| Wyświetleń:835

Schlegel International – globalny dostawca uszczelnień i akcesoriów do produkcji okien i drzwi

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Schlegel to marka znana przede wszystkim z wysokiej jakości elementów uszczelniających do okien i drzwi. Posiada zakłady produkcyjne zlokalizowane w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Australii i Brazylii. Ma także przedstawicielstwa handlowe w Singapurze i Nowej Zelandii. 

Asortyment uszczelek spółki Schlegel obejmuje odporne na warunki atmosferyczne uszczelki piankowe i włosowe, a także uszczelki ekstrudowane zaprojektowane dla sektora drzwi i okien z aluminium, PVC i drewna. Sprawność cieplna, dźwiękoszczelność i zmniejszona przepuszczalność powietrza to kluczowe aspekty, które muszą zapewniać nowoczesne uszczelki stosowane w stolarce budowlanej.

Fabryka Giesse

Poza szeroką paletą uszczelek, firma Schlegel oferuje także w wielu krajach europejskich zamki, klamki i zawiasy, włącznie z elementami dekoracyjnymi Fab&Fix oraz pełen zakres okuć do okien i drzwi firmy ERA. W marcu tego roku Schlegel nabyło włoską firmę Giesse specjalizującą się w produkcji okuć do okien i drzwi z aluminium. Po tej akwizycji siedziba główna Schlegel International została przeniesiona z UK do Włoch. 

Jedną z nowości produktowych Giesse jest system ukrytych zawiasów do okien aluminiowych C.H.I.C. połączony z klamką NP Supra (dowiedz się więcej z materiału wideo: film nr 1; film nr 2).

Magazyn Giesse

Schlegel dostarcza również szeroki asortyment elementów do przemysłu związanego z zasłanianiem okien, jak uszczelki szczotkowe Poly-Bond, piankowe Q-Lon oraz wytłaczane profile uszczelniające Lozaron. Dodatkowo przedsiębiorstwo oferuje również klientom taśmy siatkowe i wzmacniające do siatek przeciw owadom, zaciemniające materiały do rolet wewnętrznych oraz przejrzyste folie winylowe do komercyjnych drzwi roletowych.


Firma Schlegel zbudowała godną pozazdroszczenia reputację na rynkach australijskim i nowozelandzkim w zakresie dostarczania uszczelek i elementów metalowych zaprojektowanych tak, aby spełniać wszystkie lokalne wymogi stawiane oknom i drzwiom. Spółka projektuje i wytwarza odporne na warunki atmosferyczne uszczelki włosowe i piankowe, a także elementy okien i przeciwwagi do okien przesuwnych w pionie. Schlegel zaopatruje też całą Amerykę Południową w elementy drzwi i okien z zakładów w Brazylii.

W latach osiemdziesiątych dziewiętnastego wieku produkowaliśmy frędzle typu „surrey” do powozów konnych. Kiedy automobile zastąpiły powozy, firma Schlegel dostarczała procentom samochodów wysokiej jakości plecione tapicerki. W trakcie drugiej wojny światowej produkcja została przestawiona na istotne prace związane z obroną. Obecnie nasz asortyment produktów obejmuje włosowe uszczelnienia okien i drzwi oraz plastikowe profile, które zaczęliśmy produkować w latach czterdziestych dwudziestego wieku dla przemysłu budowlanego – ten fragment z opisu historii tego przedsiębiorstwa pokazuje długą tradycję Schlegel we wprowadzania innowacji w odpowiedzi na potrzeby klientów.


#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!System drzwi przesuwnych MORAD Slitec

System drzwi przesuwnych MORAD Slitec

Estetyczny design, ergonomia, łatwy montaż i cicha...

Wybieramy domy z oknami i drzwiami bez barier

Wybieramy domy z oknami i drzwiami bez barier

Z myślą o przyszłości domy coraz częściej są...

Ty decydujesz jak otwierasz... nowy zamek M5/M6

Ty decydujesz jak otwierasz... nowy zamek M5/M6

Zamek M5/M6 to bardzo ważna premiera dormakaba. Zamek...

Czy warto inwestować w okna antywłamaniowe?

Czy warto inwestować w okna antywłamaniowe?

Z policyjnych statystyk wynika, że liczba włamań w...

Zautomatyzowany system wydawania towaru w PONZIO

Zautomatyzowany system wydawania towaru w PONZIO

Zwiększone możliwości magazynowania profili oraz...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria