| Wyświetleń:611

Jeszcze lepsze, jeszcze szybsze – centrum elumatec SBZ 609 w nowej odsłonie

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Centrum obróbcze do profili PCW – SBZ 609

fot. elumatec

Centrum obróbcze do profili PCW – SBZ 609


Centrum obróbcze do profili PCW – SBZ 609

fot. elumatec

Centrum obróbcze do profili PCW – SBZ 609

Centrum obróbcze do profili PCW – SBZ 609

fot. elumatec

Centrum obróbcze do profili PCW – SBZ 609

Centrum obróbcze do profili PCW – SBZ 609

fot. elumatec

Centrum obróbcze do profili PCW – SBZ 609

Głównym celem spółki elumatec jest ciągłe udoskonalanie produktów oraz stymulowanie swojego rozwoju i oferty zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami klientów. Wiąże się to nierozłącznie z ulepszaniem już sprawdzonych rozwiązań i technologii oraz zapewnieniem klientom wysokiej jakości urządzeń i długotrwałego ich działania.


W 2007 roku firma elumatec zaprojektowała i wdrożyła do produkcji seryjnej innowacyjne centrum obróbcze do profili PCW – SBZ 609. Maszyna zachwyciła producentów stolarki i podbiła światowy rynek (w samej Polsce zainstalowano ponad 70 centrów SBZ 609) – m.in. dlatego, że zdolność produkcyjna centrum obróbczego SBZ 609 pozwala na obsługę 4-głowicowej linii zgrzewająco-czyszczącej. 

Jest to  to sprawdzone, wydajne centrum do mocowania zbrojenia, wiercenia i frezowania dociętych profili w produkcji okien i drzwi. Ta wielogłowicowa maszyna, wyposażona w moduł typu G z agregatami obróbczymi (od 14 do 30 jednostek obróbczych) w sposób całkowicie automatyczny potrafi przygotowywać obrobione profile PCW ze wzmocnieniem stalowym, osiągając wydajność o 130 j.o. w ciągu zmiany produkcyjnej. Co ważne, dzięki opatentowanemu rozwiązaniu wyłączonego wkrętaka przed stacją obróbczą, maszyna pracuje w jednym cyklu produkcyjnym na dwóch sztabach profili.

Zbrojenie stalą profilu z tworzywa sztucznego odbywa się w liniowym ciągu produkcyjnym, bez potrzeby przerywania go dodatkowymi operacjami, a praca operatora sprowadza się jedynie do nałożenia pociętych profili na stół podawczy (możliwość załadunku 11 profili) i odebrania gotowych elementów, które następnie są przekazywane do zgrzania. Centrum posiada zintegrowane czujniki pomiarowe pozwalające na kontrolę długości elementów. Budowa centrum przystosowana została do dużych przekrojów profili i zoptymalizowanego procesu obróbki.

Nowa wersja maszyny zyskała nie tylko nowy design, ale także została ulepszona pod wieloma względami. Specjalnie dla SBZ 609 zaprojektowana została ochronna kabina akustyczna, w którą można opcjonalnie doposażyć centrum. Zmieniono napęd chwytaka na szybki i niezawodny napęd magnetyczny. W nowej wersji maszyny jest teraz także możliwość zastosowania elektrycznej wkrętarki, która z jeszcze większą precyzją dokręca wkręty mocujące zbrojenie stalowe.

We współpracy z firmą Beckoff (dostawcą rozwiązań informatycznych) został opracowany nowy, bardziej intuicyjny program sterujący, dzięki czemu obsługa maszyny stała się jeszcze łatwiejsza. Co niezwykle istotne, maszyna z nowym oprogramowaniem może współpracować z dowolnym programem konstruktorskim do stolarki, stosowanym przez polskich producentów okien i drzwi. 

Centrum obróbcze profili z równoległą wkrętarką do wzmocnień zostało zaprojektowane w taki sposób, aby można było je później połączyć z centrum tnącym. Odpowiednia konfiguracja tych maszyn pozwoliła stworzyć opatentowany model centrum tnąco-obróbczego SBZ 620, które osiąga wydajność do 360 j.o. na zmianę.


Centra obróbcze SBZ 609 są indywidualnie projektowane i doposażane w zależności od potrzeb produkcyjnych klientów. Ilość zespołów wiertarskich i frezarskich jest uzależniona od typów i rodzajów obróbek niezbędnych do wykonania przy realizacji zleceń. Co istotne, ilość używanych narzędzi nie wpływa na tempo pracy maszyny, a tym samym na jej wydajność.

Priorytetem rozwoju serii nr 6xx jest efektywna obróbka profili. Centra obróbcze elumatec są konstruowane i rozwijane z myślą o automatyzacji jak największej liczby procesów obróbki. Gwarantuje to sukces w perspektywie długoterminowej. Producent dostarczył na światowy rynek  już około tysiąca centrów obróbczych profili serii SBZ-6xx.


#produkcja_stolarki, #maszyny, #automatyzacja_produkcji, #obrobka_stolarki, #centra_obrobcze

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Elumatec Polska Sp. z o.o.

62-300 Września
ul. Przemysłowa 10
tel.: 61 437 70 00
tel.: 61 437 70 00 wew. 24 - CZĘŚCI
tel.: 61 437 70 00 wew. 23 - SERWIS
Fax: 61 437 70 06
e-mail: info.pl@elumatec.com
https://www.elumatec.com/pl/start
https://www.facebook.com/elumatecag/Move – jeden system, wiele możliwości

Move – jeden system, wiele możliwości

MACO i HAUTAU łączą kompetencje, by zaprezentować...

System przesuwny Ponzio do apartamentów – wygoda w użytkowaniu

System przesuwny Ponzio do apartamentów – wygoda w użytkowaniu

System Ponzio SL 1700TT to innowacyjne rozwiązanie,...

Łatwiejsze montowanie okien i drzwi w systemach fasadowych Yawal

Łatwiejsze montowanie okien i drzwi w systemach fasadowych Yawal

Szklane elewacje od lat dominują w krajobrazie...

G-U konfekcjonuje progi do okien typu HS

G-U konfekcjonuje progi do okien typu HS

G-U Polska – producent najwyższej jakości rozwiązań...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria