 2019' ze wsparciem branżowym POiD

Tegoroczna, 22 edycja spotkania odbędzie się 5...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria