Otwarcie nowej fabryki EJOT

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

W sobotę, 6 maja mieliśmy okazję wziąć udział w otwarciu nowego zakładu EJOT w Ciasnej. Założeniem przy budowie nowej fabryki było stworzenie ekologicznego, efektywnego i nowoczesnego zakładu przetwórstwa tworzyw sztucznych na miarę XXI wieku. Całość inwestycji wyniosła około 4,5 mln euro i została ukończona w 9 miesięcy. 

Nowy zakład ma powierzchnię 4000 mkw., a w jego skład wchodzą: hala produkcyjna, hala magazynowa oraz 3-kondygnacyjny budynek socjalno-biurowy. W nowych pomieszczeniach stworzono miejsce dla wielu maszyn wtryskowych, a w hali magazynowej 1500 miejsc paletowych na półprodukty i surowce, a także na nowoczesne doki przeładunkowe. Na zewnątrz zakładu postawiono silosy o pojemności 150 ton tworzywa. 


Automatyczne systemy podawania tworzywa, chłodzenie maszyn, systemy informatyczne, system przeciwpożarowy, sterowanie ogrzewaniem, oświetleniem LED i żaluzjami zewnętrznymi zintegrowane są w jeden system BMS (Building Managment System), który daje możliwość monitorowania i zarządzania wszystkimi procesami zachodzącymi w fabryce. Do ogrzewania zastosowany został system odzysku ciepła z procesów technologicznych. Część socjalno-biurowa o powierzchni 800 mkw. wyposażona jest w system „aktywnych stropów" BKT, który działa za pośrednictwem rur wbudowanych w betonowe elementy konstrukcyjne budynku. Tym sposobem sufity i podłogi pełnią funkcje chłodzenia i ogrzewania budynku. Wbudowane rury wykorzystują masę betonu do magazynowania i uwalniania energii cieplnej. Ciepło i chłód z procesów technologicznych wykorzystywana jest również do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń produkcyjnych. 

W uroczystości otwarcia nowej fabryki wzięli udział właściciele EJOT, przedstawiciele kierownictwa firmy, reprezentanci władz miejskich, a także przedstawiciele licznego grona kontrahentów współpracujących z EJOT. Wydarzenie uświetnił występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej i Mażoretek COPACABANA z Ciasnej. W czasie uroczystości otwarcia odbyła się również 32 sesja rady gminy Ciasna, w trakcie której przyznano Christianowi F. Kocherscheidt, synowi założyciela EJOT i obecnemu prezesowi Holdingu, tytuł honorowego obywatela gminy Ciasna.

EJOT to międzynarodowy Holding działający już ponad 95 lat na rynkach całego świata (w Polsce od 1998 roku). Przedsiębiorstwo specjalizuje się w produkcji elementów złącznych dla przemysłu, budownictwa i motoryzacji wykonywanych z metalu oraz tworzyw sztucznych. W 2016 roku osiągnęło obroty rzędu 133 mln złotych (w 2000 roku były to 4 mln zł). Zatrudnia około 200 osób. 

#ejot, #elementy_zlaczne, #inwestycje, #wkrety

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Wietrzenie zimą – jak to robić z głową?

Wietrzenie zimą – jak to robić z głową?

Jak prawidłowo wentylować mieszkanie w okresie zimowym,...

Wyjątkowy jubileusz ISEO

Wyjątkowy jubileusz ISEO

2019 rok jest jubileuszowym w historii włoskiej firmy...

Zarząd D+H w powiększonym składzie

Zarząd D+H w powiększonym składzie

Z dniem 1 stycznia 2019 r. w skład zarządu D+H Polska...

System drzwi panelowych SP800i+ od Aliplast

System drzwi panelowych SP800i+ od Aliplast

Grupa systemów drzwiowych SP800 wzbogaciła się o...

BUDMA 2019 – wszystko co powinieneś wiedzieć o targach w pigułce

BUDMA 2019 – wszystko co powinieneś wiedzieć o targach w pigułce

Od 12 do 15 lutego odbędą się najważniejsze w tej...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria