Samoprzylepna folia okienna illbruck ME508 Duo VV

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

tremco illbruck wprowadził do oferty nowy produkt z rodziny inteligentnych (aktywnych) membran – folię okienną ME508 Duo VV z klejem na całej powierzchni dla jeszcze szybszej i niewymagającej dodatkowego kleju aplikacji. 

Nowa folia należy do najbardziej zaawansowanych technologicznie produktów izolacyjnych w swoim segmencie. Stanowi szybszą i wygodniejszą pod kątem użycia alternatywę dla dotychczasowych rozwiązań mocowania, a przy tym ryzyko pomyłki (zamiany stron klejenia) zostało całkowicie wyeliminowane. Dzięki zmiennej wartości współczynnika Sd z przedziału 0,4 – 20 m, folia ME508 może być stosowana zarówno od strony wewnętrznej, jak i zewnętrznej złącza – użyta w funkcji folii paroszczelnej i paroprzepuszczalnej zarazem. Dzięki unikalnej powłoce adhezyjnej rozmieszczonej na całej powierzchni aktywnej membrany, optymalna siła klejenia uzyskiwana jest po kilku godzinach. Siła początkowa klejenia pozwala zaś jej użytkownikowi (monterowi) na dokonanie stosowanej korekty położenia na podłożu, jeśli ta jest podczas pracy wymagana. 

Co więcej, produkt może być stosowany w temperaturze od -5°C, jeśli powierzchnia zostanie uprzednio zagruntowana. Folia jest w pełni bezpieczna dla użytkowników i środowiska, o czym zaświadcza certyfikat GEV i klasa EC1 Plus (skrajnie niska emisja). Badania wodoszczelności zgodnie z normą EN1027 oraz na przepuszczalność powietrza (norma EN1026) zostały zrealizowane w niemieckim Instytucie Techniki Okiennej ift-Rosenheim, który tym samym zaświadcza o jej właściwościach. Folia ME508 dołącza tym samym do rodziny aktywnych folii okiennych illbruck DUO, spełniających wymagania RAL. Pamiętajmy, że szczelność połączenia w dużej mierze zależy także od właściwe przygotowanego podłoża otworu okiennego. Produktem rekomendowanym do wyrównania ościeży przed przystąpieniem do czynności montażu warstwowego, jest zaprawa termoizolacyjna illbruck PR005.  

Membrana okienna ME508 jest częścią systemu „illbruck i3” z 10-letnią gwarancją (szczegóły gwarancji na www.illbruck.com). 
Główne zalety folii okiennej ME508 Duo VV:

» Samoprzylepna na całej powierzchni
(brak konieczności użycia dodatkowych klejów do mocowania folii);

» Aktywna (jeden produkt do izolacji warstwy zewnętrznej i wewnętrznej złącza okiennego zarazem);

» Możliwość korekty na podłożu (maksymalna siła klejenia uzyskiwana jest po kilku godzinach) 

» Dłuższy czas magazynowania (okres przydatności do użycia wynosi 2 lata)

» Klejenie w niskich temperaturach (przy zastosowaniu środka gruntującego, dopuszczalne klejenie od -5°C)

» 10 lat gwarancji (jest komponentem systemu montażu warstwowego „illbruck i3”)

Artykuł promocyjny
#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

tremco illbruck Sp. z o.o.

31-234 Kraków
ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej 13
tel.: + 48 12 665 33 08
Fax: +48 12 446 00 06
e-mail: sprzedaz.pl@tremco-illbruck.com
http://illbruck.com/pl_PL